W przeszłości, zepsuty lub zgubiony telefon oznaczał, że historia wiadomości Signal przepadała. Było to wyzwaniem dla osób, których najważniejsze rozmowy odbywały się w Signal. Pomyśl o rodzinnych zdjęciach, słodkich wiadomościach, ważnych dokumentach lub czymkolwiek innym, czego nie chcesz stracić na zawsze. To wyjaśnia, dlaczego najczęstszą prośbą dotyczącą funkcji były kopie zapasowe; sposób, aby ludzie mogli odzyskać wiadomości Signal, nawet jeśli ich telefon zostanie zgubiony lub uszkodzony.

Po starannym zaprojektowaniu i opracowaniu funkcji, obecnie rozpoczynamy wdrażanie bezpiecznych kopii zapasowych, które są funkcją opcjonalną. Pierwsza faza jest dostępna w najnowszej wersji beta dla systemu Android. Pozwoli nam to na dalsze testowanie tej funkcji w ograniczonym zakresie, zanim zostanie ona wdrożona w systemie iOS i na komputerach stacjonarnych w najbliższej przyszłości.

  • miklo
    link
    fedilink
    arrow-up
    2
    ·
    15 days ago

    decyzje projektowe względem appki są kontrowersyjne i ocierają się o autorytaryzm.

    -> scentralizowany system/protokół -> scentralizowane decyzje projektowe.

    • Waćpan
      link
      fedilink
      Polski
      arrow-up
      1
      ·
      14 days ago

      Dokładnie, zresztą poddane historycznej debacie:

      1. stanowisko Moxiego M. ('16 r.): http://signal.org/blog/the-ecosystem-is-moving/ ,
      2. replika @rysiek.a ('22 r.): http://media.ccc.de/v/mch2022-196-signal-you-were-the-chosen-one- .

      Osobiście wstrzymuję się od ocen – IMHO jeden z bardziej dopracowanych, stabilnych i przewidywalnych softów to odtwarzacz multimedialny foobar2000, który nie jest nawet Open Source, i jest rozwijany w autorytarnym modelu (jednoosobowo), gdzie uwzględnienie feature requestu jest czysto dobrą wolą developera. Przyznaję Moxiemu prawo, że po prostu nie miał już siły uwzględniać konfliktujących oczekiwań userbase’u czy ekosystemu. Z kolei za zdrowy a demokratyczny ekosystem FLOSS uważam KDE (choć mogliby wywoływać mniej rewrite’ów) oraz przypuszczalnie “społecznościową inicjatywę harmonizująco-standaryzującą” freedesktop.org.