For militia organizations and those encouraging riots, including some who may identify as Antifa, we’ve initially removed over 980 groups, 520 Pages and 160 ads from Facebook. We’ve also restricted over 1,400 hashtags related to these groups and organizations on Instagram.

Facebook zabiera się za kasowanie stron i grup związanych z antyfaszyzmem oraz anarchizmem (spadły już między innymi Itsgoingdown i CrimethInc.) - prawdopodobnie niedługo pochylą się też nad polskim leftbookiem. Zanosi się na to że serwis taki jak Szmer będzie teraz potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

 • @Esssa133
  link
  fedilink
  -33 years ago

  Jak usuwali nacjobalistyczne to sie cieszyliscie, teraz przyszli po nas - usuwaniu czegokolwiek zawsze powinnismy sie orzeciwstawiac

  • harcM
   link
   fedilink
   33 years ago

   Usuwanie neonazistów jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Z ludźmi którzy chcą cię zamordować i jest to w zasadzie całość ich ideologii nie ma o czym rozmawiać. Do usuwania grup antyfaszystowskich nie ma podstawy poza potrzebą przymilenia się prawicowym klientom. W każdym razie ja tam płakać nie będę, im szybciej ludzie odrzucą tą platformę tym lepiej.