For militia organizations and those encouraging riots, including some who may identify as Antifa, we’ve initially removed over 980 groups, 520 Pages and 160 ads from Facebook. We’ve also restricted over 1,400 hashtags related to these groups and organizations on Instagram.

Facebook zabiera się za kasowanie stron i grup związanych z antyfaszyzmem oraz anarchizmem (spadły już między innymi Itsgoingdown i CrimethInc.) - prawdopodobnie niedługo pochylą się też nad polskim leftbookiem. Zanosi się na to że serwis taki jak Szmer będzie teraz potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

 • @marek_m
  link
  fedilink
  3
  edit-2
  3 years ago

  Szmer jest potrzebny jako agregator zewnętrznej treści, ale przydałby się też ogólnie nasze media skierowane do ludzi spoza bańki - ale kto to będzie robić… fajnie jakbyśmy mieli kooperatywę-redakcję wydającą jakąś gazetę czy coś.

  • @zeshi
   link
   fedilink
   43 years ago

   Jakoś strasznei dużo tego chyba tego nie ma ale są wydawane przecież różne ziny, mamy CrimethInc, itp. a jak się tutaj rozbuja społeczność to możęmy nawet mieć swoje /c/anarchizm101 z FAQ co moim zdaniem jest jedną z lepszych opcji do wychodzenia z bańki. Tak się zacząłem anarchizować tyle że przez reddit.

  • makeM
   link
   fedilink
   33 years ago

   na pewno warto tu puszczać artykuły z Ataku i Pod brukiem

 • makeM
  link
  fedilink
  23 years ago

  Pytanie czy zdąży dotrzeć do zainteresowanych

 • @Wyrak
  link
  fedilink
  13 years ago

  Trzeba będzie wrócić do starego zwyczaju robienia sobie zakładek z linkami do stron.

 • @Esssa133
  link
  fedilink
  -33 years ago

  Jak usuwali nacjobalistyczne to sie cieszyliscie, teraz przyszli po nas - usuwaniu czegokolwiek zawsze powinnismy sie orzeciwstawiac

  • harcM
   link
   fedilink
   33 years ago

   Usuwanie neonazistów jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Z ludźmi którzy chcą cię zamordować i jest to w zasadzie całość ich ideologii nie ma o czym rozmawiać. Do usuwania grup antyfaszystowskich nie ma podstawy poza potrzebą przymilenia się prawicowym klientom. W każdym razie ja tam płakać nie będę, im szybciej ludzie odrzucą tą platformę tym lepiej.