btw - przetłumaczy mi to ktoś z legislacyjnego na normalny? “Rząd się wycofał” - ale co ma do tego rząd skoro to praca w komisjach? 6 marca ma być czytanie, w tytule jest o “tymczasowym zablokowaniu” - to chodzi o tymczasowe zablokowanie do 6 marca? Czy że na czytaniu 6 marca już tej inwigilacji nie będzie?

 • harcM
  link
  31 year ago

  Zakładałbym, że Panoptykon publikuje to jako sukces, bo zwiększa to szansę na oburzenie się internautów, kiedy PiS znowu spróbuje takie przepisy wepchnąć w tę ustawę. Fundacja składa się głównie z prawniczek/ów; doskonale wiedzą jak PiS traktuje prawo i proces legislacyjny. Pogodzenie się z tym stanem rzeczy - stwierdzenie, że po prostu tak jest, taka natura PiS i nie warto się dziwić nie rozwiąże problemu (ogólnego, społecznego), tylko go pogłębi. Trzeba więc mu coś przeciwstawiać a jeśli działa się legalistycznie albo explicite watchdogowo zakres możliwości jest mocno ograniczony.

  Full disclosure: przez lata współpracowałem z tą fundacją.

  • @didlethOP
   link
   21 year ago

   akie przepisy wepchnąć w tę ustawę. Fundacja składa się głównie z prawniczek/ów; doskonale wiedzą jak PiS traktuje prawo i proces legislacyjny. Pogodzenie się z tym stanem rzeczy - stwierdzenie, że po prostu tak jest, taka natura PiS i nie warto się dziwić nie rozwiąże problemu (ogólnego, społecznego), tylko go pogłębi. Trzeba więc mu coś przeciwstawiać a jeśli działa się legalistycznie albo explicite watchdogowo zakres możliwości jest mocno ograniczony.

   Dokładnie. Plus życie nie składa się z samych porażek i nie ma co umniejszać wagi dobrych wiadomości, które pozwalają odetchnąć i nabrać sił. Przecież taki marazm to jak nigdy nie urządzić imprezy urodzinowej w imię “przecież i tak kiedyś umrzemy, więc po co świętować”