Przygotowuję wstępną listę wyzwań na planowany hakaton i potrzebuję rozeznania, na czym można by zbudować wirtualnego asystenta / asystentkę dla osób przeżywających stres związany z kryzysem klimatycznym. Znalazłem taki artykuł: https://www.toolbox.com/tech/innovation/articles/top-open-source-artificial-intelligence-software/, ale moja wiedza o AI jest bardzo skromna.

Czy ktoś wie o jakimś projekcie, który można by zaadaptować do tego celu? Ważne, żeby był albo już po polsku, albo spolszczalny. Rozpoznawanie mowy to jest wisienka na torcie – wystarczy komunikacja tekstowa.

  • @miklo
    link
    2
    edit-2
    2 years ago

    jeśli chodzi o same narzędzia, to z tych podamych w linkowanym artykule najnardziej zbliżony do twoich potrzeb wydaje sie mycroft. W sensie, że robi mniej więcej to co ty potrzenujesz czyli interakcję z człowiekiem w języku naturalnym. I ma niewielkie wymagania sprzętowe - gotowa aplikacja miała działać nawet na takich “maszynach” jak raspberry pi. No i nie jest tylko jakimś frameworkiem ale gotowcem, który można wziąć i sprawdzić. Nie wiem jak tam z językiem polskim bo jak się tym interesowałem kilka lat temu to “umiał” tylko w EN.

    Ale poza kwestiami technicznymi to nie jestem przekonamy, czy stres w związlu z kryzysem klimatycznym należy “leczyć” przez kontakt człowieka z maszyną. Chyba jednak długofalowo lepszy skutek miałby jakiś pomysł który by tych ludzi pomagał ze sobą kontaktować, żeby nie musieli być sami z problemem i mogli ten stres zamiemić w jakieś konkretne, wspólne pozytywne działanie

    • 8Petros he/himOP
      link
      12 years ago

      Za chwilę będziesz miał możliwość zgłoszenia się do zespołu rozwiązującego problemy związane z masową potrzebą wsparcia psychologicznego w tej dziedzinie. Zakres rozwiązań nie jest w żaden sposób ograniczony, a rozwiązania nietechnologiczne będą mile widziane.

  • gfle
    link
    12 years ago

    Co prawda nie AI, ale planuję się pobawić tym: https://github.com/huginn/huginn

    Mówiąc szczerze bardziej ufam akcjom, które sam zdefiniuję, niż temu, że AI się “domyśli” 😉

      • gfle
        link
        12 years ago

        Przyznam, że książki jeszcze nie przeczytałem (jeszcze - już dodana do listy 😉 ), ale np. można wyławiać co bardziej optymistyczne wiadomości pojawiające się w serwisach.

        Że jest źle to wiemy, ale czasami przydałby się jakiś promyczek nadziei 😉

        • @miklo
          link
          22 years ago

          Wg mnie bardzo trudno maszynowo rozróżnić treści optymistyczne od krypto-denialistycznych.

          • gfle
            link
            12 years ago

            Zgadzam się - dlatego podejrzewam, że bardzo ważnym elementem byłoby ręczne wybranie odpowiednich źródeł wiadomości.

            Jak się tak zastanawiam, to może zwykły czytnik RSS by się do tego lepiej nadał…

        • 8Petros he/himOP
          link
          12 years ago

          Tak, to jest element rozwiązania, zgadzam się.