Osada

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu

Moja żona:

Bo ludzie Cię nie rozumieją. A jak zrozumieją, to uciekają z krzykiem.

Czasem anarchistyczny, zawsze antypaństwowy i antykapitalistyczny.

Bohater komiczny

https://szmer.info/post/12070/comment/12892

  • 196 Posts
  • 349 Comments
Joined 2M ago
cake
Cake day: Oct 03, 2021

help-circle
rss

Absolutely! Unauthorized use of company’s property to sow political dissent, FTW!
https://pastebin.com/D4kyD6up

Jak sobie radzić na wsi.

Rodzina wspólnie postawiła na retencję korytową. Po dogadaniu się ze spółkami wodnymi i sąsiadami przystąpili do prac i tak stworzyli sieć zastawek. - Generalnie to powinny robić to spółki wodne, ale nie robią, bo musiałyby zmienić swoje podejście, zrobić coś po kilkudziesięciu latach funkcjonowania inaczej. Mając od nich jednak zielone światło, zrobiliśmy kilkanaście zastawek na mniejszych ciekach w zlewni, co 200 metrów, by nie podtopić rolników mających pola niżej. Dziś z 500 hektarów ani kropla wody nie odpływa bez naszej kontroli - mówi Patryk
Czy ktoś zna jakieś inicjatywy dążące do przechwycenia tej wody i przynajmniej częściowego jej zatrzymania/wykorzystania?


Ostatni dzwonek na rozbudowę infrastruktury społecznościowej.


Co więcej, ktokolwiek się sprzeciwu, sprzeciwu się Jezysowi, Maryi - i sam sobie będzie winien…

Ustawa "No Good" Godek

Przeciwko ODRZUCENIU projektu głosowali: …


Dyrektor zawierzył kompleks Turów opiece serca Jezusa i przyjął za patrona Świętego Michała Archanioła. What could possibly go wrong?


3
image

Gra w którą się boję grać. …
Aha, czyli teraz na niejawnych podstawach można wydać niejawny akt prawny, na podstawie którego wojsko może np. zatrzymywać (czy cokolwiek innego robić) cywilne pojazdy. Proste i jasne.


Nie do mnie należy klasyfikowanie ludzi. :-)

Ja się zajmuję tworzeniem mapy współpracy, na której każdy się sam będzie umieszczał. :-)


cross-posted from: https://szmer.info/post/13291

2
image

Taktyka manipulacji, pozwalająca wykluczyć pewne tematy i opinie z akceptowalnego dyskursu i zakwalifikować je jako foliarstwo. Polega na kolportowaniu tychże opinii wraz z oczywiście bzdurną argumentacją, a następnie na generowaniu widowiskowej dyskusji dookoła falsyfikowania tejże argumentacji, …

2
image


image

Stan na obrazku jakoś tak sprzed 10 lat…

6
image


Właśnie kończę prezentację, która ma być próbą odpowiedzi na pytanie “A co nam zrobi Wszechkryzys?” z perspektywy społeczności lokalnej. Spodziewam się ją tu podpiąć do końca tygodnia. Ale myślę, że nie obejdzie się bez serii spotkań i konwersacji online, bo już widzę, że jest trochę ludzi, dla których to są oczywiste oczywistości, a druga, dla której to jest w ogóle oderwane od rzeczywistości. I teraz potrzebujemy sposobu, żeby te dwie grupy mogły sie ze sobą porozumiewać.

Może w międzyczasie ktoś się tu wypowie – z nową motywacją wracam do roboty.


Zgłaszajcie udział w komentarzach, żeby można było zaplanować zakupy.


Proszę zgłaszać udział tu w komentarzach, żeby można było zaplanować zakupy!


To nie chodzi o to, co Ty masz z tym zrobić, tylko co to zrobi z Tobą. Ta społeczność jest zaplanowana jako miejsce, gdzie możemy razem przygotować się do zmian w naszym życiu, jakie narzuca nam Wszechkryzys. Przeżywanie, że nie jesteśmy w stanie zbawić świata, nie należy IMO do tego tematu. Mamy tuż wokół siebie ludzi – poczynając od nas samych – którzy cierpią i będą umierać z powodu Wszechkryzysu. Im możemy pomóc. Jak mawiała moja buddyjska nauczycielka: nie możesz się podzielić tym, czego nie masz.


Jedną rzeczą, której mi bardzo brakuje w Osadzie (w porównaniu z Friendicą), to niemożność podpinania kontaktów po RSS (i ewentualnego automatycznego repostowania). Jakby się komu chciało taką wtyczkę napisać, to by bardzo pomogło fediwersowi.


Dotyczy:

  • 40% powierzchni planety
  • 80% bioróżnorodności
  • ponad 40% populacji ludzkiej i zarazem 85% “skrajnie ubogich”.

Just saying.


Oni się otrząsają, u nas przybywa. Przypadeg?