Absurdy życia w Polsce, a konkretniej w miastach — zbiorcza społeczność.
!absurdypolskichmiast
help-circle
rss


Film skupia się na Amsterdamie, ale w Polsce też są te firmy, chociażby lisek

Dlaczego takie elementy przestrzeni jak ławki, skwery i place zabaw mają kluczowy wpływ dla jakości życia i naszych codziennych relacji społecznych? Jak powstają więzi sąsiedzkie i co w tym zakresie zmieniła pandemia? Po co tworzyć w mieście przestrzenie, które "nie zarabiają"? Kto dzisiaj decyduje o kierunkach rozwoju miast? Na te i inne pytania w #67 odcinku audycji "Głos Kongresu Obywatelskiego" odpowiada dr inż. arch. Łukasz Pancewicz, Politechnika Gdańska, A2P2. Rozmowę prowadzi Miłosz Szymański (@ZaRubieżą). Zachęcamy do przeczytania artykułu dr inż. arch. Łukasza Pancewicza opublikowanego w ramach Pomorskiego Thinklettera:

Smutno mi się robi, jak widzę, że dwóch ludzi dosłownie bije się o miejsce na pasach, gdy obok jest jezdnia o przekroju 2x3 ([to miejsce](https://www.google.com/maps/@51.1233319,16.9878899,3a,75y,53.26h,88.58t/data=!3m6!1e1!3m4!1swlGuSSNw4bywC56CY28HXw!2e0!7i13312!8i6656)). Jeszcze do tego ta wrzuta w tytule o opiniach "internautów" i zobacz [WIDEO]...
4
Nienawiść sp. z o.o. 🙁


 • gfle
 • 7 miesięcy
Strona główna tvn24.pl w tym momencie. To już nawet nie jest śmieszne

Czy miasta powinny się zmienić? (trochę o urbanistycznych patologiach)
też czasem tak macie, że wolicie posłuchać ciekawie przedstawiających pewne problemy mainstreamowych youtuberów, niż nudnego ględzenia jana śpiewaka?


Czysty skandal, wolność przedsiębiorców znów ograniczona przez komunistyczne zakazy wpieprzania reklam gdzie się da XDDD


Całkowite roczne koszty chaosu przestrzennego w Polsce wynoszą 84,3 mld zł; ponoszą je mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządy - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W przeliczeniu na każdego zameldowanego mieszkańca naszego kraju to 2200 zł. Cały raport dostępny jest [tutaj](https://pie.net.pl/event/spoleczno-gospodarcze-skutki-chaosu-przestrzennego/)
Absurdy życia w Polsce, a konkretniej w miastach — zbiorcza społeczność.
!absurdypolskichmiast

  Stworzyłem tę społeczność, gdyż realnie brakowało mi miejsca, gdzie można byłoby wstawiać linki, które dotyczą zagospodarowania przestrzennego i ważnych, aktualnie problematycznych kwestii Polskich Miast, czyli tych wszystkich słów zakończonych na -oza, czyli samochodoza, betonoza, paczkomatoza, pasteloza, reklamoza itp.

  Zamysł jest taki, aby w tej zbiorczej społeczności wrzucać treści odnośnie do tych wszystkich zagadnień.

  Możnaby powiedzieć, że chodzi o absurdy życia w Polsce, i mimo iż jest taka społeczność, czyli !mieszkalnictwo@szmer.info to jednak sama nazwa wskazuje, że treści tam dotyczą tylko patodeweloperki i mieszkalnictwa.

  Chciałem stworzyć taką zbiorczą społeczność, która by te problemy wszystkie wkładały właśnie do jednej społeczności, by było przejrzyściej dla nowo-odwiedzających, bo wydaje mi się, że nadal jest z tym chaosem pewien problem.

  Jeśli społeczność się nie przyjmie, to ją usunę.

  EDIT: Chcę, aby też nie wykluczać mieszkających na wsi, lecz ze względu, że dużo problemów, które omawia się w debacie publicznej, (te wspomniane wyżej) dotyczą miast, to jednak dlatego powstała taka społeczność. Oczywiście nie oznacza to, że nie można tu wrzucać treści związanych ze wsiami itp. Jak najbardziej można, tyle że te problemy zakończone na -oza dotyczą jednak w większości miast, a jeśli chodzi o wsie to mamy np. społeczność dot. środowiska naturalnego:!srodowisko@szmer.info.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 3 users / month
  • 3 users / 6 months
  • 17 subscribers
  • 15 Posts
  • 14 Comments
  • Modlog