O co chodzi z tym skłotingiem? Czy na skłocie się sprząta? Czy można się tam nauczyć kopania studni? Czy na skłocie się nie ma żadnych zasad? I czy można się tam napić dobrej kawy? I o tym, że większość “skłotersów” nawet nie wie, że jest “skłotersem”, bo po prostu zajęła pustostan z powodu konieczności zapewnienia sobie dachu nad głową.

Podobno wszystko, co dobre jest albo grzechem albo jest “kontrowersyjne”. Dzisiaj więc w podkaście Wolnelewo poruszam taki właśnie temat, który wzbudza w klasie średniej rozmaite emocje i nieporozumienia.

W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam o skłotingu oraz problemach mieszkaniowych z Markiem mieszkańcem i aktywistą Domu Socjalnego im. Piotra Kropotkina we Wrocławiu, zwanego też Skłotem Hulajpole. Do posłuchania jak zwykle na Spotify, Apple i Google Podcasts oraz oczywiście na stronie wolnelewo.pl

  • dj1936
    link
    fedilink
    Polski
    arrow-up
    1
    ·
    1 year ago

    02:31 - jakie cudze? Budynek zbudowali robotnicy fizyczni. Mieszkańcy są robotnikami fizycznymi. Właścicielem jest gmina. Osoby mieszkające są podatnikami i mieszkańcami gminy. Powietrze nie stanie się dla nas cudze, gdy nagle rząd ogłosi, że państwo jest właścicielem powietrza.

    04:17 - to tylko Twoja opinia.

    07:28 - tak. Uważam, że jeśli istnieje możliwość pomocy innym, to jako ludzkość powinniśmy tej pomocy udzielać. Przykro mi, że miałeś i masz pod górkę w życiu. Nie uważam, że z tego powodu mieszkańcy Hulajpola powinni się mścić na innych i życie im utrudniać. Mam nadzieję, że na swojej drodze znajdziesz kogoś, kto wyciągnie do Ciebie rękę.

    Co do Twojej rady - ale przecież to Ty “jęczysz”.