• @miklo
  link
  2
  edit-2
  2 years ago

  Widoczność autora jako konta federacji, subskrybcja treści przez konta z federacji i możliwość komentowania tych treści kontami federacji to jest wg mnie wszystko co jest potrzebne dla tego typu aplikacji. I to działa. A to, że brakuje temu pluginowi iluś tam funkcji , które ułatwiają używanie (np inicjowanie subskrypcji ze strony wordpress’a) to nie zmienia faktu, że można przy jego pomocy naprawdę łatwo sfederować kawał internetu. Takiego, który już istnieje od dawna i jest pod rozproszoną kontrolą autorów tych blogów.

  • m0bi
   link
   fedilink
   22 years ago

   @miklo @Sager Musimy pamiętać, że “zrobienie” z wordpressa “prawdziwego” actor-a ActivityPub wymagałoby dodatkowych procesów działających w tle, odbierających i rozsyłających. Na popularnych shared-hostingach koszmar. Wordpressowy cron chodzi z interwałem 5 minut. Trzeba by coś wpakować niezależnego na backend.
   Imo to, co jest, to rozsądny kompromis. Przydałyby się jeszcze listy komentarzy z fedi -> komentarze wp i lista obserwujących / polubień.
   Jest https://microblog.pub z PEŁNYM ActivityPub

   • link
    fedilink
    12 years ago

    @m0bi13 @miklo @Sager ciekawe, ale wciąż wymaga vps-a. kombinuję z czymś podobnym, żeby dało się zdeplojować na bejzki hostingu z CGI.

    • @miklo
     link
     12 years ago

     Nie chodzi przecież o to żeby namawiać ludzi na zakładanie nowych blogów WP jako drogę dojścia do fediverse, tylko o to, żeby ileś tam milionów JUŻ funkcjonujących blogów mogło sie łatwo zintegrować.

     • Dźwiedziu
      link
      fedilink
      12 years ago

      @miklo
      Nie chodzi mi o blogi na WP, tylko że WP traci bezpieczeństwo wraz z dodawaniem pluginów.