• @didleth No właśnie w obu punktach praktyka przy użyciu telefonu nie wygląda tak prosto:

  1. Telefon to coś bardzo prywatnego (kontakty, wiadomości, fotografie itd.) - uważasz że nauczyciel powinien ,zaglądając uczniowi w telefon przy okazji np pomocy czy sprawdzania jakiś zadań, oglądać choćby przypadkiem te wszystkie prywatne rzeczy ?
  2. Żeby coś zadawać czy kontrolować to pierwsze założenie, że każdy uczeń musi mieć ujednolicone środowisko. A jedyne co można zakładać ,że będzie zainstalowane na każdym telefonie to przeglądarka a nawet i ona będzie różna w zależności od OS’a. No i nie ma domyślnie w telefonach żadnych narzędzi takich jak na desktopach typu udostępnienie czy przejęcie ekranu przez nauczyciela co ogromnie ułatwia pracę z grupą - i pomoc i sprawdzanie czy ktoś się zajmuje tym czym powinien.
  • @dreiwert
   link
   3
   edit-2
   1 year ago

   Wysiłki przenoszenia odpowiedzialności nauczycieli i egzaminatorów w prywatne urządzenia kończowe już przyniosły wątpliwe wyniki jak E-Proctoring. Byłoby lepiej, gdyby placówka oświatowa udostępniała urządzenia kończowe jako narzędzia do nauki, które nie są wykorzystywane do celów prywatnych.

  • @didlethOP
   link
   11 year ago
   1. przeglądarka wystarczy. Plus przy pracy w grupach wystarczy 1 tel. na grupę. Okaże się, że w telefonach z iOS hasło “Mieszko I” wyskoczy jako 1 wynik, w telefonie z androidem jako 4te, a na pinephonie w ogóle ciężko przeglądarkę odpalić (lub odwrotnie)? To też cenna informacja
   2. nauczyciel nie ma “zaglądać do telefonu”, a kontrolować wynik pracy