Jakie jest wasze zdanie na temat tej organizacji?
spoiler
___Wg mnie sporo na plus fakt, że młodzi ludzie się angażują i jest to medialne. Na plus to, że mówią o problemach ważnych szczególnie dla młodszych ludzi. Na plus to, że pokazują hipokryzję naszego społeczeństwa, które z jednej strony podniecało się strajkiem rolników i pomarańczowymi kamizelkami we Francji, natomiast kiedy ktoś u nas protestuje w słusznej sprawie, to masa przygłupów chce wsadzać ich do więzień. No i ogromny plus jest taki, że to kolejny gwóźdź do trumny tego rządu. Po wyjebce na tematy społeczne, bezpieczną i legalną aborcję, budowę socjalną mieszkań, akademikach za grosze, teraz nas rząd pokazuje, że też gotów jest się wysrać na młodych ludzi jeśli tak im podpowiadają spece od PR.
W Demokratycznej Architekturze Społecznej ruchy protestu są często spotykane, choć nie obowiązkowe – np. przypadek ze Switzerlandii:
– Demokracja Bezpośrednia potrafi podtrzymywać tradycjonalizm, wręcz konserwatyzm. Tym niemniej, per saldo jest to kraj, w którym w dziedzinie Ochrony (nomen omen, konserwacji) Środowiska akurat uczyniono niemało.
Dla niżej podpisanego kwestie klimatyczne są okazją do Zracjonalizowania Zarządzaniem Zasobami w ogóle – Demokratyzacji, Utransparentnienia, Dezarbitralizacji – coś typu Cele Zrównoważonego Rozwoju, które w pakiecie z Porozumieniami Paryskimi dostarczają przesłanek dla Postępu Społeczno-Cywilizacyjnego; to także “wehikuł narracyjny”.
Broniąc klimatu – można wnosić np. paradygmat Postwzrostu, +0% PKB-as-a-default (osobiście jestem dodatkowo proponentem Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego/Socjalu-Jako-Default).
W odwodzie: tezy Piketty’ego z Warufakisem.
Ostatnie Pokolenie jest alarmistyczne, być może nieco taki proto-Green Peace, lecz jeśli promuje w Aktywistx odruch krytycznego, tj. merytorycznego, czerpania ze źródeł dla działalności publicznej (#UniteBehindScience od Fridays For Future), wówczas jest to wartość sama w sobie:
Co do ogółu społeczeństwa i tak nie żywię szczególnych oczekiwań.