Aborcja tabletkami to nie tylko bezpieczna metoda ale też rewolucja w dostępie do aborcji. Dzięki kilku małym tabletkom miliony osób każdego roku na całym świecie uwalnia się od niechcianej ciąży. Zdecydowana większość z tych aborcji odbywa się poza szpitalami. Bierzemy tabletki aborcyjne bo to najtańsza metoda aborcyjna i w większości przypadków nie wymaga wtajemniczania osób trzecich w fakt, że przerywamy ciąże. To jest ok jeśli chcemy utrzymać to w tajemnicy. Aborcja tabletkami przebiega bardzo różnie, bo różne sposoby na radzenie sobie ze stresem czy bólem mamy my. Różnie reagujemy na leki, różnie odczuwamy ból. W trakcie przyjmowania leków można odczuwać dyskomfort fizyczny i jednocześnie wielką ulgę, że właśnie uwalniamy się od niechcianej ciąży.

Aborcja przebiega u każdej osoby inaczej. Warto, żebyś przygotował.a sobie:

🌷zapas podpasek,

🌷środki przeciwbólowe (np. paracetamol, ibuprofen, ale NIE no-spę czy inne leki rozkurczowe),

🌷ciepły koc w razie dreszczy,

🌷termofor lub butelkę z ciepłą wodą,

🌷coś do picia

Warto też wymyślić dla siebie jakieś zajęcie - najlepiej ruchowe, żeby przyspieszyć proces poronienia. Jednak jeśli się będziesz bardzo źle czuła, możesz sobie np. włączyć ulubiony film i położyć się. Pamiętaj też o swoim komforcie psychicznym i możliwie jak najbardziej pozytywnym nastawieniu - warto zadbać o to, aby maksymalnie się zrelaksować.

Jeśli nie masz nikogo, kto by ci towarzyszył napisz do nas, albo wejdź na forum @kobietywsieci maszwybor.net, znajdziesz tam wsparcie online od osób posiadających już to doświadczenie. 🥙🥤Przed i w czasie aborcji możesz jeść i pić (picie jest bardzo ważne w przypadku silnego krwawienia!). Pamiętaj jednak, że jednym ze skutków ubocznych mogą być wymioty, więc lepiej żeby posiłek był lekki.

Nie pij alkoholu w trakcie. ❌

Możesz potrzebować kilku godzin odpoczynku, zwłaszcza po zażyciu mizoprostolu - to właśnie mizo powoduje skurcze macicy i krótkotrwałe skutki uboczne. Większość osób jest w stanie normalnie funkcjonować już następnego dnia.

[na różowym tle osoba pijąca z filiżanki i napis: ta osoba może mieć właśnie aborcje, ale tego po niej nie widać ]


treść z posta: https://www.facebook.com/aborcyjnydreamteam/photos/a.3426753217549034/4062861480604868/

Potrzebujesz aborcji? Możesz zażyć tabletki albo jechać do zagranicznej kliniki. Wszystkich informacji, wsparcia emocjonalnego a nawet finansowego udzieli Ci Aborcja bez granic +48 22 29 22 597.

Pomagajmy sobie w aborcjach!

Poradnik: Potrzebujesz aborcji? NIE JESTEŚ SAMA! - Najważniejsze informacje dostępny tutaj


Zajrzyj też do dziewczyńskiej, chłopackiej i queerowej (lgbt+) społeczności, albo tej poświęconej pracy seksualnej.


Książki znajdziecie w bibliotece, muzę w musiczce, a filmy w kinotece. Memy też są osobno. Jest też społeczność poświęcona grafikom.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 4 users / week
  • 10 users / month
  • 23 users / 6 months
  • 133 subscribers
  • 408 Posts
  • 212 Comments
  • Modlog