Kinoteka (filmy, seriale, video)
!kinoteka
help-circle
rss
Krew w twoim telefonie.
Bardzo fajny dokument sprzed paru lat, o tym jak to minerały ziem rzadkich są wykorzystywane we współczesnej elektronice, ale wydobywane są bardzo często na terenach wojny. W filmie poruszone są głównie kwestie telefonów, ale pamiętajcie że także komputery, czy nowoczesne auta naszpikowane są elektroniką. Co jakiś czas firmy deklarują głośno że nie chcą korzystać z minerałów wydobytych na terenach gdzie prowadzone są wojny, czy gdzie łamane są prawa człowieka. Problem w tym, że przeważnie to tylko deklaracje. Bo plan musi się spełnić, bo nie ma sprawnych mechanizmów weryfikacji, bo tak szczerze to każdy prawie ma to w dupie.

>Krytycy nie zostawili suchej nitki na filmie dokumentalnym, uznanym za hagiografię wieloletniego dyktatora Kazachstanu. Jak się okazuje, produkcję filmu sfinansowała fundacja, która pozostaje pod kontrolą Nazarbajewa > >Szybujące sokoły, galopujące konie i horyzont rozświetlony promieniami zachodzącego słońca. Dramatyczna muzyka: podniosłe dźwięki smyczków, nieziemskie śpiewy, grzmiąca perkusja. A wszystko przetykane pełnymi dostojeństwa wypowiedziami byłego autorytarnego przywódcy Kazachstanu i jego dość nieoczekiwanego rozmówcy – laureata Oskarów, reżysera Olivera Stone’a.

 • harc
 • miesiąc
cross-postowane z: https://szmer.info/post/173259 > We wrześniu jeden z najpopularniejszych aktorów głosowych Kyle McCarley pracujący dla serwisu streamingowego Crunchyroll postawił swoim przełożonym warunek, że nie zagra swojej głównej roli w nowym serialu "Mob Psycho 100 III" dopóki oni nie wprowadzą umowy związkowej Amerykańskiej Federacji Artystów Telewizyjnych i Radiowych. Zgadnijcie co się stało. > Oczywiście od razu wyrzucono go i obsadzono w roli kogoś innego. > > W skrócie umowa ta gwarantowałaby lepsze warunki pracy oraz zarobku pracownikom Crunchyroll. Nie trudno domyślić się dlaczego propozycja została odrzucona. Polepszanie warunków pracy swoim pracownikom to ostatnie czego chcieliby właściciele firmy i najgorsze co może się stać ich portfelom. Sytuacja ta wszczęła burzę wśród fanów serii krytykujących Crunchyroll i wystawiła na światło dzienne masę innych obrzydliwych nadużyć praw pracowniczych jakich dopuszczała się ta platforma. > Crunchyroll ma długą historię wypłacania okropnie niskich stawek ludziom pracującym nad na skale światową popularnymi seriami i ludzie zaczynają to zauważać.
4


Żadnego nie widziałam, alw znalazłam taką sklejkę, może ktoś obejrzy powyższe pozycje i zrecenzuje xd
4

 • harc
 • 2 miesiące
cross-postowane z: https://szmer.info/post/141108 >Jakie znacie filmy dobrze prezentujące ruch związkowy czy zorganizowaną walkę o prawa pracownicze? Szukam czegoś na pokaz dla osób, które dopiero uczą się, czym są związki. Idealnie byłoby to coś możliwie współczesnego, mile widziane filmy nie-zachodnie, szczególnie rosyjskojęzyczne.
3>Dokument o fenomenie zespołu R.U.T.A., który łączy punk rock z folkiem. > >W filmie widzimy historię powstawania płyt „Gore” i „Na vschod” oraz genezę powstania zespołu. Głównym bohaterem jest Maciej Szajkowski – lider R.U.T.A., a bohaterką Nasta Niakrasawa – obserwujemy w jej przypadku proces narodzin gwiazdy. Film ukazuje również legendy polskiego punk rocka Roberta Materę „Robala” z Dezertera i Pawła Gumolę „Gumę” z Moskwy. Merytorycznego wsparcia w filmie udzielają historyk profesor Daniel Beavois, oraz socjolog kultury, doktor Mirosław Pęczak. > >Film dokumentalny „Pieśń Buntu” inspirowany muzyką i tekstami zespołu R.U.T.A. jest folkowo-punkową przypowieścią o czasach minionych i współczesnych w Polsce – mówią twórcy filmu – Bunt jako dążenie do wolności i godności nabierze dodatkowego znaczenia, poprzez ukazanie aspiracji niepodległościowych wśród środowiska białoruskich emigrantów. > >To uniwersalne przesłanie dla ludzi, których uwiera ciasny kołnierzyk systemu, jakąkolwiek miałby nazwę i anturaż. Bunt ukazany jest jako immanentne zjawisko kulturowe, raz uśpione, to znów eksplodujące; w tym wypadku poprzez muzykę sublimującą nastroje społeczne nie tylko w Polsce, ale też w perspektywie globalnej – dodają. [Alterkino](https://alterkino.net/kultura_media/piesn-buntu/), [CDA](https://www.cda.pl/video/26793027a), [filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Pie%C5%9B%C5%84+buntu-2012-690981/). Polecam, myślę, że całkiem dobry dokument. Ale też pracowałem przy nim, więc mogę nie być obiektywny :)
2
>Zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on... I miłosne uczucie wystawione na największą próbę. Za dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru ręczą bezbłędni aktorzy: Borys Szyc i Maciej Musiałowski, w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, oraz Piotr Cyrwus, Cezary Pazura i debiutująca na dużym ekranie Magdalena Maścianica. Przygotujcie się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury. > >Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.


Future-Kill (1985) - plakat
Nie mam pojęcia o tym filmie, ale plakat H. R. Gigera zwraca uwagę.

Ewa mieszka i pracuje na wsi, a dwójkę swoich dzieci wychowuje sama z pomocą matki. Jej mąż, Andrzej, pracuje w Norwegii i rzadko wraca do Polski. Podczas jego nieobecności młoda kobieta nawiązuje romans z nastolatkiem. Zapłaci za to wysoką cenę… FIlm został nominowany do Złotych Orłów dla najlepszej reżyserki, Złotych Lwów w konkursie „inne spojrzenie”, otrzymał również nagrodę im. Krzysztofa Krauzego dla najlepszej reżyserki.

Kinoteka (filmy, seriale, video)
!kinoteka

  Kinoteka (filmy, seriale, video

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 3 users / month
  • 14 users / 6 months
  • 122 subscribers
  • 202 Posts
  • 116 Comments
  • Modlog