cross-postowane z: https://beehaw.org/post/132907

Rozszerzony spellcheck Chrome-a i edytor MS Edge-a wysyłają dane wprowadzane w pola takie jak login/użytkownik, email, data uradzenia, SSN/PESEL, zasadniczo wszystko co jest wprowadzane w przeglądarkach, kiedy funkcja jest uruchomiona. Co więcej jeśli klikniesz “pokaż hasło”, rozszerzony spellcheck wysyła nawet to hasło, zasadniczo spell-kradnąc twoje dane.

 • harcOPM
  link
  fedilink
  41 year ago

  Kto by pomyślał, że korporacyjne przeglądarki mogą kraść dane… Oczywiście zaraz ogłoszą, że to “błąd” i bardzo przejmują się prywatnością. Po czym znajdą nowy sposób na ich kradzież.

  Protip: to samo robi domyślna klawiatura google/android i zapewne iphona na smartphonach.

  • @didleth
   link
   fedilink
   11 year ago

   wychodzi na to, że zamiast wysyłać coś komuś signalem czy innym matrixem równie dobrze można wrzucić post publicznie na szmer i efekt będzie podobny…

   • harcOPM
    link
    fedilink
    21 year ago

    Jak się o to nie zadba, to może nie publiczne, ale na pewno nie poufne.

   • harcOPM
    link
    fedilink
    11 year ago

    To zależy od klawiatury. Komercyjne (“darmowe”) - zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Opensource typu Anykay - zdziwiłbym się, gdyby cokolwiek wysyłała, na pewno nie wymaga takich uprawnień.

 • @didleth
  link
  fedilink
  11 year ago

  ten rozszerzony spellcheck to jakiś dodatek do chroma? czy po prostu każdy chrome ma to wbudowane? chromium też to dotyczy?

  • harcOPM
   link
   fedilink
   21 year ago

   No właśnie nie jestem pewien z opisu, a szkoda mi czasu na szukanie, bo i tak nie używam :P