“Jeśli chcemy zobaczyć prawdziwe zmiany, jeśli spojrzymy na historię, jeśli ludzie, którzy opowiadali się za, na przykład, sprawiedliwością społeczną, gdyby używali tylko legalnych metod, to nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj, na przykład jeśli chodzi o prawa rasowe, czy głosowanie kobiet.”

“Musimy więc myśleć poza schematami, bo to jest kryzys egzystencjalny”.

Trudno się nie zgodzić. Likwidacja wioski #Luetzerath, wycinka Puszczy Amazońskiej, czy wysuszenie Jeziora Aralskiego, były legalne. Prawo jest tworzone tak, aby władza i kapitał były bezpieczne, dlatego państwo tak skrzętnie zwalcza aktywistów ekologicznych.

#Antykapitalizm #Ekologia #Przyroda

 • @miklo
  link
  31 year ago

  Warto przypomnieć, że wszelkie metody obywatelskiego nieposłuszeństwa to nic innego jak świadome łamanie niesprawiedliwego prawa przez jego praktyczne testowanie na sobie. W imię obrony wartości, których to prawo przestało bronić albo nigdy nie broniło.

 • @revslav
  link
  11 year ago

  Skąd te cytaty? Podlinkuje ktoś źródło?

 • ambonyPL
  link
  0
  edit-2
  1 year ago

  Po wczorajszym wyroku TSUE ws. nielegalności działań Lasów Państwowych oraz braku możliwości przeprowadzania konsultacji społecznych dot. Planów Urządzenia Lasu, słowa Grety nabierają w Polsce dodatkowego znaczenia. Teraz możemy blokować wycinki legalnie, ze względu na fakt, że są one prowadzone w oparciu o nieprawidłowo, niezgodnie z prawem uchwalone plany. Sądy powinny masowo uniewinniać aktywistów, tak jak za blokady w Puszczy Białowieskiej. I tak za 3 ubiegłoroczne blokady wycinek mam w zasadzie zero sankcji, za wyjątkiej jednej nagany, więc…

  Skalę wycinek można obejrzeć np. na mapie fundacji Lasy i Obywatele: https://mapy.lasyiobywatele.pl/zanim-wytna-twoj-las.html

  a także na naszej mapie: https://forests.watch/map-fe/#layers=4;11 - te same dane (mamy je od Fundacji), ale pokazujemy więcej, bo są również tzw. trzebieże.

  Innymi słowy, w tym roku widzimy się w lesie na blokadach, prawda? :-)