Warszawska Formacja Anarchistyczna

https://warszawskafa.org/

  • 651 Posts
  • 79 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: mar 26, 2021

help-circle
rss
cross-posted from: https://szmer.info/post/253769 > Jolanta Żołnierczyk z Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza" musiała do przyszłej środy zapłacić 3,000 złotych kosztów sądowych, aby wszcząć postępowanie wobec Kauflanda, za bezprawne jej zwolnienie. > > Zbiórka została założona dzisiaj, a kwota już jest niemal dwukrotnie wyższa❗ > > Solidarność pracownicza kluczem do sukcesu! > 🔥⚒️ > > #JolaZostaje #PrawaPracownicze #NoWarButClassWar

Jolanta Żołnierczyk z Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza" musiała do przyszłej środy zapłacić 3,000 złotych kosztów sądowych, aby wszcząć postępowanie wobec Kauflanda, za bezprawne jej zwolnienie. Zbiórka została założona dzisiaj, a kwota już jest niemal dwukrotnie wyższa❗ Solidarność pracownicza kluczem do sukcesu! 🔥⚒️ #JolaZostaje #PrawaPracownicze #NoWarButClassWar
cross-posted from: https://szmer.info/post/250005 > Jdnak 12 lat temu została spalona żywcem, za walkę z politykami i kamienicznikami, o prawa lokatorskie. > > Mimo obietnic Ziobry, nie odnaleziono sprawców, a lokatorzy ze stolicy wciąż są eksmitowani ze swoich mieszkań.

Jdnak 12 lat temu została spalona żywcem, za walkę z politykami i kamienicznikami, o prawa lokatorskie. Mimo obietnic Ziobry, nie odnaleziono sprawców, a lokatorzy ze stolicy wciąż są eksmitowani ze swoich mieszkań.

cross-posted from: https://szmer.info/post/249409 > cross-posted from: https://szmer.info/post/249408 > > > Bronił wraz z innymi aktywistami lasu obok Atlanty, który ma zostać wycięty pod budowę #CopCity, obozu szkoleniowego dla glin. > > > > Rest in power! #StopCopCity #ACAB #EndPoliceBrutality #AbolishThePolice

Niestety, jakoś do ludzi docierać trzeba, a sama strona internetowa może nie być wystarczająca, a na wszystkie wszystkie radary, szmery, mastodony itp, nie ma miejsca.


Dlaczego ACAB Fest?

Jest wiele powodów, dlaczego nie przepadamy za policją i mundurowymi 🔥🚓🔥

Policja, jako organ wykonawczy władzy państwowej i samorządowej zawsze stoi naprzeciw obywatelom i obywatelkom, mocno trzymając smycz i pilnując, by żadne z nas zbyt głośno nie przeciwstawiało się przemocy systemowej serwowanej nam na co dzień.

Policja nigdy nie była i nie będzie organem neutralnym ‼️ W p*sce powstała jako patrol chłopski i była początkiem klasistowskiego systemu ukierunkowanego na egzekwowanie prawa zaprojektowanego przez wąską grupę grabiącą kapitał robotniczy.

Policja nie ma na celu zapewnienia nam bezpieczeństwa. Jeśli wierzymy w prawo każdego do życia w bezpieczeństwie i pokoju, powinnyśmy doprowadzić do likwidacji instytucji, które stoją w sprzeczności z wolnością, a skupić się na faktycznym tworzeniu zdrowych, bezpiecznych i zrównoważonych społeczności 🤝

Policja finansowana z naszych pieniędzy jest jednym z powodów wiecznego niedofinansowania publicznej edukacji, ochrony zdrowia i masy innych ważnych programów, których zapotrzebowanie finansowe jest stałe i ogromne. To one wzmacniają nasze społeczności i wspierają ogólny dobrostan.

Widzimy się na ★ 2. ACAB Fest ★ 9. Dni Antywięzienne ★ już 22-ego października!
Bo “A” jest grafiką z neta, a fonty z programu.