Po naszych apelach rząd wstrzymał prace nad Zintegrowaną Platformą Analityczną i zadeklarował, że przed jej uruchomieniem przygotuje odpowiednie mechanizmy chroniące przed nadużyciami, m.in. powoła Radę Analityczną kontrolującą przygotowywanie analiz, której członkami będą przedstawiciele rządu, ale też nauki i organizacji społecznych.
harc
mod
creator
link
fedilink
2rok

Nie przesadzałbym z optymizmem, ale oznacza to chociaż jakikolwiek nadzór nad wykorzystaniem tych danych.

@miklo
mod
link
fedilink
3rok

To nie oznacza dokładnie nic. A już na pewno nie “jakiegokolwiek nadzoru”. Panoptykon ogłasza “sukces” po rozmowach z Januszem Cieszyńskim czyli przestępcą odpowiedzialnym za zdefraudowanie co najmniej kilkudziesieciu milionów publicznych pieniędzy. Któremu włos z głowy za to nie spadł a prokuratura nie ruszyła nawet palcem mimo zebranych ewidentnych dowodów. Na jakiej podstawie ktokolwiek chce się spodziewać, że to całe ZPA bęðzie poddane jakiemuś nadzorowi jeśli nie mamy już w państwie ŻADNEJ niezależnej od władzy politycznej instytucji, która taki nadzór może skutecznie wyegzekwować. Włącznie z NIK.

Pytanie, w jaki sposób dobiorą członków komisji rady. Osobiście nie ufam, że to będzie merytoryczna komisja rada, wręcz przeciwnie.

Cyberbezpieczeństwo & Globalna Inwigilacja
!cyberbezpieczenstwo

  W świecie całkowicie już zcyfryzowanym, cały czas kontrolowanym i inwigilowanym przez big-corpo i niedemokratyczne rządy, potrzeba dzielić się najnowszymi newsami, poradami/instrukcjami, a także wskazówkami, co robić by móc jak najlepiej chronić się przed cyfrowym niebezpieczeństwem: przed działaniami zarówno zwykłych drobnych przestępców, jak i największych światowych mocarstw i wielkich biznesów. Po to powstała ta społeczność.

  Przydatne:

  Inne społeczności o pokrewnych tematach:

  !wolnyinternet@szmer.info — odzyskiwanie kontroli nad internetem przez użytkowników z rąk big korpo i rządów (fediversum i inne)

  !hakt@szmer.info — haktywizm, pozytywna strona wykorzystania technologii w imię dobra ogółu, zmiany

  !linux@szmer.info — os każdego maniaka prywatności

  !programowanie@szmer.info — wolne oprogramowanie, FOSS, free, open-source

  !xmpp@szmer.info — najbardziej prywatny do tej pory protokół komunikacji

  !dailycyberpunk@szmer.info — dokumentowanie współczesnego cyberpunka

  • 0 users online
  • 4 users / day
  • 9 users / week
  • 32 users / month
  • 68 users / 6 months
  • 132 subscribers
  • 562 Posts
  • 657 Comments
  • Modlog