Ośrodek Społeczno-Politycznych Badań Terenowych ogłosił dane dotyczące rodzajów przemocy odzwierciedlanych w mediach. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zamordowano co najmniej 83 kobiety… Dane obejmują okres od 1 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku.

Do opracowania raportu wykorzystano wiadomości i dane z Platformy Powstrzymamy Feminicyd (KCDP), Bianet, Jin News, Mezopotamya Agency, Anıt Sayaç i wielu agencji informacyjnych.

Raport zwrócił uwagę, że bardzo niewiele z powszechnej w społeczeństwie przemocy wobec kobiet zostało odnotowanych w prasie i dodał, że większość kobiet zamordowanych przez mężczyzn była w miejscach, w których powinny czuć się najbezpieczniej (w domu) i przez ludzi, którym powinny najbardziej ufać (mężów, chłopaków, ojców, synów, braci).

Według raportu, w ciągu ostatnich 3 miesięcy 83 kobiety zostały zabite, 39 kobiet zginęło w sposób podejrzany, 158 kobiet zostało rannych w wyniku przemocy, 39 kobiet zostało poddanych “molestowaniu”, 18 kobiet zostało poddanych “nadużyciom seksualnym”, a 5 kobiet zostało “zgwałconych”.

Raport dodał, że 15,4 procent sprawców napaści seksualnych to “przyjaciele”, 7,7 procent “ojcowie” i 7,7 procent “partnerzy”.

Raport podał, że 22,2 proc. odpowiedzialnych za napaści seksualne na dzieci to ich ojcowie, 16,7 proc. ich sąsiedzi, a 5,6 proc. ich nauczyciele.

Podczas gdy 16,7 procent sprawców zostało zidentyfikowanych jako małżonkowie, 8,3 procent jako koledzy i 4,2 procent jako chłopcy w przypadkach molestowania, “kolega” zajmuje pierwsze miejsce z 20 procentami w przypadkach gwałtów.

Miasta o najwyższej liczbie zabójstw kobiet to Stambuł z 16,9 procentami, Balıkesir z 7,2 procentami, Konya z 7,2 procentami i Antalya z 4,8 procentami. Jeśli chodzi o napaści na tle seksualnym, pierwsze miejsce zajmuje Stambuł z 23,1 procentami, razem z Muğlą.

Witaj w dziewczyńskiej społeczności!

Jest to miejsce, w którym się wspieramy ale znajdujemy też przestrzeń na konstruktywną krytykę. Poruszamy tu kwestie związane z szeroko rozumianym feminizmem, jednak z wyłączeniem aborcji, która ma swoją własną społeczność. Książki znajdziecie w bibliotece, muzę w musiczce, a filmy w kinotece. Memy też są osobno.

Bawcie się dobrze, dbajcie o siebie na wzajem, zmieniajcie świat!

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 4 users / week
  • 12 users / month
  • 23 users / 6 months
  • 60 subscribers
  • 157 Posts
  • 95 Comments
  • Modlog