18

Uwaga (tfu!) TVN znowu opublikowała materiał, a w artykule napisała, że “Kilka dni temu, zdesperowana, wyczerpana psychicznie właścicielka nieruchomości, pani Janina, dostała się do budynku, gdzie rozlała kwas mlekowy - cuchnącą, trudną do zniesienia ciecz. Po tym incydencie squatersi opuścili budynek, zabierając najbardziej wartościowe rzeczy, które wcześniej przywieźli. Pustostan został zburzony.” ??? Czy ktoś wie, czy to prawda z tym wyburzeniem? Poniżej treść posta z 02.10 na peju Samowolki: "

Hej, Przez jakiś czas nas nie było bo musieliśmy zająć się innymi sprawami, takimi jak użeranie się z chorą nagonką medialną (pozdrawiamy serwis bankier.pl który wydał grube pieniądze na reklamę swojego zakłamanego artykułu o nas) czy walka z faszystami. Takimi którzy atakują gazem i kamieniami psa i ludzi, próbują włamać się do środka i nieporadnie tańczą na drabinie by uciec z nią przy boku kiedy atak się nie udaje.

Mimo tego próbowaliśmy jakiś czas temu spotkać się z właścicielami terenu na spotkaniu organizowanym przez media, właściciele jednak nie chcieli z nami rozmawiać.

Byliśmy więc zaskoczeni gdy wczoraj odwiedziła nas Pani Janina. Pozwoliliśmy jej wejść do środka, chcieliśmy porozmawiać. Wytłumaczyć po raz kolejny że mogą sprzedać ten teren z nami, czy spróbować jakiegokolwiek dialogu.

Niestety kobieta skorzystała z porad “doradców” z Internetu, żeby “wykurzyć nas gazem”. Rozbiła też dwa pojemniki z trującym toksycznym płynem. Nie było nawet sekundy na rozmowę. Próbowaliśmy ją uspokoić co skończyło tylko większymi wybuchami agresji z jej strony. Osoba próbująca ją uspokoić została dotkliwie podrapana przez krzyczącą i rozlewającą wokoło toksyczne płyny panią Janinę. Kiedy zaczęła atakować nas jeszcze gazem pieprzowym musieliśmy ją wyprowadzić z domu, sama była poszkodowana i próbowaliśmy jej pomóc, długo byliśmy przy niej i opatrywaliśmy ją pomimo wszystko. Mimo wyzywania nas, grożenia. Finalnie gdy przyjechał jej mąż kobieta rozwaliła na podwórku kolejny słoik i rzuciła nim w osobę próbującą ją uspokoić po czym zaczęła młotkiem wybijać szybę.

To kolejna próba rozwiązania sytuacji siłą pod pozorem negocjacji. Jesteśmy nadal otwarci i otwarte na nie, ale w obecności niezależnego mediatora, żeby do takich przemocowych sytuacji “z zaskoczenia” nie dochodziło więcej. Nie chcemy źle dla tych ludzi. Teren mogą sprzedać i nasza obecność nie zmienia znacząco ceny, według niektórych specjalistów nawet ją podnosi.

Jednak cena której oczekują i sama sprzedaż tej działki w tym miejscu to mrzonka, są inne działki w okolicy, które się nie sprzedają mimo niższej ceny, działka nie sprzedała się też na długo przed naszą wprowadzką. Ktoś tych ludzi wprowadza w błąd. Nie tylko sprzedając im fałszywą bajkę o milionach jakie mogą zarobić, o “świętym prawie własności” ważniejszym niż ludzkie życie. Ale też kłamiąc że ich okradamy, że z nami tego nie sprzedadzą. Czy doradzając tak okropne rozwiązania jak zagazowanie nas i rozlewanie trujących substancji. Jeśli faktycznie, jak mówią w mediach, brakuje im na leki i lekarza bo są schorowani (chociaż ich fizyczne ataki raczej wskazują na wyjątkowo dobry stan zdrowia) jesteśmy w stanie zorganizować pomoc, ale nie można ludzi wyrzucać siłą z miejsca, które było nieużytkowane przez lata i zostało przez nas wyremontowane, bo nie mamy gdzie mieszkać i tworzymy oddolne centrum społeczne. Które pomimo tak krótkiego czasu funkcjonowania już udostępnia przestrzeń do tworzenia sztuki, kuchnie społeczną, wolny warsztat z którego korzystają przyjaciele i sąsiedzi. I przede wszystkim miejsce dzikiej zieleni gdzie wiele osób znajduję ukojenie w zgiełku miasta.

Jest nam po prostu przykro, że medialna nagonka i rady przemocowych ludzi doprowadziły do takiej tragedii.

Pozdrawiamy z samowolki. Naszego domu w którym aktualnie ciężko oddychać, a nasze zdrowie jest zagrożone. Jeśli chcecie nam pomóc czy zamieszkać z nami, nasza skrzynka jest otwarta: samowolka@riseup.net Trzymajcie się!"

fnk
link
fedilink
6rok

@crusom@szmer.info wygląda na to, że to prawda: https://gazetawroclawska.pl/squat-samowolka-we-wroclawiu-przestal-istniec-prawowici-wlasciciele-wygonili-intruzow-ze-swojej-nieruchomosci/ar/c1-15839129

Pani Janinie udało się wejść do budynku gospodarczego, który to okupowali squatersi. Rozpyliła na jego terenie kwas mlekowy, który wydziela charakterystyczną, ciężką do zniesienia woń. Nie mogąc znieść smrodu squatersi zaczęli opuszczać budynek. Gdy na jego terenie nie było już nikogo - wjechał ciężki sprzęt, a rudera została zrównana z ziemią.

Nie wiem ile kosztuje wynajęcie ciężkiego sprzętu do rozwalenia budynku, ale zakładam, że więcej niż leki, na które właściciele podobno potrzebowali pieniędzy? Czy ktoś mnie poprawi?

@truffles
link
fedilink
5
edit-2
rok

:O ale jak to wyburzyli? Przecież to skłotersi mieli zdemolować budynek, który miał służyć biednym emerytom jako domek letniskowy.

TVN i reszta liberalnych komentatorów, podpowiadających jak jeszcze można się pozbyć niechcianych lokatorów może być z siebie dumna

- W końcu jesteśmy spokojniejsi - mówi z odczuwalną ulgą w głosie. - Tak to już w życiu jest, że to kobieta musi wziąć sprawy w swoje ręce - dodaje z uśmiechem.

Girlboss energy

@Mitro
link
fedilink
4rok

Kolejny raz okazuje się że kapitaliści potrafią tylko niszczyć i burzyć

harc
link
fedilink
4
edit-2
rok

Załamująca ta polska mentalność. Nic z tym nie zrobią, bo krzyczą 4 razy tyle, co nie mogący sprzedać działek sąsiedzi, ale przynajmniej nikt inny też nie skorzysta… Pozdro dla ekipy @SamowolkaSquat@szmer.info, trzymajcie się tam w tym babilonie!

TVN Zniewaga

wszystko o ruchu skłoterskim

  • 0 users online
  • 2 users / day
  • 2 users / week
  • 2 users / month
  • 8 users / 6 months
  • 96 subscribers
  • 100 Posts
  • 131 Comments
  • Modlog