• 12 Posts
  • 16 Comments
Joined 4M ago
cake
Cake day: Sep 26, 2021

help-circle
rss

Też mam takie podejrzenie, że to jest “nowoczesny marketing” i nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili. Jakby nie patrzeć - cel osiągnięty, pojawiają się o tym artykuły, memy itp. To tłumaczenie dewelopera tylko dolewa oliwy do ognia i sprawia, że mówi się o tym znowu/nadal.A, faktycznie, padłem ofiarą wybierałki społeczności Lemmy’ego. Postaram się przygotować jakieś krótkie tłumaczenie i zaktualizuję oryginalny post.Summary:

Polish National Bank to issue special coin and note marking “defence of the eastern border”…


Na obrazku: Nie ma żadnego problemu. Jednakże, możesz przeprowadzić bombardowanie wagonika z drona w celu ochrony amerykańskich interesów…

11
image

Nie podoba mi się wydźwięk tego artykułu, szczególnie rzeczy typu: “Zdaniem badacza z Uniwersytetu Oksfordzkiego, który bada tę dziwną aktywność, w ten sposób Chiny próbują zrzucić z siebie odpowiedzialność za pandemię.”. Nie przeczę oczywiście, że takie farmy botów rozprzestrzeniają fake newsy, natomiast warto spojrzeć tutaj szerzej - jak bezkrytycznie społeczeństwo podchodzi do tego rodzaju informacji z “zachodnich” mediów i oskarżeń wobec Chin, a jak to wygląda w drugą stronę.

Ślady wirusa, wg. naukowców z University of Barcelona, znaleziono w próbkach z początków 2019 roku (źrodło: https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-spain-science-idUSKBN23X2HQ), a same Chiny dość wcześnie poinformowały o rozprzestrzeniającym się wirusie i skutecznie zareagowały u siebie w kraju, czego nie można powiedzieć o niektórych krajach Europy.


Pozostaje edukować - do każdego docierają inne argumenty.

Niestety, problem jest taki, że PGP w zastosowaniu do poczty jest bardzo user non-friendly. Bardzo dużo użytkowników korzysta z webmaila na komputerze i z aplikacji na smartfonie - co już wymaga zainstalowania dwóch różnych, dodatkowych aplikacji na dwóch różnych urządzeniach i jeszcze ręcznego przeniesienia klucza.


Swego czasu używałem klienta Evolution - nie jestem niestety na 100% pewien czy spełnia wszystkie te wymagania, ale z obsługą wielu kont i oddzielnych kluczy na pewno sobie radził.

Z czystej ciekawości - dlaczego nie TB? Czy to jakieś względy osobiste, polityka Mozilli ogólnie czy jakieś problemy z prywatnością?


@crusom@szmer.info wygląda na to, że to prawda: https://gazetawroclawska.pl/squat-samowolka-we-wroclawiu-przestal-istniec-prawowici-wlasciciele-wygonili-intruzow-ze-swojej-nieruchomosci/ar/c1-15839129

Pani Janinie udało się wejść do budynku gospodarczego, który to okupowali squatersi. Rozpyliła na jego terenie kwas mlekowy, który wydziela charakterystyczną, ciężką do zniesienia woń. Nie mogąc znieść smrodu squatersi zaczęli opuszczać budynek. Gdy na jego terenie nie było już nikogo - wjechał ciężki sprzęt, a rudera została zrównana z ziemią.

Nie wiem ile kosztuje wynajęcie ciężkiego sprzętu do rozwalenia budynku, ale zakładam, że więcej niż leki, na które właściciele podobno potrzebowali pieniędzy? Czy ktoś mnie poprawi?


Luźne tłumaczenie fragmentu artykułu z Reutersa (https://www.reuters.com/business/kelloggs-us-cereal-plant-workers-go-strike-2021-10-05/):

Kellogg chciał wymóc na pracownikach żeby zrezygnowali z opieki zdrowotnej, benefitów przy przechodzeniu na emeryturę oraz z płatnych urlopów. Co więcej, Kellog…


U góry: To już oficjalne, 1400 pracowników firmy Kellogg strajkuje. …

4
image

Ciekawe ilu dziennikarzy pójdzie siedzieć/zostanie zamordowanych po tych publikacjach, bo w to, że “bohaterom” tych materiałów coś się stanie to akurat nie wierzę.No tak, czyli ta sama narracja co w naszych wspaniałych mediach :(


Jeśli wyciekł to na Twojej skrzynce powinna być widoczna wiadomość - wyciek polegał na tym, że urzędniczka wysłała maila do kilkuset osób i wszystkie adresy podała w polu “Kopia/CC” wiadomości, zamiast “Ukryta kopia”, więc każda z tych kilkuset osób dostała wiadomość zawierającą też adresy e-mail innych adresatów.


A to nie jest tak, że Straż Graniczna otwarcie się do tego przyznaje?


Górny tekst: Gospodarka ma się świetnie! Stworzyliśmy w tym roku 5 milionów miejsc pracy. …

6
image

Stężenie substancji psychoaktywnych w organizmie Bartka nie mogło doprowadzić do jego zgonu - przekazali prawnicy rodziny 34-latka, który zmarł po policyjnej interwencji w Lubinie na Dolnym Śląsku. Pełnomocnicy przedstawili wyniki prywatnej sekcji zwłok, przperowadzonej w Czechach…


Link z Reddita (https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/pxlioc/el_salvador_has_started_mining_bitcoin_using_the/), więc przeklejam treść:

A government mining Bitcoin with clean volcanic energy. Am I dreaming? It’s incredible how ahead of everyone else President Bukele is. El Salvador is a…


Warto dodać, że niektóre telefony mają opcję czasowego wyłączenia biometrii np. poprzez przytrzymanie przycisku wyłączania telefonu lub kilkukrotne jego wciśnięcie - może być przydatne osobom korzystającym na co dzień z odcisku palca, ale wybierającym się na protesty/demonstracje. Choć oczywiście jest to tylko kompromis, a nie rekomendowane rozwiązanie.


Ciekawe czy jeszcze im skrócą szkolenia, coby nie marnować czasu na głupoty.


Niemal 39 proc. ankietowanych uważa, że Polska powinna zastosować się do postanowienia TSUE, z czego 19 proc. wybrało odpowiedź “zdecydowanie tak”, a 19,8 proc. “raczej tak”. Największe poparcie okazywali wyborcy Koalicji Obywatelskiej - 69 proc. oraz Lewicy - 65 proc., najmniejsze z kolei wyborcy…