Niektóre plotki mają w sobie sporo prawdy, dlatego puść dalej w obieg informację, że aborcja jest bezpieczna! Taka plotka może się komuś bardzo przydać.
Aborcja jest bezpieczniejsza niż poród (i to 14 razy!), o wiele bezpieczniejsza niż kolonoskopia czy chirurgiczne wyrwanie zębów ósemek. Serio!
Poniżej kilka faktów o aborcji, które warto znać ⬇️
Najczęściej raportowane uczucie po aborcji to ulga.
Aborcja nie zwiększa ryzyka wystąpienia depresji. Nie ma związku między chorobami psychicznymi a przerwaniem ciąży.
Aborcja nie powoduje zaburzeń zdrowia psychicznego, ale zmuszanie osoby do kontynuacji niechcianej ciąży i porodu może prowadzić kryzysów emocjonalnych, a nawet depresji.
Po aborcji możliwe jest odczuwanie wahania nastroju, ale według wielu badań zdecydowana większość (95% !) nie żałuje aborcji i uważa, że decyzja o przerwaniu ciąży była słuszna.
Na całym świecie 25% ciąż kończy się aborcją.
Według wielu dostępnych aktualnych i rzetelnych badań płód nie jest w stanie doświadczać bólu w jakiejkolwiek postaci przed 24. tygodniem ciąży, gdyż nerwy nie są jeszcze połączone z korą mózgową. Płód, nawet jeśli w wyniku zabiegu aborcji po 22. tygodniu jest żywy, nie płacze, nie odczuwa bólu.
Aborcja jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów medycznych na świecie i najczęstszym zabiegiem w ginekologii.
W ciągu ostatnich 25 lat aż 50 krajów złagodziło prawo aborcyjne, by aborcja była bardziej dostępna.
Aborcja jest tak stara, jak poród. Do XIX wieku nikt nie łączył aborcji z duszą, życiem ludzkim czy dzieckiem.
Około 96% osób przerywa ciążę, bo po prostu nie chce jej kontynuować. Pozostałe 4% to przypadki uwzględnione w polskiej ustawie antyaborcyjnej z 1993 roku.
Potrzebujesz aborcji? Możesz zażyć tabletki albo jechać do zagranicznej kliniki. Wszystkich informacji, wsparcia emocjonalnego a nawet finansowego udzieli Ci Aborcja bez granic +48 22 29 22 597.
Pomagajmy sobie w aborcjach!
Poradnik: Potrzebujesz aborcji? NIE JESTEŚ SAMA! - Najważniejsze informacje dostępny tutaj
Zajrzyj też do dziewczyńskiej, chłopackiej i queerowej (lgbt+) społeczności, albo tej poświęconej pracy seksualnej.
Książki znajdziecie w bibliotece, muzę w musiczce, a filmy w kinotece. Memy też są osobno. Jest też społeczność poświęcona grafikom.