Książę Lubomirski-Lanckoroński zazdrości królowi karety z klimatyzacją: My mamy niestety bez [PLOTEX EXCLUSIVE]

 • harc
  link
  51 year ago

  Gilotyna się człowiekowi otwiera w kieszeni…

 • @lemat_87
  link
  31 year ago

  A czy przy gilotynie się obędzie bez?

 • @didleth
  link
  11 year ago

  Też korzystam z klimatyzacji czy ogrzewania, czy to w pociągu, czy w samochodzie i dobrze mi z tym. Po to mamy zdobyczy cywilizacji, żeby ułatwiać sobie życie. I owszem, wiem, że klimatyzacja nie jest eko. Nic nie jest. Komputery/smarfony także.

  • @rysiekOP
   link
   41 year ago

   Ależ nie o klimatyzację tu chodzi. Chodzi o “karetę”, “księcia” cały ten kram.

   • @didleth
    link
    11 year ago

    Fakt, konie ciągnące tę karetę pewnie się zestresowały, ale uczciwe patrząc - fizycznie też mniej się zmęczyły niż te nasze ciągnące turystów nad Morskie Oko, bo jednak 1 książę dużo mniej waży. A sama monarchia - to już kwestia tego, czego chcą Brytyjczycy i co im się bardziej kalkuluje.

    • @rysiekOP
     link
     3
     edit-2
     1 year ago

     Nie, sama monarchia to kwestia imperialistycznego systemu wyzysku, który do dziś działa i do dziś wpływa na mnóstwo ludzi, którzy nie mają tu niestety nic do powiedzenia. Całe Commonwealth to listek figowy na brytyjski imperializm, a opiera się w dużej mierze właśnie na brytyjskiej monarchii.

     • @didleth
      link
      11 year ago

      W. Brytania to demokracja, niech zorganizują ruch społeczny i ruszą dupy na wybory, to będą mieć coś do powiedzenia. Jakoś jak trzeba zagłosować za czymś debilnym, typu “wyjście z UE”, to w cudowny sposób coś do powiedzenia mają. Ale skoro największym problemem w monarchii jest fakt, że 73latek używa klimatyzacji, to szybkiego sukcesu nie wróżę. To, że używamy klimatyzacji, komputerów, w miarę regularnie jemy i się kąpiemy to także kwestia “imperialistycznego systemu wyzysku”. I jakoś z tego nie rezygnujemy. Proponuję równać w górę, zamiast w dół. Czepianie się, że starszy człowiek ma dostęp do klimatyzacji jest słabe - a mieszanie do tego monarchii to jedynie woda na młyn dla wszystkich “myślicieli” od “to normalne, że zdrowy operator dźwigu nie ma w kabinie klimatyzacji, skoro nawet król-staruszek jej nie używa”

      • @rysiekOP
       link
       3
       edit-2
       1 year ago

       W. Brytania to demokracja, niech zorganizują ruch społeczny i ruszą dupy na wybory, to będą mieć coś do powiedzenia.

       Nawet nie wiem, gdzie zacząć. Media tam są bardziej przejęte przez oligarchię, niż w Polsce. Brexit to wynik kilku dekad nagonki medialnej na UE. Rzucanie, że “niech ruszą dupy na wybory” to naprawdę victim blaming w tym wypadku.

       Poza tym, ruszyli dupy. Torysi grubo dostali po dupie w wyborach lokalnych parę dni temu. Ruszyli też dupy na protesty przeciwko koronacji, ale policja skonfiskowała im transparenty jeszcze zanim protesty się w ogóle zaczęły. Taka to “demokracja” w UK.

       Nie wiem, czemu się uwiesiłaś tej klimatyzacji. Powiedziałem przecież, że nie o klimatyzację tu chodzi. Oczywiście, że operator dźwigu powinien mieć klimatyzację!

       Chodzi o kompletne odklejenie misiów w stylu Karol czy Lubomirski od rzeczywistości. I fakt, że media to odklejenie jeszcze promują.

       • @didleth
        link
        1
        edit-2
        1 year ago

        szczerze mówiąc, to akurat nigdzie poza szmerem o tym nie słyszałam, więc sami to promujemy. Tego współczesnego Lubomirskiego musiałam googlać… A rodziny, w przeciwieństwie do partii politycznej, się nie wybiera. Syn Karola zrezygnował z tej całej królewskości, jego synowa opowiadała w mediach o depresji, a i tak ją gawiedź zjechała w tonacji “depresja, haha” i inne jakże “dojrzałe” śmieszki z problemów psychicznych…

        A jeśli nie chodzi o klimatyzację, to najlepiej nie czepiać się klimatyzacji. Ja tam krytyki monarchii nie widzę - co najwyżej krytykę korzystania z “luksusowej”: klimy właśnie…

        • @rysiekOP
         link
         21 year ago

         Ale na zdjęciu jest Karol, nie jego syn ani synowa. A Lubomirski nie wybrał rodziny, ale karetą to się wozi i tytułu “książę” używa.

 • @Pajonk
  link
  11 year ago

  Niech się chłop nazywa nawet księżniczką. Też zabawne, szczycenie się tym, że jego przodkowie żyli jak lordowie dzięki wyzyskowi i gnojeniu zwykłych ludzi. To tak jakby ktoś za 100 lat szczycił się, że jego prapradziadkiem był hitler. Chociaż nawet Hitler zrobił więcej dobrego niż te wszystkie książęce rody. Oczywiście, zrobił też wiele złego, ale doszedł do władzy, wiedział gdzie leżą problemy zwykłych ludzi, i potrafił faktycznie do siebie przekonać tych ludzi.