• Paweł
  link
  fedilink
  101 year ago

  @harcesz cytując komentarz z internetu: “Nie widziałem tak bardzo przeciąganej śmierci od czasów kiedy przeczytałem cierpienia młodego Wertera w liceum”

   • harcOPM
    link
    4
    edit-2
    1 year ago

    Zakładam, że bardziej o ‘Twitter DDoSuje sam siebie’, ale ciężko mieć pewność. Konkurencja skrajnie głupich posunięć jest tam znaczna.

 • mkfirma
  link
  Polski
  21 year ago

  Facebook tez nie pozwala na przeglądanie treści użytkowników bez zalogowania

 • savi
  link
  fedilink
  21 year ago

  A nitter.net też w związku z tym Elon ubił? Bo jak nie to może wystarczy podmieniać domenę z linka i będzie dalej można przeglądać

  • Paweł
   link
   fedilink
   31 year ago

   @savi @harcesz przecież dokładnie o to chodziło, prędzej bym się spodziewał niedziałającego nittera, a działające przeglądanie na samym twitterze

  • harcOPM
   link
   Polski
   31 year ago

   W moim teście na szybko już nie działa.

  • harcOPM
   link
   Polski
   41 year ago

   Właśnie też się łamie, raczej go nie używam, ale okazjonalnie mogę z różnych powodów potrzebować dostępu do treści, a w międzyczasie robi za reklamę masto…

  • @lysy
   link
   31 year ago

   Polecam. Usunięcie :)

   • @didleth
    link
    41 year ago

    To złudne. Na twitterze jest polityka, i nawet, jeśli się nią nie interesujesz - to ona interesuje się tobą. Więc ignorowanie tego, co się dzieje na tt, to takie “nie będę obserwować wroga, nie obchodzi mnie, co przeciwko mnie szykuje”.

    Plus mój polskojęzyczny kontent na szmerze, poza rzeczami z panoptykonu i icd, pochodzi głównie z facebooka i twittera. No i na twitterze można prosić ludzi, by wrzucali coś na mastodona ;p a bez konta tego nie zrobisz

    • @lysy
     link
     41 year ago

     Im mniej ludzi na Twitterze, tym większa szansa na przejście do fedi. Nie da się wygrać z cyfrowymi gigantami używając ich rozwiązań.

     • @didleth
      link
      51 year ago

      nie próbuję z nimi wygrać ;p są silniejsi. I generalnie nie uważam izolacjonizmu (w kwestii dowolnej) za dobre rozwiązanie. Co innego, jak ktoś nie korzysta z tt, bo zwyczajnie nie czuje takiej potrzeby albo skutki negatywne przeważają dla niego nad tymi pozytywnymi. “Im mniej ludzi na Twitterze, tym większa szansa na przejście do fedi.” - powiedziałabym raczej “im większa jakość fedi tym większa szansa, że ludzie tu zawitają”. I to nad tym powinniśmy popracować. Zauważyłam w polskim Fedi duże ciśnienie przeciwko: ludziom używającym fb/tt, kobietom, dzieciom, ludziom nietechnicznym. Takie tworzenie tożsamości przez sekciarstwo. I to imo bardziej odrzuca ludzi od fedi. Znam wiele osób, które przez taką postawę odpuściło mastodona i ani jednej, która odpuściła szmer w imię “skoro część linków pochodzi z twittera to odpuszczę sobie szmer”.

      • @lysy
       link
       1
       edit-2
       1 year ago

       No generalnie to twórcy treści muszą ruszyć tyłek. Ale im mniejszy zasięg z powodu ilości użytkowników, tym większą motywację do szukania alternatyw będą mieli. A jakość fedi jest ponadnormatywna .

       • @didleth
        link
        11 year ago

        no właśnie sęk w tym, że to nie jest takie oczywiste. Vide komentarze pod moim ostatnio wpisem, tym o obwinianiu matek. Ilekroć wychodzi temat równouprawnienia, praw dziecka itp. - to wybija takie samo szambo, jak na twitterze czy innym facebooku. Chciałabym któregoś razu powiedzieć dziewczynom (włączając w to twórczynie), które uciekły z fedi “wracajcie, już jest tam lepiej” - ale póki co nie mogę, bo nie jest. Poza tym w fediwersum nie ma możliwości cytowania toota. W domyślnej aplikacji mastodona nie ma przeglądania wedle list i nie da się zrobić komentarza “niewidocznego” - jest z automatu albo publiczny, albo tylko dla znajomych. Nie wiem, jak w innych aplikacjach. I komentarze są wyświetlane chronologicznie, więc przy dużej ilości trudno dotrzeć do tych najistotniejszych - dla mnie to nie problem, ale osoby publiczne obecne i tutaj i tutaj się na to skarżyły. Imo fediwersum ma szansę stać się realną alternatywą dla korpomediów - ale musiałoby mieć większe wsparcie logistyczne i finansowe.

   • @didleth
    link
    21 year ago

    no i pozostaje kwestia ludzi, którzy twittera mają, a mastodona nie

    • @lysy
     link
     11 year ago

     O boże o kurła ;o