Jesteśmy grupą studentek_ów, doktorantek_ów, feministek_ów i aktywistek_ów i chcemy rozmawiać o równości w naszym języku. Pod matronatem oraz we współpracy z zespołem badawczym Gdy Nauka Jest Kobietą chcemy stworzyć pole do merytorycznej dyskusji na temat feminatywów i inkluzywnego języka - równość to nadrzędna wartość, która nam przyświeca. Dlaczego? Bo to tylko tiptop, mały krok, który niesie dużą zmianę!

Postanowiły_liśmy wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać Polsce, że nie ma absolutnie nic groteskowego w używaniu słów takich jak inżyniera, profesora czy doktora. Jak to zrobimy, zapytacie?

Kilka miesięcy ciężkiej pracy zaowocowało filmem interaktywnym, w którym to Wy, nasze widzki i widzowie będziecie decydować o losach głównej bohaterki. Ponadto zaplanowały_liśmy cykl spotkań i kampanię społeczną stworzoną dla feminatywosceptyków! Ale pamiętajmy - edukujemy, nie nakazujemy! Mamy na pokładzie wspaniałe ekspertki i ekspertów z zakresu równościowego języka, które/rzy przedstawią nam zdecydowanie szerszy punkt widzenia oraz sesję Q&A, dzięki której będziecie mogły_li rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Zajrzyjcie koniecznie na nasz Instagram, to tam uchylimy rąbka tajemnicy, przedstawimy nasze gościnie oraz będziemy dzielić się wiedzą! @kampania_tiptop

Gdzie?

Online! Już teraz zapraszamy serdecznie na cykl transmisji live, które możecie obejrzeć zarówno na Facebooku jak i na naszym Instagramie: @kampania_tiptop. Wszystkie będą później zapisane, dlatego jeśli nie możecie być na czas, nic Was nie ominie!

Agenda:

Stworzyły_liśmy cykl spotkań z ekspertkami, aktywistkami, naukowczyniami i psycholożkami, które przedstawią szerszą perspektywę i wszystkie zalety wynikające ze stosowania feminatywów. Język kształtuje naszą rzeczywistość, a my chcemy, żeby kobiety były jej częścią! Rozkład jazdy:

9/06 - Premiera filmu Tip Top. Otwarcie cyklu spotkań naukowo i empirycznie. Będą z nami: prof. UAM dr hab. Agnieszka Kiełkiewicz-Janowiak, Maja Staśko oraz Sybil Grzybowskie 16/06 - Język, kultura i historia. Rozmowa z…? 23/06 - Psychologiczne aspekty używania feminatywów. Rozmowa z…? 30/06 - Feminatywy a seksizim + Q&A z naszymi widzami! Rozmowa z…?

  • harc
    link
    13 years ago

    Szkoda, że tylko na fejsie, ale chętnie zobaczę jak już będą nagrania.