lewacka sztuka ugułem
!proletkult
help-circle
rss
9 grudnia od 16:00 do 03:00 na www.radiokapital.pl odbędzie się specjalna transmisja **Easterndaze**. Radia społecznościowe z Kijowa, Warszawy, Budapesztu, Mińska, Tbilisi, Berlina i państw bałtyckich przygotowały wspólny muzyczno-aktywistyczno-polityczny program i strasznie się jaram tym projektem :) Wkład Radia Kapitał to 1,5-godzinne słuchowisko o głosie jako narzędziu buntu, oporu, nadziei i pamięci, przeplatane muzyką z Ukrainy, Polski, Iranu i Armenii. Które swoją drogą super byłoby jeszcze gdzieś publicznie zaprezentować, bo jest to sztos :) Emisja 23:45 - 1:15. Wszystkie audycje znajdą się później na stronie Radia Kapitał, ale gdyby ktoś miał ochotę na alternatywny piąteczek z DIY radiem, polecam słuchanie na żywo :)


No to już nie potrzebujemy kontynentalnych filozofów_ek


>Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które przechodzi terapię, by przepracować to, co się stało w minionych dekadach w życiu naszym i naszych bliskich > >Sandra Szwarc i Lena Frankiewicz – twórczyni dramaturgii oraz reżyserka spektaklu „Woda w usta” granego we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Taka archiwalna ciekawostka, z dość długim segmentem na temat greckich anarchistów.


Szczególnie polecam: II miejsce w kategorii CURRENT EVENTS Autor: Kuba Kamiński, East News Ludzie z Syrii, Afganistanu, Jemenu czy Iraku płacą tysiące dolarów za możliwość dotarcia do Europy Zachodniej przez Białoruś i Polskę. W przypadku odnalezienia ich przez polską straż graniczną są wielokrotnie wypychani z powrotem na Białoruś. Działacze z kilku organizacji pozarządowych, takich jak Fundacja Ocalenie, starają się nieść im pomoc. W szczytowym momencie kryzysu na Białorusi przebywało od 3 do 4 tys. migrantów. Niektórzy z nich stracili życie w Polsce.
cross-postowane z: https://szmer.info/post/17033 > Wygląda na to, że zaginął gdzieś polski przekład ABOLISH RESTAURANTS, który prawie na pewno widziałem na papierze. W każdym razie dają tam na przykład takie rzeczy; [![](https://szmer.info/pictrs/image/gorMBMdAde.png)](https://szmer.info/pictrs/image/gorMBMdAde.png)
1

cross-postowane z: https://szmer.info/post/16963 >Przez ostatnie miesiące wiele przyjaznych nam osób wypytywało - co dalej z Pogłosem? Tak szybko jak powstawały kolejne piętra nowego wieżowca, tak szybko stawało się jasne, że na Burakowskiej nie będzie już dla nas miejsca, czekaliśmy już tylko na formalną decyzję do kiedy możemy działać. Wiemy już na pewno - to będzie nasze ostatnie wspólne lato na Burakowskiej. Budynek Pogłosu musimy opuścić do końca września i czeka go rozbiórka. >Nie siedzimy z założonymi rękami, czekając na cud. Chcemy aby idea Pogłosu przetrwała, szukamy więc nowego lokalu, aby móc kontynuować prowadzenie klubu muzycznego oraz działalności społeczno-kulturalnej. >Jeśli ta idea jest wam bliska, jeśli jest to miejsce na którego dalszym istnieniu wam zależy - prosimy o wasze wsparcie i podpisy pod tą petycją. Mamy nadzieję, że pomoże nam to w rozmowach z władzami dzielnic i przekonanie ich, że jeśli mają w swojej dyspozycji lokale z przeznaczeniem na kulturę, to warto wziąć nas pod uwagę.
2Szmerwista — anarcho-haktywista.
7
Szmerwista, 2021.

lewacka sztuka ugułem
!proletkult

  Nie bawimy się w Adorno, nie krzywimy się na jazz i na pulpowe okładki. Mogą być i Obrazy Olejne w Ramach, mogą być i druki ulotne, rzeźby marmurowe i wyplujki z plasteliny.

  Ważne - dla porządku każdą wrzuconą rzecz opisujemy wedle schematu: autor_ka, tytuł, rok i w miarę możliwości źródło. Jeśli nie wiadomo czyje - piszmy źródło. Ciekawostki, historia powstania i insze - bardzo, bardzo mile widziane.

  • 0 users online
  • 1 user / day
  • 1 user / week
  • 2 users / month
  • 8 users / 6 months
  • 101 subscribers
  • 85 Posts
  • 15 Comments
  • Modlog