Redagowanie tytułów

Hej Szmerfy,

Czytając wpisy na naszej głównej widzę że dość często wykorzystywane są tytułu oryginalne artykułów. W niektórych przypadkach ma to oczywiście sens, ale gdy wrzucamy bieżące wiadomości, moim zdaniem warto zastąpić domyślny, naciągający na kliknięcia tytuł własnym, wyjaśniającym o czym mówi artykuł.

Przykład: Rosja przedstawia warunki Zachodowi. Jeden dotyczy m.in. Polski.

To typowy tytuł nakłaniający czytelnika do otwarcia kolejnej strony. Ma wzbudzić ciekawość, dlatego zawiera niedomówienie. Zamiast tego można byłoby napisać własny tytuł, który podsumowałby treść artykułu, np. “Rosja zmierza do ograniczenia obecności wojsk NATO w Europie Środkowej i na Kaukazie”.

Co Wy na to?

Defman
link
51M

Myślę, że spokojnie można dać taką rekomendację bo od tych tytułów oryginalnych czasem skóra cierpnie.

kwj
link
3
edit-2
1M

Polecam sobie poczytać np. tytuły wpisów na https://www.reddit.com/r/science/
Niestety Lemmy ma ograniczenie na mniejszą ilośc znaków, niż Reddit, ale[nadal można próbować redagować tytuły, żeby lepiej odzwierciedlały treść.
I, żeby nie było, na r/science też zdarzają się wpadki z tytułami, ale większość z nich jest napisana naprawdę dobrze.

pfm
cake
creator
link
21M

Jak dla mnie, to tytuły z r/science są dość długie i nie są dobrym przykładem jak na nasze “podwórko”, ponieważ omawiają zwykle skomplikowane zagadnienia. Czuję że u nas często da się jednak bardziej streścić sens artykułu.

Jednak przede wszystkim skupiłbym się na tym, żeby nie promować kliko-naganiactwa na Szmerze. Korzystajmy ze Szmeru żeby dzielić się wiadomościami i gromadzić informacje, nie żeby powielać złe wzorce.

harc
mod
link
41M

Dla osób chcących działać w przeciwnym kierunku i uważających, że tytuły są nie dość dramatyczne mamy !brukowa@szmer.info ;]

@tomasz
link
31M

Można zostawiać oryginalny wpis i dopisać swoje uszczegółowienie w napisach kwadratowych.

harc
mod
link
41M

To bardzo wydłuża tytuły, które zresztą mają też limit. Wydaje mi się, że jednak więcej daj sensowny opis niż powielanie SZOKZOBACZNUMER2137MOŻECIĘZASKOCZYĆ.

Domyślna społeczność platformy

  • 0 users online
  • 7 users / day
  • 12 users / week
  • 44 users / month
  • 113 users / 6 months
  • 987 subscribers
  • 854 Posts
  • 1512 Comments
  • Modlog