• @truffles
  link
  Polski
  82 months ago

  Francuska grupa Confrérie de l’artichaut staje się coraz bardziej radykalna w metodach

 • Waćpan
  link
  52 months ago

  Dostateczna ilość saletry amonowej w warzywie, aby wywołać iskrę – pomijając wybuch – to jednak ilość grubawa… Zielony Ład i bio/eco/organic now!

  • @lemat_87
   link
   22 months ago

   Czy macierz o wyznaczniku -1 w awatarze to jakiś wyraz buntu? Niby należy do grupy ortogonalnej O(2) ale już nie do SO(2) co ma być jakimś odzwierciedleniem w świecie rzeczywistym?

   • Waćpan
    link
    22 months ago

    Haha, uszanowanie dla wiedzy Kolegi i dziękuję także za przypomnienie własności. :-)

    Tak, dokładnie – to nieco mało subtelnie zamaskowane wezwanie do wnoszenia nauk ścisłych i technicznych dla porzucania autorytaryzmów; skromne osobiste credo merytorycznego i intelektualnie ugruntowanego aktywizmu, skąd podpartej naukowo partycypacji społecznej, a stąd konstruktywnych ideałów. (Także, wyjaśniając genezę, dojmująco brakuje np. niżej podpisanemu explicite Wolnościowej Academii w Europie Środkowej po zniszczeniu zaufania do tej nominalnie uniwersalnej; http://bip.brpo.gov.pl/pl/content/wejscie-policji-na-teren-politechniki-warszawskiej-rpo-chce-wyjasnien , http://warszawa.eska.pl/policja-przeprasza-politechnike-warszawska-ta-sytuacja-nie-powinna-miec-miejsca-aa-GGuo-TXjz-qdZj.html ; chyba wierzę w “Collegium Intermarium lub Akademię Kultury Społecznej i Medialnej à rebours” – Wolnościowe, krystalicznie szlachetne).

    Pozdrowienia!

    • @lemat_87
     link
     22 months ago

     A ja winszuję znajomości tak ezoterycznych tworów jak Collegium Intermarium, gdzie na którymś roczniku było tylko kilku czy wręcz jeden student, a nie wiem ile lat była rekrutacja, bo po wprowadzeniu sankcji na rosję to ta nobliwa uczelnia może mieć problemy finansowe :)

     Z miedzymorskimi pozdrowieniami!

     • Waćpan
      link
      22 months ago

      Tak, to właśnie Szmer i personalnie Kolega przypomniał o nich: http://szmer.info/post/1275670 – mogą się okazać (w zmiennych proporcjach) propagandowo-partyjną wydmuszką, wiadomą ekspozyturą, pralnią pieniędzy lub syfonem środków. Choć osobiście wolałbym po prostu (może naiwnie) wierzyć, iż są to konfratrzy akademicy o odmiennym (nomen omen, ortogonalnie) profilu światopoglądowym (znam politechnikę, gdzie profesurze zdarzało się modlić na salach wykładowych, a religijnym [katolickim] grupom udostępniano infrastrukturę; także niejedna korporacja akademicka ma profil konserwatywny). Różnica między nimi (CInt i AKSiM) a prywatnymi szkołami wyższymi jest taka, iż te pierwsze deklarują oparcie na wartościach – nie są for-profit. To zarówno walor, jak i podatność. Naturalnie, taka polaryzacja i “depluralizacja”, że czuje się konieczność powielać instytucje per bańka mentalna, to nie jest niczyja wygrana (“segregacjonizm, apartheid light”). Lecz to właśnie m.in. technologie informacyjno-komunikacyjne rzecz umożliwiły, ktoś/coś wykorzystało i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.

      • @lemat_87
       link
       22 months ago

       Choć osobiście wolałbym po prostu (może naiwnie) wierzyć, iż są to konfratrzy akademicy o odmiennym (nomen omen, ortogonalnie) profilu światopoglądowym (znam politechnikę, gdzie profesurze zdarzało się modlić na salach wykładowych, a religijnym [katolickim] grupom udostępniano infrastrukturę; także niejedna korporacja akademicka ma profil konserwatywny).

       Może zbytnio upraszczam niczym jakiś zacietrzewiony bolszewik, albo jestem neofitą, ale moim zdaniem na uczelni nie powinno być miejsca na jakieś metafizyczne bzdury typu teologia, ponieważ jest to dokładne przeciwieństwo (iloczyn skalarny = -1) postępu naukowego. Ministerstwo powinno kontrolować takie rzeczy, czy na uczelniach państwowych czy prywatnych. Wiem, że w obecnych warunkach to niewykonalne bo to byłby “kominis”. Spotykałem się głównie ze środowiskami politechnicznymi i muszę powiedzieć, że jak na standardy akademickie, to są one niewiele mniej ciemne światopoglądowo od ogółu polskiego społeczeństwa.

       Naturalnie, taka polaryzacja i “depluralizacja”, że czuje się konieczność powielać instytucje per bańka mentalna

       Teraz zabrzmię trochę jak szur, ale jestem bliski przekonania, że polaryzacja w Polsce czy USiA to robota pewnego kraju nad Wołgą. Oklepany schemat “dziel i rządź” wciąż niestety działa. A finansowanie CInt i AKSiM przez Wowę nie wydaje mi się niemożliwym do wyobrażenia, zresztą chyba są na to dość silne dowody. Inna sprawa, że ziarno ciemnoty pada na podatny grunt, mimo państwowej szkoły od czasu PRL :(

       • @pepemao
        link
        12 months ago

        Ciekawe, że najwięcej komentarzy na szmerze ma artykuł o karczochu. Co do macierzy to jest dwuwymiarowa grupa SO(2) (tzn. 3dim, ale w sensie - działająca na R^2), pora już wskoczyć w trzeci wymiar

        • @lemat_87
         link
         12 months ago

         Nie ma literki S, bo macierze z grupy SO mają wyznacznik równy 1, a ta ma -1. To jest tylko grupa O(2) Z matematycznego punktu widzenia, każda wymiarowość jest jednakowo dobra, SO(n) znaczy specjalna grupa ortogonalna macierzy n X n, czyli w przypadku O(2) to grupa macierzy dokonujących transformacji na płaszczyźnie – nie ma tam mowy o 3dim.