Lista z zamkniętej grupki na fb, została już też opublikowana na https://anarchizm.info/ i tamta wersja po aktualizacji zastąpi poniższą
INICJATYWY OGÓLNOPOLSKIE:
- Federacja Anarchistyczna
- Anarchistyczny Czarny Krzyż
- Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych
- Kolektyw techniczny Riotkit
- Alterkino
- Zielona Fala
- Rada Języka Neutralnego (zaimki.pl i Słownik Neutratywów)
ANARCHISTYCZNE ZWIĄZKI ZAWODOWE:
- OZZ Inicjatywa Pracownicza
- Związek Syndykalistów Polski
Inicjatywy według miast POZNAŃ
- Rozbrat – skłot mieszczący się przy ul. Pułaskiego 21a. Oficjalna strona: www.rozbrat.org
- Zemsta – anarchistyczna klubokawiarnia i wegańska restauracja działająca przy ul. Fredry 5. Oficjalna strona: zemsta.org
- Federacja Anarchistyczna Poznań – spotkania we wtorki o g.19 na Skłocie Rozbrat
- Jedzenie Zamiast Bomb Poznań
- Freedom Fighters Poznań
- Zielona Fala
- Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów
- OZZ Inicjatywa Pracownicza
- Długi Stół Poznań – kontakt Gri Bo
- Długi Stół: edycja Covid-19
- NBF Nowy Byt Feministyczny
- W naszej sprawie
- Przerób to
ŁÓDŹ
- Federacja Anarchistyczna Łódź
- Zielona Fala
- Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych
- Związek Syndykalistów Polski Sekcja Łódź
- Inicjatywa Pracownicza - Łódź
- Manifa Łódź
- Food Not Bombs Łódź
BYDGOSZCZ
- Food not Bombs Bydgoszcz
LUBLIN
- Food Not Bombs Lublin
- Lubelski Kolektyw ANKA – nie określa się jako anarchistyczna, ale warta uwagi
- Front Wschodni
KIELCE
- Anarchistyczne Kielce
- Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs Kielce
TORUŃ
- Trenujemy Nawet w Deszcz – Antyfaszystowski Toruń
- Food Not Bombs - Toruń
- Społeczny Toruń
SZCZECIN
- Food Not Bombs Szczecin
- Left Unity (leftunityblog.blogspot.com)
- TRAFO (trafo.art)
- CAt
WROCŁAW
- Federacja Anarchistyczna Wrocław
- Hulajpole Squat Wroclaw
- Pandemia Skłot
- Wolna Biblioteka
- Bez Przegranych
- CRK
- Food Not Bombs Wrocław
- Podwórkowa Samba Wrocław
- Anarchistyczny Czarny Krzyż Wrocław
- Związek Syndykalistów Polski - Wrocław
- Obóz dla Klimatu Wrocław
- Wrocławskie Rewolucjonistki (wroclawskierewolucjonistki.wordpress.com)
- Inicjatywa 8 Marca (manifa.noblogs.org)
- Iglica - Dolnośląski Telefon Antyrepresyjny
TRÓJMIASTO
- Kolektyw Zaraza
- Federacja Anarchistyczna Gdańsk
- Zielona Fala - Trójmiasto
- Food Not Bombs - Gdańsk
- Food not Bombs Gdynia
WARSZAWA
- Warszawska Federacja Anarchistyczna (warszawskafa.bzzz.net)
- Kolektyw OPÓR
- Warszawskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej
- Przychodnia Skłot
- Skłot Syrena (syrena.org)
- ADA Puławska (adapulawska.org)
- Cafe Kryzys
- Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
- Food Not Bombs Warszawa
- Komitet Obrony Praw Lokatorów
- Związek Syndykalistów Polski
- Koalicja Wolnościowa
- Szpila (szpila.blackblogs.org)
- Inicjatywa Sekspozytywna
- Stop Bzdurom (stopbzdurom.pl)
KRAKÓW
- Federacja Anarchistyczna Kraków
- Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych
- Zwrotnica - Dom Inicjatyw Społecznych
- Witajcie w Krakowie // Welcome to Krakow
- Food Not Bombs Kraków
- NIGDY SAMI
- Obiady w Czasach Zarazy - Kraków
ŚLĄSK
- Food Not Bombs Katowice
- Federacja Anarchistyczna Ślask
- Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych
- Koło Naukowe Myśli Lewicowej UŚ – kontakt Michał Rams-Ługowski
OPOLE
- Wyjście Awaryjne
- Jedzenie Zamiast Bomb OPOLE
PODKARPACIE
- Wilczyce
BIELSKO-BIAŁA
- Food Not Bombs Bielsko-Biała
- Zielona Fala BB - zielonafalabb@protonmail.com
NOWY SĄCZ
- Wolny Sącz
RZESZÓW
- Spółdzielnia Socjalna Czarna Galicja (www.czarnagalicja.pl)
- Federacja Anarchistyczna Rzeszów
OSTRÓW WIELKOPOLSKI
- Jedzenie zamiast bomb Ostrów Wielkopolski
MEDIA PAPIEROWE
- Inny Świat (Inny świat) – kwartalnik. Szerokie spektrum tekstów o różnych szkołach anarchizmu (nie wykluczające np. mutualizmu, czy indywidualizmu), felietonów, przemyśleń, tłumaczeń zagranicznych, recenzji wydawnictw, treści historycznych, esejów o popkulturze. Pismo nie dubluje materiałów online’owych. Cena: 12 zł.
- Alerta (Czytaj Ziny Hc Punk) – kwartalnik. Elegancko wydany zin 161 Crew, poświęcony ruchowi anarchistycznemu oraz muzyce hc/punk. Wywiady, recenzje, felietony, zdjęcia - wszystko w kolorze i na kredowym papierze. Cena: 20 zł.
- A-Tak (A-TAK Ogólnopolskie Pismo Anarchistyczne) – nieregularnik Federacji Anarchistycznej, redagowany w dużej mierze przez środowisko Rozbratu. Newsy ze środowiska, sporo aktualnych tekstów o sytuacji krajowej i zagranicznej, bieżące komunikaty. Cena: bezpłatny.
- Biuletyn Inicjatywy Pracowniczej – trochę jak wyżej, z tym że tematyka głównie pracownicza i lokatorska, relacje z działań IP itd. Można zamawiać razem z A-Takiem. Cena: bezpłatny.
MEDIA INTERNETOWE
- Lewica Wolnościowa (wolnelewo.pl) – blogasek Xaviera Wolińskiego. Trochę o polityce, trochę o wydarzeniach bieżących, trochę o syndykalizmie. Medium normik-friendly, ale radykalne gdzie trzeba, bez miziania się z dzbanami.
- Czarna Teoria (czarnateoria.noblogs.org) – jeden z niewielu portali tłumaczących na bieżąco anarchistyczne newsy z zagranicznych indymediów. CT publikuje również tłumaczenia tekstów z zakresu insurekcjonizmu, nihilistycznego anarchizmu, indywidualizmu i illegalizmu.
- Grecja w Ogniu (grecjawogniu.info) – kolejny insurekcyjno-nihilistyczny portal z newsami i tłumaczeniami tekstów. Powstał jako baza dla wiadomości o ruchu greckim, ale obecnie pisze o całym świecie, publikuje również autorskie treści zaprzyjaźnionych kolektywów. Kolektyw GwO wydaje lub współwydaje broszury i ziny - ostatnio np. Almanach Buntu i Rewolty, czy Wrogowie Pana Boga – anarchistyczne bojówki w polsce 1990-1995.
- Federacja Anarchistyczna (federacja-anarchistyczna.pl) – komunikaty FA i Rozbratu, newsy ze świata.
- 161 Crew (161crew.bzzz.net) – portal kolektywu 161 Crew, wydawów “Alerty”. Newsy, publicystyka, recenzje i… merch.
- Antifa Jaworzno (antifajaworzno.bzzz.net) – dawniej sztywniutki kolektyw ze Śląska, dziś blog z autorskimi treściami i tłumaczeniami newsów. Rzadko aktualizowany, ale warto poczytać to, co już tam wpadło.
- Anarcho-Bibloteka (pl.anarchistlibraries.net) – strona, której celem jest zbieranie anarchistycznych tekstów w języku polskim (jeśli chodzi o jej polską wersję). Znajdziecie tam książki, artykuły, poezję itd. Te nowsze, trochę starsze, jak i również archiwalne. Wszystko poświęcone anarchizmowi oraz tematom pokrewnym.
- Anarchistyczny Czarny Krzyż (ack.org.pl) – strona mocno nieregularnie aktualizowana, ale może wróci do formy. Newsy z kraju i ze świata, rapoty i oświadczenia ACK, niezbędnik zatrzymanego, adresy i telefony. Jest też dział publicystyka, ale nie działa. :D
- Szmer (szmer.info) – nie medium, ale agregator linków, działający podobnie jak Digg lub Reddit. Umożliwia swobodną wymianę informacji i ważnych treści, ma dobry interfejs dyskusyjny i system subskrypcji określonych boardów, dzięki czemu nie ominie nas żadna informacja z konkretnym tagiem, w odróżnieniu od FB. Tak, memy też można wklejać. I nawet dawać lajki. I pisać “nie zesraj się”.
- W Przemianie (WPrzemianie.PL) – zbiorcza strona inicjatyw Petrosa, znanego wam tutaj jako Peter Pirx: blog z jego przemyśleniami, tłumaczenia tekstów. Orientacja społecznego anarchizmu, duży nacisk na tworzenie wspólnot, poszukiwanie nowego sposobu życia w epoce Wszechkryzysu, a także na praktyczną stronę pomocy wzajemnej.
- kapitalizm musi odejść – miniblog kolektywu Balcerowicz.com. Źródło dobrych, memowych grafik, a także ekipa od której kupujesz kalendarz ścienny z zaznaczonymi weń istotnymi dla ruchu datami. Bo kupujesz, prawda?
- Anarchistka. blog społeczny – pej o małej liczbie lajków i słabym zasięgu, ale myślę że warto troszkę podbić. :) Może troszkę popularności zachęci autorkę do częstszego i obszerniejszego postowania.
- radar.squat.net – twoje źródło wiedzy o wydarzeniach, koncertach czy eventach na całym świecie. Z rodzimych inicjatyw są tam na razie: ADA Puławska, Warszawska FA i Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych.
- Stanica Wolności – blog anarchistyczno-rodzimowierczy. Teoria, komentarze do bieżących wydarzeń oraz wiadomości dotyczące walk rdzennych ludów.
- Blog Maciek Drabina – Facebook uważa że to niebezpieczny link, więc go nie podam, ale dla ułatwienia powiem że jest na wordpressie. Historia ruchu an-synd w Europie zachodniej, dużo merytorycznych notek.
MEDIA AUDIOWIZUALNE
- Posłuchaj o Anarchizmie – seria podcastów edukacyjno-publicystycznych, poruszających zarówno podstawy tematyki anarchistycznej, jak i tematy polityczne w szerszym tego słowa znaczeniu. Wysoki poziom realizacyjny i dobry risercz.
- Radio Anarchia – kanał trochę o wszystkim, prowadzony przez dość kontrowersyjną (xD) postać, której nie ma już tu z nami. Nie jest to z pewnością poziom realizacyjny zbliżony do takiego PoA, ale warto odnotować.
- TransGrysy – kanał Niny Kuty, również dość p r o b l e m a t y c z n e j postaci w środowisku lewicowym (na koncie ma m.in. callouty za przemoc psychiczną). Choć osoba prowadząca jest queerową anarchistką, na kanale zajmuje się przede wszystkim tematami związanymi konkretnie z radykalnym feminizmem, prawami mniejszości seksualnych i elementarną edukacją dzbanerii. Posty oraz filmy są poparte starannym riserczem i są dobrym źródłem wiedzy nie tylko o transpłciowości.
- Inna Czytelnia – troszkę podupadła już inicjatywa (ale z możliwością reanimacji!) nagrywająca wolnościowe audiobooki. Troszkę przeczytać się udało, więc możecie posłuchać np. “Wolnej Hiszpanii” Gastona Levala, fragmentów Kropotkina czy np. opowieści o Zapatystach.
- Radykalny Kinematograf – kanał poświęcony anarchistycznej kinematografii. Można tam znaleźć wiele przetłumaczonych dokumentów, krótkich filmów oraz piosenek i filmów fabularnych o tematyce anarchistyczej bądź lewicowej
- Warszawska Federacja Anarchistyczna – kanał WFA, na który wrzucane są niekiedy różnego rodzaju filmiki, reportaże, nagrania spotkań czy działań samego kolektywu.
- Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych – czasami coś wrzucą, tematyka chyba różnorodna. Na uwagę zasługuje podcast, bo najprawdopodobniej będzie kontynuowany.
Do nieanarchistycznych, al godnych uwagi treści dodałbym internet czas działać! robiony m.in. przez @kuba_orlik2@szmer.info. Dobre treści z zakresu prywatności, FOSS, fediversum.
Jeszcze do mediów nieanarchistycznych audiowizualnych dodałabym Everyday Hero- ma świetny oddźwięk poza bańkę, duży zasięg i nieantagonistyczny sposób wypowiedzi co w tych czasach jest rzadkością.
Część nieanarchistyczna; Nieanarchistyczne / socjalistyczne / soc-demowe / nieradykalne:
drukowane
- Magazyn Kontakt – kwartalnik środowiska Klubu Inteligencji Katolickiej, promującej “katolewacki” punkt widzenia. W dziale “kościółkowym” sporo wywrotowych jak na Polskę treści, dużo teologii wyzwolenia, mocny nacisk na zaangażowanie społeczne i potrzebę powrotu do tzw społecznej nauki Kościoła. W pozostałej części: wartościowe teksty i wywiady o sprawach społecznych, sporo o feminizmie, kwestiach pracowniczych, problemach grup zawodowych etc. Trochę treści autorów radykalnych, czasem również anarchistów. Finansowane z grantów. Cena: 20,00 zł.
- Le Monde Diplomatique - edycja polska – miesięcznik, polska edycja pisma z Francji. Przedruki z zagranicznej prasy i autorskie teksty na temat wydarzeń globalnych. Sporo analiz politycznych, większość spoza świata tzw. Zachodu. Na portalu i fp szerują czasem dość radykalne treści, redaktorowi polskiej edycji zdarza się jednak przydzbanić libkowym wysrywem. Cena: 14,90.
- Nowy Obywatel (obywatel) – kwartalnik Stowarzyszenia Obywatele Obywatelom, czyli na dzień dzisiejszy głównie Remika i Magdy Okraski. Długie teksty analityczne, trochę publicystyki (w tym zagranicznej, np. tłumaczeń z Jacobina), wywiady. Skrajnie pro-państwowa i umiarkowanie konserwatywna orientacja, mocno wyrozumiała dla polityki PiS i mocno przylegająca do orientacji lewicy patriotycznej. Wydawnictwo NO wydało swojego czasu kilka dobrych książek, w tym zbiór pism Abramowskiego “Braterstwo, solidarność, współdziałanie”. Finansowane głównie z dotacji państwowej. Cena: 17 zł.
- Przegląd (Tygodnik Przegląd) – tygodnik środowisk związanych z SLD i “Ordynacką”. Między szpaltami dość nudnego libkowo-lewicowego pierdolenia można czasem znaleźć zaangażowane teksty młodych autorów. Polityka raczej z perspektywy parlamentarnej. Finansowany partyjnie, ale nieoficjalnie. TW: pisze tam przemocowiec i gbur Jakub Dymek. Cena: 6 zł czy coś.
- Bez Dogmatu – nie wiem czy jeszcze wychodzi. Kwartalnik polskiego wydawcy LMD (“Książka i Prasa”), współpracujący głównie z autorami związanymi z OPZZ, czy raczej obecnie ZA (Szumlewicz itp.). Pisują tam też komunistyczne piwniczaki pokroju Kańskiego i działacze tacy jak Ikonowicz. Co jakiś czas pisał tam Jan Tomasz Gross. Dość mało treści i słaby papier. Cena: jakoś poniżej 8 zł.
- Pismo. Magazyn Opinii (Pismo) – miesięcznik, mocno libkowy, finansowany z dotacji państwowej i z datków jakichś gównofiremek doradczych. Tworzony m.in. przez ludzi związanych z Dwutygodnikiem, GW, środowiskami NGO, Wydawnictwem Czarne i tak dalej. W cyklu “Śledztwo Pisma” publikują jednak ciekawe reportaże. To tam pojawił się swojego czasu głośny materiał o bezdomnych zmuszonych do niewolniczej pracy przy zbiorze jabłek. Cena: 14,99 zł.
- Dzikie Życie (Miesięcznik Dzikie Życie) – miesięcznik nie stricto polityczny, ale obowiązkowy dla osób interesujących się ochroną dzikiej przyrody. Aktualności z wielu frontów walk o środowisko naturalne, merytoryczne i dosadne analizy działań władz lokalnych i krajowych, relacje z innych krajów. Redakcja orientuje się na nurt ekologii głębokiej, co różni ją od nastawienia popularnych i dużych “korporacji” ekologicznych. Cena: 10 zł.
internetowe
- WPunkt (wpunkt.online) – typowy portal informacyjny, obecnie chyba największy i najczęściej aktualizowany zasób oryginalych treści. Są też podcasty. Orientacja mocno socdemowa, ale przynajmniej nie ma tak, że po godzinie czytania znamy już całą zawartość portalu.
- LewicowyHub – agregator linków z mainstreamowych mediów, kolekcja sznurków do innych mediów oraz platforma dla inicjatywy megafON. Inicjatywa razemków.
- Lewica.pl – hub blogowy, głównie socjalistów państwowych, socdemów lub po prostu działaczy zorientowanych bardziej lewicowo niż liberalny mainstream. Piszą m.in. Piotr Ciszewski, czy Michał Konarski. Spory dział z publicystyką kulturalną. Samych newsów dość mało.
- megafON (megafon.lhub.pl) – medium publicystyczne i platforma do publikacji tekstów, wideo i podcastów - projekt wiośniarzy i razemków, ale otwarty, jak się zdaje, na różne typy treści. Pisze tu m.in. Staszek Krawczyk.
- Krytyka Polityczna – jaki jest krypol, każdy widzi. Przemycane pod agendą lewicowości mocno liberalno-centrystyczne zacięcie raczej portalowi nie służy, ale wciąż można tu czasem spotkać ciekawe i prowokujące teksty (czasem aż za bardzo…). Warto śledzić ofertę wydawniczą KP, bo wydali sporo dobrych i wartościowych książek.
- Dwutygodnik – portal przede wszystkim o kulturze w sensie sztuce, ale wiadomo że człowiek musi się czasem odchamić. A jeśli już to robić, to lepiej tam, gdzie obok licznych esejów i recenzji znajdziemy mimo wszystko bardziej lewacką wrażliwość i skłonność do poruszania tematów, których tzw. środowisko artystyczne unika. Nie samymi dziadami z brodą człowiek żyje.
- Codziennik Feministyczny – zdarzyło im się dzbanić, zdarzało współpracować z p r o b l e m a t y c z n y m i autorkami (Palińska, Herzyk, Kuta…), ale to wciąż największy polski portal publikujący treści zahaczające o radykalny, a już na pewno intersekcjonalny feminizm. No i w/w Palińskiej od dawna nie drukują. :>
- STRAJK.eu – pieszczotliwie zwany też strajkiem.ru, ze względu na mnogość powiązań osób tam piszacych z rosyjską fundacją Sputnik. Portal z autorskimi treściami i opracowywanymi przez redakcję newsami. Z grubsza ci sami autorzy co na Lewica.pl, Socjalizm Teraz i tak dalej.
- Kurdystan.info – co tam się w Rożawie (i nie tylko) dzieje.
- Neuropa – swojego czasu fanpej będący źródłem cennych infografik, tworzonych w oparciu o rzetelne zestawienia danych; dziś złapał zadyszkę i jest trochę martwy. Niekoniecznie mocno lewicowy, ale publikuje na tyle ciekawe treści, że warto zajrzeć wstecz.
- Spółdzielczy Zakład Orania Kuców – pasty edukacyjne i infografiki, tworzone kolektywnie i w dość rygorystyczny sposób. Cenne są zwłaszcza posty dotyczące tematyki ekonomicznej. Warto dołączyć do grupy i pomagać w tworzeniu treści.
- Sztuczne Chwasty – socdemy, ale o dobrym serduszku i nie plujące na radykałów. Co tydzień starają się zrobić podsumowanie minionych wydarzeń w formie autorskiego streszczenia, i wychodzi im to całkiem dobrze. Konwencja “przechwycona” ironicznie od Sztucznych Fiołków, które swojego czasu zesrały się, że tylko one mają prawo postować obrazy akademików z dołączonym do nich tekstem.
- W jądro dyskursu (wjadrodyskursu.blogspot.com) – autorski blog Małgorzaty Anny Maciejewskiej, piszącej o sprawch społecznych, klasizmie, feminizmie i problemach drążących tzw debatę publiczną. Teksty oparte o dość dokładny risercz i rzetelną argumentację mają jednak odcień daleki od radykalizmu, a czasem wręcz otwarcie go potępiający. Autorka niestety ostatnio zesrała się w sprawie osób transpłciowych.
- Staszek Krawczyk - fanpage – miniblog publicysty “Kontaktu”: chrześcijanina który wyoutował się jako osoba LGBT. Nie jest to jednak tylko zbiór doraźnych przemyśleń, a cykl całkiem dobrze przygotowanych tekstów polemicznych (z przypisami :)). Staszek kłóci się przede wszystkim z opiniami rozmaitych liberalnych “autorytetów”, ale niestraszne mu też polemiki wewnątrzlewicowe.
- Myśli lewaka – blog naszego grupowego kolegi Dominika. Zwykle o niewolnościowych nurtach lewicy. Wyjątkowa seria wpisów o ruchach anarchistycznych i zrywach komunistycznych w Korei i Japonii.
- Lewackie Wysrywy – blog o tematyce lewicowej. Pojawiają się na nim dłuższe oraz krótsze teksty dotyczące lewicy wolnościowej i nie tylko. Znajdziemy tam też trochę ciekawych tłumaczeń.
audiowizualne
- Lewy Interes – jak na razie wciąż jeszcze amatorski podcast ogólnolewicowy, od anarchizmu do leninizmu. Na uwagę zasługuje np. ciekawe kompendium o historii afer III RP i upadku PRL. Jakiś czas temu ekipa wypuściła Zdobycie chleba w formie zrobionego przez siebie audiobooka.
- Trójdzielnia Podcast Polityczny – młody stażem, ale prężnie działający podcast, oparty na formie dyskusji między prowadzącymi i okazjonalnie wywiadów z gośćmi. Mocno socdemowo-umiarkowany. Bardzo mocno.
- Media Lewicowe – malutki kanalik, wrzucający dość krótkie i mocno amatorskie treści. Orientacja przede wszystkim antykapitalistyczna, wymierzona w światowe elity i neoliberalne “recepty” na świat. Autorzy otwarcie popierają ruch antyfaszyszystowski.
- Kolektyw Filmowy – mocno socjalistyczne (głównie klasycznie marksistowskie) treści, tłumaczenia materiałów zagranicznych. Plus za poruszanie tematyki związanej z młodzieżą, poza tym sporo marszczenia freda do dziadów z brodą i, jak się okazało jakiś czas temu, trochę SWERFizmu.
- Odsłuch społeczny – podcast ogólnolewicowy i raczej nieradykalny. Forma rozmów z gośćmi na szerokie spektrum tematów, od urbanistyki i infrastruktury po kwestie klasowe, prawa kobiet i osób LGBT+. Sporo konkretnej wiedzy i różnorodność spojrzeń, w odróżnieniu od klasycznej autorskiej publicystyki.
- Emancypacje – amatorski podcast w formie rozmów z zaproszonymi gośćmi. Audycje dotyczące przede wszystkim historii ruchów emancypacyjnych, wolnościowych, socjalistycznych i radykalnych. Posłuchamy np. o Palestynie, Grenadzie, krajach latynoamerykańskich, poznamy historię maoistowskiego powstania w Indiach, czy żydowskiego Bundu.
- Pro Publico Bono – biedakanał mało obfity w treść, raczej marksistowski. Na uwagę zasługuje jednak ich pierwszy film, będący zapisem wykładu Katarzyny Rakowskiej O sposobach łamania strajków w Polsce. Może kiedyś się ożywi.
- Jan Śpiewak – nie każdy tego pana lubi, niezależnie jednak od sympatii, na kanale znajdziemy wartościowe filmiki na wiele tematów, oczywiście od patodeweloperki, przez bieżące sprawy polityczne, po kwestie ekonomiczne.
Neuropa robi teraz cotygodniową prasówkę
Warto też dodać fajne pismo https://rownosc.eu/
Z audiowizualnych lubię też GilotynaTV oraz podcast Papierosy i Ścinańsko.
WOW ALE SUPER!
tia, tylko mi ucięło bo lista jest zbyt długa
w Krk dodaj Warsztat :)
To tylko anarchistyczny fragment listy z jednej z zamkniętych grup na fb, całość nie mieści się w limicie posta szmerowego :P
edit: dodałem w osobnym komentarzu część nieanarchistyczną
lol @saszka@szmer.info właśnie zwrócił mi uwagę, że brakuje tam https://anarchizm.info co jest w sumie dość ironiczne, ale też świadczy o przepływie informacji i świadomości projektów w środowisku :P
No mi dalej czegoś brakuje (EDIT: nieważne w której części)…
(☞ ͡° ͜ʖ ͡°)☞ http://harce.bzzz.net/
@harcesz@szmer.info poodnawiaj sobie moze certyfikaty na blogu, bo firefox mi sie pruje jaka to ta strona jest niebezpieczna
To całe bzzz się rozjechało, trzeba na nich poczekać, ale chyba w końcu emancypuję się na własną domenę.
Oby było tego coraz więcej:)
Elo jeżeli chodzi o Radio Anarchia to jakoś tak jest sformułowane że wyszło że ja nie żyje xD ps Left Unity działało w Gdyni a nie w Szczecinie teraz przekształciło sie w Czarną Rewolte która ma swoje komórki również w Lublinie i w Szczecinie
deleted by creator
Chyba lepiej byłoby podpiąć bezpośrednio link do wersji na anarchizm.info chociaż zapomniałem pocisnąć z @saszka@szmer.info i jeszcze nie jest zaktualizowana o komentarze tutaj
deleted by creator
ale które konkretnie komentarze masz na myśli?
Te gdzie ludzie zgłaszają uwagi/poprawki. Będę musiał też spojrzeć czy na źródłowej liście nie ma istotniejszych zmian, bo też tam chyba było trochę aktywności.
Wow! Świetna robota! Mogę edytować Wrocław? Można dodać Femispreje- anarcho-feministyczna grupa nauki graffiti. Rewolucjonistki to nie grupa tylko informator, to bym usunęła. No i jest jeszcze Akcja Lokatorska- to doprawdy stowarzyszenie ale w praktyce działa na zasadach anarchistycznych.
deleted by creator
lista nie jest mojego autorstwa i nawet nie wiem do czego się odnosisz