• 22 Posts
  • 359 Comments
Joined 2 lata temu
cake
Cake day: lip 28, 2020

help-circle
rss

W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę Szwecja i Finlandia w połowie maja złożyły formalny wniosek o przyjęcie ich w skład NATO Tym kandydaturom sprzeciwiała się Turcja, która oskarżała te kraje o udzielanie schronienia Kurdom związanym z organizacjami uznanymi przez Ankarę za terrorystyczne…


https://support.signal.org/hc/en-us/articles/360007062452-What-do-I-do-if-my-phone-is-lost-or-stolen-

Once you get a new phone you can install Signal and register.

This will stop all messaging and calling on your old phone.
Your past message history will remain on your old phone. 
All new messaging and calling will be handled by this new phone.
Each contact will see a new safety number for their conversation with you.

Niestety według twórców to coj est na telefonie już na nim zostanie ale już nic nie powinno dotrzeć na zagubiony telefon. Jeśli ktoś oszuka zabezpieczenia OS, a nie masz dodatkowej blokady na Signal (ma bodajże opcję każdorazowego wpisywania PIN) to ma dostęp. NAtomiast odszyfrowanie danych signal, gdyby jakimś cudem dostali się do plików, nie jest możliwe.

Najlepszą opcją są znikające wiadomości, im krócej tym lepiej. Teraz sprawdziłem że nadawcy wiadomosci mogą usuwać wysłane przez siebie wiadomości i u siebie i u odbiorców (np Ciebie), a do tego mozna kilka jednoczesnie, hurtowo. Także jakby był przypał to możesz chociaż poprosić osoby o taki zabieg.


powiedz mi że masz w dupie innych nie mówiąc mi że masz w dupie innych:


autobusy miejskie jednak z założenia jeżdżą wolno (jak na bolzgę) i co chwila się ludzie przemieszczają więc pasy byłyby równie bezsensowne co 6-punktowe pasy w samochodzie - zbyt niepraktyczne. Fakt że łatwo sobie łapki połamać ale przy takiej masie i prędkościach powazne wypadki są super rzadkie.

W autokarach jednak jest bardziej jak w samochodzie ale może też nie ma zbyt dużego ryzyka?


Niestety demokraci mówią tylko “mniej broni” i ostatecznie nikt się nie zajmuje przyczynami bo to by było za drogie.


Ja odpuściłem sobie etap najazdów i zgodnie z przekazem szantopodobnej propozycji przeszedłem od razu do etapu opijania powrotu z łupami :)


Wrzucam 3 utwory bo są tak różne od siebie, że nie mogłem się zdecydować, którym się podzielić. …

2

Neutral Milk Hotel - In the Aeroplane Over the Sea [Indie Rock, /mu/core]

Album zapewne dobrze znany każdemy bywalcowi /mu/ na pewnym niesławnym imidżbordzie…


Zajebiśćie im wyszło to połączenie HH z elementami tradycyjnymi


Możę tak być, jednak od pewnego czasu myślę nad tym że może właśnie ten mechanizm to brakujące ogniwo. Z drugiej strony kopiowanie po korpo może mieć skutki odwrotne do zamierzonych jeśli chodzi o charakter medium.


Dzisaij widzaiłem tekst Krytyki Polotitycznej o Azowie tylko wydaje mi się że nie napisali o jego ciemnych stronach. Mam nadziję że masz rację, mam jednak poczucie że w tej chwili sprzedają się najlepiej te najmniej fajne grupy.


Zawsze jak widzę ukraińską propagandę o tym kto walczy za ich kraj zastanawiam się na ile to jest szczere dążenie do zachodu, a na ile sztuczka PRowa. Zełeński w przemówieniu do izraela też namalował niesamowicie wybielony obraz ukrainy w kontekście holokaustu, więc czemu miałbym wierzyć że ten obraz postępowego wojska jest bardziej prawdziwy gdy przez lata chętnie brali do niego nazioli? Moim zdaniem teraz powiedzą i pokażą wszystko byle dostać więcej wsparcia - z ich perspektywy słusznie, a z mojej po prostu niegodne zaufania

Ogólnie jestem znacznie mniej optymistyczny. Neonaziole mają teraz bardzo dobrą propagandę i mogą wypłynąć na mężów stanu. Dziś prezydentem jest Żyd, który chwilowo może robić za bohatera, a jutro może być zwykły faszol z liberalną fasadą albo jakieś dziwne połączenie gospodarczego neoliberała z faszystowskim światopoglądem.

Przez Europę przetacza się fala faszyzmu nawet tam gdzie perspektywy są znacznie większe niż w ukrainie. Nie byłbym taki pewien czy skończy się na centroprawicy, niedawno mogliśmy zauważyć w USA że niekoniecznie. Niech to nawet nie będzie faszyzm tylko nacjonalizm czy w inny sposób rozwodniony faszyzm - też niedobrze. A czy po wojnie faktycznie będą perspektywy nawet przy założeniu wyboru najlepszych możliwych władz, czy jedna wielka trauma i lata “kryzysu”?


Niby wiem ale nie mam pojęcia jak to wyklikać. Fediwersum cierpi jednak na poważny problem z wygodą albo przynajmniej z polecaniem i odkrywaniem wartych śledzenia kont i instancji. Na lemmy nawet nie ma prostego przycisku do sortowania community po popularności, a przynajmniej u mnie nie widzę.

A teraz sobie klikam na mastodonie (mastodon.onlnine) i pod hasłem “szmer” i “szmer.info” znalazło mi całe 3 community i 3 konta.


Jeżeli ktoś wybiera medium tylko pod kątem “engagement” to może to i lepiej , że tutaj go nie ma.

No i spoko tylko wtedy się nie możemy dziwić że większości ludzi brak engagement nie interesuje. To jak granie koncertu do lustra.


JA np często zapominam o szmerze i fedi w ogóle bo życie internetowe toczy się gdzie indziej. A toczy się gdzie indziej bo jest tzw. vendor lock-in - ludzie chcą być tam gdzie są inni ludzie więc zmiana jest trudna bo istotne dla nich osoby musisałyby się przenieść, a to spora “bezwładność”. Wpadam tutaj ale wymaga to ode mnie świadomego wysiłku.

Dla przykładu taki Twitter czy Reddit oferują dużo dla przeciętnego użytkownika bo jest ogromny wybór kontentu. Oferują też dużo dla twórców kontentu i osób zaintersowanych budowaniem widowni czy community, bo po prostu jest odpowiedni userbase żeby było warto próbować. A jak ktoś jest influencerem nawet najluźniejszym i najogólniejszym rozumieniu (to dotyczy także części osób tutaj) to tym bardziej potrzebuje miejsca dającego zasięgi. Nawet śledzenie info o wojnie na ukrainie można łatwo i skutecznie robić przez dziennikarzy i OSINT na twitterze, a reddit ma niezliczoną liczbę żywych community.

Myślę że da się budować uwolnione media ale jeśli chcemy konkurować z korpo i “wolnymi” to nie możemy tych aspektów ignorować i się oburzać że “ludzie lubią żreć gówno” bo to myślenie życzweniowe, a nie analiza tego co jest.

Oczywiście korpo media mają też dość kapitału żeby swoje produkty promować. Nieironicznie się zastanawiam czy realną alternatywą nie byłoby spółdzielcze medium nastawione na profit od firm bo mam wrażenie że z wielkim kapitałem zazwyzaj się nie da realnie walczyć bez kapitału.


jeśli osoby w kryzysie same dobrowolnie postanowią w takim opuszczonym miejscu zamieszkać, to czy nie dlatego że z jakiegoś powodu jest im tak lepiej? Bo nie codziło mi o otwieranie go jako oficjalnego getta, tylko niezamurowywanie opuszczonego budynku.


Myślę że wszystko po trochu. Rosyjskie wojsko ma w zwyczaju zastraszać, a poza tym armie zawsze przymykają oko na zbrodnie swoich. IMHO inne armie często mają lepszy PR albo popełniają zbrodnie w sposób nieco bardziej systemowy (jak USA na bliskim wschodzie)

Zresztą wątpię żeby ktokolwiek był w stanie kontrolować co robią sołdaty więc obstawiałbym że te pojedyncze (niemasowe) zbrodnie to raczej tak sami z siebie i bezkarnie


Według TVN 24 ostatni mieszkańcy wyprowadzili się stamtąd pod koniec 2019 r. Później w budynkach zamurowano jeszcze wszystkie wejścia i okna, żeby nie koczowały w nich osoby w kryzysie bezdomności.

Kurwa, na to aż brak mi słów. Postawimy gówno z którego wszyscy chcą uciekać, a jak uciekną to nie pozwolimy tym, którzy by mogli zyskać.


OP i @makemoshnotwar@szmer.info - a jest coś więcej info może co to za firmy i czemu ich sankcje nie dotknęły? SWIFT i cała reszta sankcji miały uniemożliwić płatności za prawie wszystko poza gazem i ropą do Europy. Ktoś kupuje, ktoś sprzedaje, ktoś komuś płaci, wiadomo jest dokąd towar jedzie, kto ma wiedizeć pewnie też wie co jedzie.


śmime twierdzić że amerykański DoD ociepla wizerunek e-sportem (za co już kilka razy dostał po łapkach), przez Twitch, seria CoD jest podejrzana bo ich scenarzysta został nagle doradcą militarnym… a filmów które DoD oficjalnie “wspierał” jest ogromna lista, zresztą niemal każdy amerykański film przesiąknięty militarną propagandą.

AA pewnie po prsotu już przestało spełniać swoją rolę, 20 lat temu to była inna epoka ale próżni nie pozostawia bo military-entertainment complex w sferze filmów i gier video się od tego czasu rozrósł.


Jeśli dobrze rozumiem to problemem jest przede wszystkim brak kontroli nad stroną. A można zawsze zobaczy dokąd idą requesty i pobrać listę stron albo cały kod. To wymaga umiejętności obsługi F12 oraz ctrl+s.

Z arguemntami trzeciej strony sie bardzije zgadzam ale nie jestem tak zupelnie do tego przekonany. Np DDOS na banki, instytucje oferujące e-usługi, proapgandę (Russia Today) wydaje się być bardzo dobrym pomysłem bo dla nich zamknięcie ruchu spoza kraju jest ogromnym problemem, jednocześnie raczej nie mają tam danych na temat inwazji i nei produkują broni. Po co komu niedostępna propaganda? RT szybciutko kupiło ocrhonę anty-DDOS ale to na pewno ma swoje koszty więc chociaż tyle.

Co do hakowani zmieniającego skład materiału - no nie jestem przekonany bo trzeba by nie mieć żadnego QA żeby się nei połapać jeszcze tego samego dnia. NSA ma tyle hajsu że jest przygotowany chyab na wszystkie problemy.


a ja bym powiedział że ludzkości nie brakuje empatii tylko ta empatia jest przytłumiona rasizmem, eurocentryzmem, neoliberalizmem itp. które nam tłumaczą czemu tam to co innego albo że tak już jest i tak musi być. Myśle że ludzie są zdolni do najgorszego sadyzmu ale statystycznie to mniejszość dopóki się ich nie wtłoczy w opresyjny system lub nie wymyśli dobrej wymówki.


Białorusinów raczej nie mieli ludzie w dupie tylko to była inna sytuacja - OMON pałujący obywateli to co innnego niż inwazja, bomby i masa uchodźców wojennych. Ogólnie u nas jest wielu białorusinów i nie mają szczególnych utrudnień z tego co wiem (jak na osoby o statusie migrantów). Chociaż racja że nie było pro-białoruskiego zrywu no ale jak mówię sytuacje wydają mi się być nieporównywalne. Poza tym “rosja zła” i obraz jest doś czarno-biały.

Nie twierdzę że w ogóle nie masz racji ale nawet o osobach w kryzysie bezdomności jest wątek klasistowskich nastrojów nawet ze strony osób o wcale nie tak innej pozycji społecznej. Nie tylko bogaci, zwykłe biedaki będą gardzić osobami w kryzysie bezdomności i wmawiać sobie dumę z pracowania ciężko - czysty resentyment.


Jak informuje BBC siły bezpieczeństwa w południowo-zachodniej prowincji Chuzestan strzelały do ludzi demonstrujących wobec dotkliwych niedoborów wody. …


Kolejny już instrumentalny album który polecam do pracy i skupienia. Tym razem w rytmach post-rockowych…


MASTER BOOT RECORD - C:\>CHKDSK /F [Metal, Chiptune]

Ten album prawdopdobnie zirytuje uniksowców bo podpada po Micro$oftcore :) …


Raport New Economics Foundation opublikowany przez Public Services International w 2019 krytykujący UBI

Post linkuje do pełnego raportu, ale komu by się chciało czytać? Dlatego macie też dokument w wersji podsumowującej - dużo bardziej przystępny i krótszy :) …Igorrr - Spirituality and Distortion [ Avant-Garde Metal, Breakcore]

Igorrr to eksperymentalne ciężkie brzmienia z dodatkami elektroniki i motywów barokowych. …


In Ale Gasn / Daloy Politsey - cover w wykonaniu Monsieur Jack [Socjalistyczny Jidysz folk]

Żydowskie “Fuck the police” z przełomu wieków XIX i XX popularna wśród Żydów z terenów polski i rosji. Ta wersja jest kombinacją dwóch utworów (stąd tytuł jest łamany), a autorem oryginału jest Zalmen Mlotek. Po polsku tytuł brzmiałby “Gdziekolwiek Spojrzysz / Obalić Policję” (tłum. własne) …


[USA] Policjant przypadkowo strzela w plecy partnerki (3:08), udaje że nie wie co się stało i po raz kolejny kieruje w jej stronę lufę (4:12)

A to wszystko dlatego, że się przestraszyli psa w klatce już po ustaleniu, że budynek jest bezpieczny. …Ed Troyer, szeryf hrabstwa Pierce, 27-go stycznia tego roku spowodował ogromną reakcję sił policji w trakcie konfrontacji z czarnoskórym mężczyzną. Na 911 zgłosił groźby śmierci skierowane w jego stronę. W trakcie przesłuchania odwołał te słowa. …


6

Chciałem Was poprosić o "Kryzys bezdomności 101" dla ignoranta. Istenieje takowe albo zestaw artykułów warty przeczytania? Krócej = lepiej ale rozumiem że problem jest złożony.

Po pierwsze chciałbym zrozumieć problem bo większość wytłumaczeń dociera do mnie jednak od strony kapitalistycznej i raczej mało empatycznej. To bym chciał zrozumieć tak dla siebie, jak i na potrzeby tłumaczenia innym czemu osoby w kryzysie bezdomności nie są po prostu "zapijaczone na własne życzeni…


Czy planowane jest sortowanie listy społeczności?

Czy szanowne osoby deweloperskie planują ficzer w postaci sortowania na szmer.info/communities? Jakbym sobie np. chciał zasubować odpowiednio aktywne szmerki (czy jak tam się oficjalnie nazywają społecznośći :) ), a nie tylko po liczbie subskrybentów. …


Co myślicie o Signalu pod względem bezpieczństwa?

Z tego co wiem sam algorytm jest przezajebisty i trudno o coś lepszego, szczególnie że najpopularniejszą konkurencją do tej pory są fejsbuk (messenger + whatsapp) i telegram pozostawiajace bardzo wiele do życzenia w kwestiach bezpieczeństwa. Ostatnio jednak trafiłem na krytykę Signal choćby tutaj: …


Jakie macie porady nadające się na haktowe 101 i więcej?

Osobiście jestem przekonany że w technologii jestem trochę lepiej ogarnięty niż przeciętna osoba i coś tam nawet zakodzę za pieniądze lub nie (raczej C#, od biedy JS), rozumiem niezbędne podstawy TOR i VPN, używam Signal, mam w miarę mocne hasła do bazy haseł + sporo mocniejsze z generatorów - wydaj…


[Pytanie] bo jestem raczej cishet i trochę nieogarniam, a ostatnio jest o tym głośno - czemu lesbijka w związku z osobą o konwencjonalnie męskim wyglądzie to lesbijka?

Pozwoliłem sobie zadać pytanie skoro jest to miejsce także na zadawanie pytań. W razie gdybym robił coś niespoko wywalcie posta i dajcie mi znać że tak się nie robi. Jak coś piszę źle, to niespecjalnie …