• 19 Posts
  • 258 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Jul 28, 2020

help-circle
rss

wiem że to było 2 tyg temu ale…

Właśnie ta wytrzymałość mnie dziwi. Nie wyobrażam sobie jak ogromnej wytrzymałości wymaga praca w ochronie zdrowia, szczególnie bezpośrednio przy ratowaniu życia czy opiece nad chorymi. Dziwię się, że chociaż nie spalili paru opon z braku wytrzymałości.I bardzo dobrze, oby więcej takich akcji. Szkoda że tak późno, a nie np między poprzednimi falami. Nic innego nie przemówi do części społeczeństwa ani rządzących, którzy myślą, że ochrona zdrowia jakoś pociągnie na wysiłku frajerow robiących dużo za półdarmoPodzielam sentyment. Ale widać żę na spontanie i bez przygotowania bo nawet gaz jakiś mało efektywny, misja samobójcza wręcz. A wygląda na to że jakby chciał uciekać to by pewnie uciekł.


Jak informuje BBC siły bezpieczeństwa w południowo-zachodniej prowincji Chuzestan strzelały do ludzi demonstrujących wobec dotkliwych niedoborów wody. …To jest idealna kampania promowania foliarstwa. Tym razem nawet zrozumiem jak ktoś mi powie, że to spisek i za wszystkim stoją Żydzi czy “big pharma” płacący szeklami za cipowanie ludu jak bydła.

Kampanie są chujowo robione i tyle. Więcej rzetelnej wiedzy wyniosłem o szczepieniach z mediów niezwiązanych z tymi kampaniami czy nawet internetu. Bo “hashtag szczepimy się” z uśmiechniętymi celebrytami rzetelnej kampanii edukacyjnej nie zastąpi. Dosłownie wyniosłem wiedzę z polskiego reddita, którego admini robili kampanię informacyjną na własną rękę i promowali maski zanim to było modne.


Aż nie wiem czy propsować za brak szacunku do policji, czy szkalować za brak szacunku do BHP


Czy czujecie się bezpieczniej, wiedząc jak łatwo jest zdobyć listę adresów ABW?

Autor chyba nie takiej odpowedzi oczekiwał bo dokładnie tak jest - czuję się bezpieczniej. Im bardziej nieporadna jest policja tym zazwyczaj bezpieczniej się czuję. Zaczynam wierzyć, że to państwo z tektury można obalić odrobiną wysiłku.


Skoro to jest fediwersum to czy da się to śledzić z mastodona?


Aj no przyznam że Chomsky’ego jakoś nie mogę zacząć czytać i potem wychodzi ignorancja :P


Cóż mogę powiedizeć… nie mogę pisać wyłącznie negatywnych komentarzy, ten 1 na 100 może być przesadnie optymistyczny żeby się wyrównało :)

Ale tak poważniej - staram się widzieć konserwy jak ludzi i nawet mieć nadmiar empatii.


Chciałem tylko zauważyć, że to ta sama osoba :) Bo że w chlewie obsranym gównem płodzenie dzieci bywa kiepskim pomysłem to wiedziałęm.


musiałem jeszcze 3 razy przeczytać Twój pierwszy komentarz żeby zobaczyć co naprawdę napisałeś :D


kolektywizm? Chyba nie rozumiem.


mało się mówi, ze względu na “odpowiedzialność” mediów; raczej nikt z możnych nie chce, żeby ludzie zdawali sobie sprawę z tego co może jednostka.

Nie posądzam Cię o foliaryzm ale trochę mi to tak brzmi. Sam bym stawiał raczej, że media mają w tym interes żeby np przypadkiem nie nagłośnic nielegalnej inwestycji bo zarządy spółek mają wspólne interesy albo wręcz wspólny skład. Nie przypisuję mediom prywatnym strachu przed jednostką, to mi się kojarzy bardziej z mediami państwowymi lub silnie prorządowymi.

Kiedyś prenumerowałem ich gazetę, to się upierali, że muszę dostawać drukowany w stanach papier przesyłany pocztą lotniczą, zamiast PDFa.

No i słusznie, druk i samoloty cargo istniały na długo przed PDF :D


Muszę sobie zrobić venting więc wyrażę się brualnie:

W tej chwili mam ochotę krzyczeć, żeby w kolejnej fali antyszczepy pozdychały i nie było komu zarazy roznosić.

Te 8% to jakiś kurwa żart. Zaczynam rozważać czy darmowa czekolada albo sześciopak browarów by nie był słusznym kierunkiem działania. Czasem wręcz się skłaniam ku autorytaryzmowi (głównie dlatego żę jak sam coś zrobię to państwo dojedzie mnie) ale chciałbym zobaczyć solidny ostracyzm robiony nawet przez samych ludzi - nie ma szczepienia ani zaświadczenia że nie możesz, to wypierdalaj z miejsc publicznych. Ale nieeee antyszczepy robią aferę że nie lubią limitów, a inni… nierzadko spełniają ich warunki.


No właściwie to… tak. Ale tych całkowicie olewających własne zasady dzielę na dwa podtypy - na “co wolno wojewodzie”, czujące się ponad lub mierzące siebie inną miarą, oraz osoby które kompletnie świadomie wykorzystują to żeby się piąć po trupach. IMO to pierwsze ma granice tam gdzie jest wprost sprzeczne z fundamentami.


Można patrzeć na inne kraje jak choćby UK - wygląda to całkiem nieźle. Jak narazie wygląda na to że zaszczepieni prawie nie chorują (bodajżę 95%+ chorych to osoby bez drugeij lub obu dawek), i szpitale się nie zatkały (nie wzrosły drastycznie hospitalizacje) ani zgony nie poszybowały. Pewnie zgonów to jeszcze i tak byśmy nie widzieli w pełnej sile ale że ludzi nie ma w szpitalach to całkiem dobry znak.

Tylko możemuy sie martwic ze delta znacznie łatwiej zaraza zaszczepionych :(


Ah gówno, znowu tu idziemy. Myślałem że u nas delta wolniej sie wbije i szczepionki beda skuteczniejsze. A tak to zaraz zdominuje rynek covidowy i skutecznosc szepionek spadnie :(


Kolejny już instrumentalny album który polecam do pracy i skupienia. Tym razem w rytmach post-rockowych…


MASTER BOOT RECORD - C:\>CHKDSK /F [Metal, Chiptune]

Ten album prawdopdobnie zirytuje uniksowców bo podpada po Micro$oftcore :) …


Raport New Economics Foundation opublikowany przez Public Services International w 2019 krytykujący UBI

Post linkuje do pełnego raportu, ale komu by się chciało czytać? Dlatego macie też dokument w wersji podsumowującej - dużo bardziej przystępny i krótszy :) …Igorrr - Spirituality and Distortion [ Avant-Garde Metal, Breakcore]

Igorrr to eksperymentalne ciężkie brzmienia z dodatkami elektroniki i motywów barokowych. …


In Ale Gasn / Daloy Politsey - cover w wykonaniu Monsieur Jack [Socjalistyczny Jidysz folk]

Żydowskie “Fuck the police” z przełomu wieków XIX i XX popularna wśród Żydów z terenów polski i rosji. Ta wersja jest kombinacją dwóch utworów (stąd tytuł jest łamany), a autorem oryginału jest Zalmen Mlotek. Po polsku tytuł brzmiałby “Gdziekolwiek Spojrzysz / Obalić Policję” (tłum. własne) …
Ed Troyer, szeryf hrabstwa Pierce, 27-go stycznia tego roku spowodował ogromną reakcję sił policji w trakcie konfrontacji z czarnoskórym mężczyzną. Na 911 zgłosił groźby śmierci skierowane w jego stronę. W trakcie przesłuchania odwołał te słowa. …


image
6
image

Chciałem Was poprosić o "Kryzys bezdomności 101" dla ignoranta. Istenieje takowe albo zestaw artykułów warty przeczytania? Krócej = lepiej ale rozumiem że problem jest złożony.

Po pierwsze chciałbym zrozumieć problem bo większość wytłumaczeń dociera do mnie jednak od strony kapitalistycznej i raczej mało empatycznej. To bym chciał zrozumieć tak dla siebie, jak i na potrzeby tłumaczenia innym czemu osoby w kryzysie bezdomności nie są po prostu "zapijaczone na własne życzeni…


Czy planowane jest sortowanie listy społeczności?

Czy szanowne osoby deweloperskie planują ficzer w postaci sortowania na szmer.info/communities? Jakbym sobie np. chciał zasubować odpowiednio aktywne szmerki (czy jak tam się oficjalnie nazywają społecznośći :) ), a nie tylko po liczbie subskrybentów. …


Co myślicie o Signalu pod względem bezpieczństwa?

Z tego co wiem sam algorytm jest przezajebisty i trudno o coś lepszego, szczególnie że najpopularniejszą konkurencją do tej pory są fejsbuk (messenger + whatsapp) i telegram pozostawiajace bardzo wiele do życzenia w kwestiach bezpieczeństwa. Ostatnio jednak trafiłem na krytykę Signal choćby tutaj: …


Jakie macie porady nadające się na haktowe 101 i więcej?

Osobiście jestem przekonany że w technologii jestem trochę lepiej ogarnięty niż przeciętna osoba i coś tam nawet zakodzę za pieniądze lub nie (raczej C#, od biedy JS), rozumiem niezbędne podstawy TOR i VPN, używam Signal, mam w miarę mocne hasła do bazy haseł + sporo mocniejsze z generatorów - wydaj…


[Pytanie] bo jestem raczej cishet i trochę nieogarniam, a ostatnio jest o tym głośno - czemu lesbijka w związku z osobą o konwencjonalnie męskim wyglądzie to lesbijka?

Pozwoliłem sobie zadać pytanie skoro jest to miejsce także na zadawanie pytań. W razie gdybym robił coś niespoko wywalcie posta i dajcie mi znać że tak się nie robi. Jak coś piszę źle, to niespecjalnie …