• 5 Posts
  • 89 Comments
Joined 7M ago
Cake day: Jul 28, 2020

#

A co ten Spot potrafi poza patrolowaniem? To tak zabawka, żeby pączkojady się nie zmęczyły, czy ma jeszcze jakieś funkcje? Bo taki samotny piesek wydaje się być super łatwym celem do uszkodzenia przez nieznanych sprawców.


Anarchopac <3 Nawet nie wiedziałem że popełniła taki tekst. Muszę pomyśleć nad regularnym przerzucaniem jej tekstów do anarchobibliotek albo i tłumaczeń bo strasznie lubię jej twórczość.


No właśnie mi się obiło o uszy parę razy, dzięki za przypomnienie. Tylko mam problem bo tak bez wyjaśnienia mechanizmów ciężko mi dotrzeć do swojego gadziego mózgu (w końcu się wychowałem w spłeczeństwie gardzącym takimi osobami) i tym bardziej do gadzich mózgów innych osób. Szczególnie w starciu z retoryką “miałbym utrzymywać nieroby jebane a wystarzyłoby przestać pić”


No tak, myślę że powinno być w takiej formie jak lektury z analizami czy jak tam to się nazywa w akademickim świecie. Podejrzewam tylko, że i bez przypisów nie zawali się od tego świat, już mieli fanowskie tłumaczenia. Chociaż sytuacja w strefie nadwiślańskiej sprzyja temu co opisujesz.


O jak kisnę z tego, że cena miała być zaporowa dla przeciętnego odbiorcy. Nie, wcale nie chodziło o wymówkę, żeby więcej zarobić.

Ale IMO dobrze, że jest dostępna. Naziole sobie i bez niej dobrze radzą, a walka z nazizmem powinna być prostowaniem ich kłamstw i gnębieniem faszystów, a nie udawaniem że naziole nie będą nazistami jak tylko im zabronimy czytać książkę magicznie zmieniającą ludzi w nazi.


Chciałem Was poprosić o "Kryzys bezdomności 101" dla ignoranta. Istenieje takowe albo zestaw artykułów warty przeczytania? Krócej = lepiej ale rozumiem że problem jest złożony.

Po pierwsze chciałbym zrozumieć problem bo większość wytłumaczeń dociera do mnie jednak od strony kapitalistycznej i raczej mało empatycznej. To bym chciał zrozumieć tak dla siebie, jak i na potrzeby tłumaczenia innym czemu osoby w kryzysie bezdomności nie są po prostu "zapijaczone na własne życzeni…


Jestem nawet w stanie w to uwierzyć, że on tego gestu nie łączył z nazizmem ani faszyzmem. Oni w swoich głowach często wcale faszystami nie są tylko jakimiś tam narodowcami.

Chociaż ten popierdzielał z bardzo konkretnymi flagami to może akurat w jego przypadku tak nie jest


To ja nie umiem czytać ze zrozumieniem, czy to pierdolenie polityków i wojskowych jest wewnętrznie sprzeczne?

sekretarz generalny Jens Stoltenberg poinformował o rozszerzeniu misji szkoleniowej w Iraku.

Misja będzie realizowana na prośbę władz irackich, za ich pełną zgodą oraz jak podkreślił Stoltenberg: „ma ona charakter prewencyjny i zapobiegawczy”.

rozszerzona misja szkoleniowa obejmie znacznie więcej instytucji bezpieczeństwa, a pod względem obejmowanego terytorium będzie się stopniowo rozszerzać na obszary poza Bagdadem.

To szkoleniowa czy prewencyjna?


stawia money where his mouth is.

Zawsze rozumiałem ten slogan w taki sposób, że po prostu robisz co mówisz zamiast być generałem z kanapy, a nie że próbujesz na tym zyskać.

miliarderom się nie ufa, miliarderów się opodatkowuje.

Dziwnie napisałeś “wywłaszcza” :D


Ale z drugiej strony dobrze prawi, że mięso trzeba co najmniej ograniczyć i nie wsuwać burgerów. To tylko argument za tym, że interes kapitalistów zawsze będzie sprzeczny z naszym nawet jak się zgadzamy co do tej czy innej zasady .


o ciekawe to Profanity, rozważę bo konsola zawsze na propsie i można się poczuć jak magik


O dzięki za poradę, to wiem co robić na Ubuntu. A wiesz może czy Tails daje rade out-of-the-box? Bo niby domyślnie ma tak działać.


Ta, Excited Delirium. Może tym prądem się tak podekscytował? Taka ciekawostka z wiki

Excited delirium is not recognized by the World Health Organization, the American Psychiatric Association, or the American Medical Association, and therefore not listed as a medical condition in the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders.[4]

The UK Independent Advisory Panel on Deaths in Custody (IAP) suggests that the syndrome should be termed “Sudden death in restraint syndrome” in order to enhance clarity.[5] Examples of deaths due to the condition are found primarily in restraint or attempted restraint situations, while medical preconditions and symptoms attributed to the syndrome are far more varied.


Wydaje mi się, że na moje potrzeby wystarczy standard taki jaki oferuje szyfrowanie dysku (ewentualnie Tails) i Tor w połączeniu z szyfrowaniem korespndencji i odrobiną anonimowośći (np. mail założony przez Tor bez powiazania z innym mailem). No nie jestem aż tak ciekawy żeby mnie 3-literowe agencje chciały prześwietlać albo hakerzy liczyli na wartościowy łup :P


O, fajnie. A jak bym to odpalił na Linux Tails to się nie pogryzie z obsługą Tor wbudowaną w klienta? Bo z tego co wiem Tails cały ruch przekierowuje przez Tor.


A i jakie szyfrowanie? Z tego co kojarzę można po PGP albo jak poprzedni post wskazuje po OMEMO.


Jaki serwer wybrać i skąd?

Czy jak chcę maksimum bezpieczeństwa to postawić na tails ten klient z TOR czy ten bez TOR lepszy żeby nie dublować? No chyba że nie mam wyboru ;)

Czy bezpieczne jest używanie tego klienta z TOR jednocześnie na Ubuntu?


No cóż, teraz faworyzuje największe więc może to też im się nie spodoba :)


spokojnie, nie chcę tu wywierać nadmiernej presji bo i tak się całkiem nieźle rozwija :) Po prostu zobaczyłem tę łapkę i pomyślałem “no nie wyczymie jak devom nie ponarzekam na UX”.

Mi wystarczy informacja, że ktoś takie rzeczy zapisuje w notesiku i “jak będzie to będzie” albo ostatecznie “marihunaen sortowanie społeczności? A komu to potrzebne?”


Chujowo ale IMO ciągle mniejszy absurd (tłumaczony wolą narodu i demokracją blablabla) niż ochrona typa co odziedziczył koronę.


Czy planowane jest sortowanie listy społeczności?

Czy szanowne osoby deweloperskie planują ficzer w postaci sortowania na szmer.info/communities? Jakbym sobie np. chciał zasubować odpowiednio aktywne szmerki (czy jak tam się oficjalnie nazywają społecznośći :) ), a nie tylko po liczbie subskrybentów. …


Mam wrażenie, że jednak społeczeństwo przechodzi po prostu z pozycji neoliberalno-konserwatywnych na pozycje liberalne “światpoglądowo” progresywne, a może nawet ciupeńkę gospodarczo socdemowe. Spodziewałbym się najwyżej takich zmian jak np w UK partia konserwatystów głosująza za nieheterycznymi małżeństwami i formami socjalu.

A uważam tak bo wystarczy spytać co dla ludzi ozancza lewicowość i uświadomienie sobie, że ten sondaż to poglądy deklarowane. Dalej jest “ojesu komunis” na wszelką krytykę fundamentów gospodarczego status quo i postrzeganie niekoserwatywnego skrzydłą PO za lewicę, a jest jeszcze to pieprzone SLD i Wiośniarze, którzy naprawdę mają niewiele do powiedzenia poza tematyką LGBT. Tu nawet Lempart, kapitalistka nabijająca kapitał polityczny, uchodzi za prawie radykalną, jeśli nie po prostu radykalną, lewicę. Razemki to przeca liberalne centrum, taki nieprzesadnie lewicowy socdem, a to nie o z nimi utożsamiają się samozwańczy lewicowcy. I chyba też nie z anarchizmem.


Co myślicie o Signalu pod względem bezpieczństwa?

Z tego co wiem sam algorytm jest przezajebisty i trudno o coś lepszego, szczególnie że najpopularniejszą konkurencją do tej pory są fejsbuk (messenger + whatsapp) i telegram pozostawiajace bardzo wiele do życzenia w kwestiach bezpieczeństwa. Ostatnio jednak trafiłem na krytykę Signal choćby tutaj: …


Jakie macie porady nadające się na haktowe 101 i więcej?

Osobiście jestem przekonany że w technologii jestem trochę lepiej ogarnięty niż przeciętna osoba i coś tam nawet zakodzę za pieniądze lub nie (raczej C#, od biedy JS), rozumiem niezbędne podstawy TOR i VPN, używam Signal, mam w miarę mocne hasła do bazy haseł + sporo mocniejsze z generatorów - wydaj…