• 19 Posts
  • 328 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Jul 28, 2020

help-circle
rss

Artykuł i naukowcy: wegetarianki są narażone na niedobory pewnych elementów

Nagłówek: kobiety zagrożone wegetarianizmem!


Obligatoryjna przypominajka że to jednak jest zupełnie niepotrzebnie używanie terminu obraźliwego dla ofiar przemocy seksualnej, związane z kulturą gwałtu (więziennego).


@zeshitopandemiczna[EN] Lockdown
link
1
edit-2
4d

imho zależy co rozumiesz przez kontrolę. Mi się kontrola bardziej kojarzy z tym o czym pisał Deleuze niż tym czego obawiają się foliarze. I niestety kontrola w tym deluzjańskim znaczeniu została mocno zaostrzona w czasie pandemii. Oraz w tym kapitalistycznym - przekonywaniu ludzi żeby umierali za PKB, a odpowiedzialni byli po pracy.


@zeshitopandemiczna[EN] Lockdown
link
1
edit-2
8d

Myślę, że jednak oszukuje opowiadając non stop bajki że niegroźny, albo groźny ale nie aż tak, że nie trzeba się zamykać - rządy od początku kombinowały z przekazem i dawały sprzeczne sygnały. Nie tlyko u nas się o to wkurwili eksperci.

Wzrost gospodarczy by musiał zostać trochę ograniczony ale czy całkowicie? To już nawet Chiny sobie jakoś poradziły z poltiyką zero-covid (ale zobaczymy jak tam ich omikron rozjedzie). IMO to wręcz kwestia tego komu by urosło, że nie Bezosowi i nie landlordom. Te pieniądze by przecież zostały wydane.


Nie oglądałe mcałej debaty bo to jednak peterosn ale miałęm wrażenie że tam gdzie była zgoda wynikałą głównie z tego że peterson walczył z posmodernistycznymi marksistwoskimi chochołami, z którymi zgodziłby się niejeden komunista.


No ok ale napisałeś też

Rozwiązaniem problemu wysyconych szpitali jest prawidłowe finansowanie i organizacja służby zdrowia, publicznej i społecznej.

oraz

To, co mnie odstręcza to retoryka i victim blaming jako racjonalizacja.

Tak jakby poza nieudolnością rządu nie istniał problem grup które “wiedzą lepiej” bo uznały że wiedzą lepiej niż eksperci, którzy zresztą też nie raz upominali państwa. Albo jakby prawidłowa organizacja była wystarczającym rozwiązaniem w obliczu tak paskudnego wirusa.

Nie rozumiem tej defensywy tak jakby rządy i korporacje był jedynymi sprawcami, a potrzeba selekcji wynikała wyłącznie z tego.

Te osoby mogą byc jednocześnie ofiarami i sprawcami.


Na tym polu empatyzuję z antyszczepami. Mówi się nam, że trzbea się dystansować ale wysyłą na śmierć (magazyny, biura, zatłoczona komunikacja) i zakazy ogranicza do “po pracy”. Poniekąd wnioski mają sensowne nawet jeśli dalsze rozkminy rozwijają się w coś okropnego - ktoś nas oszukuje i próbuje kontrolować.


Możesz coś więcej o tym napisać? Czy to nie drzewka i krzaczki wciagają CO2?


możesz tego chochoła wskazać?

Po prostu nie rozumiem czemu tak się skupiasz na obronie tej grupy i bagatelizujesz konsekwencje ich czynów jakby byli zupełnie bezmyślnymi pionkami.


No właśnie wrzucasz ten tekst CrimeThinc w którym dużo piszą o afinicji, o wspieraniu się, o minimalizacji ryzyka, o kulturze bezpieczeństwa, o tym że dystansowanie społeczne nie może oznaczać izolacji (co powtarzali nawet lekarze). Krytyka tego co robiły państwa jest tak samo słuszna dziś jak była w 2020.

Piszą

Całkowite uniknięcie ryzyka nigdy nie jest możliwe. Rzecz w tym, żeby określić ile ryzyka jesteś w stanie się podjąć i zachowywać się tak, aby nie mieć żadnego żalu jeśli coś pójdzie nie tak, wiedząc, że podjąłeś wszystkie środki ostrożności, które wydawały się potrzebne. Dzieląc swoje życie z grupą zażyłości, zapewnisz sobie zarówno bezpieczeństwo jak i towarzystwo.

Oraz

Jest to raczej zdecentralizowana praktyka wzajemnej opieki, dzięki której członkowie sieci upewniają się że każdy dostaje to, czego potrzebuje, i dlatego każdy ma powód, żeby angażować się w dobro pozostałych. To nie jest kwestia wymiany na zasadzie wet za wet, ale raczej wymiana opieki i zasobów, która tworzy rodzaj nadmiaru i odporności potrzebnych do utrzymania społeczności w trudnych czasach.

I w kontekście społeczeństwa się to rozjeżdża. Widzę nadmierne ryzykowanie życiem innych, brak wzajemności, brak opieki, zasobów mi od tego wyraźnie ubywa. Szczególnie że wraz z niechęcią do szczepień (pomimo trwającej fali delty i naprawdę chujowej sytuacji z omikronem) w parze idize niechęć do stosowania innych środków czy to z przymusu (którego od poprzedniej fali u nas jest i tak bardzo mało) czy z rozsądku.

Wiem że Cię męczę już kolejnym komentarzem ale po prostu chciałem pokazać, że nawet według tego tekstu anarchizm nie jest wyłącznie szukaniem porozumienia “mimo wszystko”.


że to nie jest kwestia bycia “łatwiejszym celem resentymentów”. Są celem bo to konsekwencje ich czynów. Trudno być łatwiejszym celem niż państwo, które nie umie ogarnąć nawet dobrego przygotowania się na każdą kolejną falę nawet jak już wiadomo co można zrobić. Akurat ten tekst jest o nieszczepionych ale o rządach było ich już bardzo dużo.


Niesety nie ma takiej ochrony zdrowia, która by wytrzymała niekontrolowaną falę covid i nie ma lepszych narzędzi niż szczepienie i tzw. reżim sanitarny, którego też przestrzega się bardzo mizernie. Nie wiem czy nawet utopijna wizja annarchii opartej o pomoc wzajemną by to wytrzymała. Jeśli osoby niezaszczepione liczone w milionach rozpierdalają ja na kawałki to jest to ich wina. Spierać się można jaki % ofiar to wina ich, a jaki % to wina rządów i biznesu ale ich czyny mają bardzo przewidywalne konsekwencje. Od nieszczepienia się nie upada kapitalizm ani rząd, umierają tylko ludzie tacy jak my.

Jakbym nie zapiął pasów “bo wiem lepiej” i zabił kogoś wypadając przez przednią szybę, to nikt by nie miał oporów przed nazwaniem mnie sprawcą, a ofiary ofiarą mojego zachowania. Ale jak się nie szczepię i umiera ktoś kogo nie widzę bo mu zabrałem miejsce w szpitalu (i zaraziłem niepotrzebnie x innych osób), to jest oburzenie jakby to nie była po prostu barziej złożona i mniej zauważalna konsekwencja. Odpowiedzialność może być najwyżej rozmyta.

Wróg mojego wroga nie musi być moim przyjacielem, antyszczepionkowcy są co najwyżej wrogami w innej sferze i na inny sposób nawet jeśli w pewnych obszarach mamy wspólny interes (co nie znaczy że oni moje zdanie podziealją). W tej chwili zagrażają mi bardziej niż kapitalizm. A najgorsze że swoje decyzje opierają w 95% na chujowych informacjach. I żeby mieli jakieś zaufane źródła, które dopuściły się kłamstwa to bym zrozumiał ale to nie jest debata naukowa ani dyskusja tylko odrzucenie możliwie najlepiej zweryfikowanych badań na rzecz szkodliwych wymysłów bez poparcia dowodami.


tak ale… osoby nieszczepione narażają nie tylko siebie ale też innych. Osoby szczepione powinny być priorytetyzowane kiedy zabraknie presonelu i sprzętu. Jesli dwie osoby potrzebują pomocy co najmniej po równo, to osoba nieszczepiona powinna zostać odesłana do kolejki.


Poniekąd to rozumiem i dlatego mnei śmieszy jak teraz paróweczkowcy się oburzają o oligopole i praktyki monopolistyczne. Z drugiej strony praktycznie wszystkie knajpy godzą się na 30% “opłaty manipulacyjnej” mimo, że nie należą do najbardziej opłacalnych biznesów. Przy małym zamówieniu 30% z 60 zł daje jakieś 18zł na dostawę + 6zł od klienta. Wegańska picka na 2-3 osoby spokojnie przekroczy tę kwotę. Może za bardzo upraszczam ale czy tu nie ma miejsca na podwyższenie zysków dla knajpy i dla kuriera jednocześnie i/lub zachęcenia klienta do kupowania taniej ze względu na drastycznie niższe opłaty?


nie no, Petersona też całkiem fajnie ośmieszył. Czasem warto go z piwnicy wypuścić :)


Mam dość podobne odczcia. Kilka trafnych spostrzeżeń, kilka kontrowersyjnych oksymoronów, ale te wnioski jakieś gówniane i liberalne jak na marksistę-heglistę.


ciekawa ale jak ma być o tyle drożej to nie wiem czy etycznosć wygra z rynkiem. Jak patrzę na pierwszą lepszą ofertę to mam np 6zł za dostawę na odległości minimum 5km (~3km w linii prostej jakby kurier był dronem). I to w środku nocy z nedzieli na poniedziałek.

Nie rozumiem tylko czemu knajpy nie mają cenników kompensujących cenę skoro im się tak bardzo nei opłaca, ani czemu zniknięcie czarnej dziury w postaci korpo-pośrednika powoduje, że wyższe zarobki wymagają 2-3 krotnej podwyżki cen dostawy zamiast nawet podobnego układu jak z korpo ale na lepszych warunkach na obu stron.


Poza tym loty też trzeba robić żeby piloci nie stracili uprawnień. Jak było bardzo źle to firmy potrafiły pakować do samolotu nastu pilotów i powtarzać sekwencję start-lądowanie żeby każdy z nich zaliczył niezbędne minimum.

Zastanawiam się tylko skąd te regulacje co do slotów i czy to faktycznie “wina EU” czy to nie po prostu regulacje ktore były na rękę lotnictwu, a teraz chcą po prostu jeszcze większych przywilejów.


Trochę fajnie bo zdejmują faszystów szerzących kłamstwa.

Trochę straszno bo po raz kolejny korpo pokazuje że może otwarcie wpływać na politykę banując polityków ze swojego zmonopolizowanego poletka.


TAkie pytania nie powinny być uznawane za foliaryzm. Big Pharma ma cały model biznesowy oparty o własność intelektualną skutkującą de facto monopolizacją. Sceptycyzm wobec korporacji to nie sceptycyzm wobec metody naukowej. Szczególnie że nawet w czasie tej pandemii big pharma przystopowało choćby i licejncjonowanie szczepionki pod pretekstem “nie mają know-how” zamiast to know-how przekazywać choćby i za opłatą.

Mnie tlyko martwi że to nie mRNA bo z tego co wiem one mają po prostu przewagę i są najlepszym co możemy mieć na taak szybko mutującego wirusa.


Jak informuje BBC siły bezpieczeństwa w południowo-zachodniej prowincji Chuzestan strzelały do ludzi demonstrujących wobec dotkliwych niedoborów wody. …


Kolejny już instrumentalny album który polecam do pracy i skupienia. Tym razem w rytmach post-rockowych…


MASTER BOOT RECORD - C:\>CHKDSK /F [Metal, Chiptune]

Ten album prawdopdobnie zirytuje uniksowców bo podpada po Micro$oftcore :) …


Raport New Economics Foundation opublikowany przez Public Services International w 2019 krytykujący UBI

Post linkuje do pełnego raportu, ale komu by się chciało czytać? Dlatego macie też dokument w wersji podsumowującej - dużo bardziej przystępny i krótszy :) …Igorrr - Spirituality and Distortion [ Avant-Garde Metal, Breakcore]

Igorrr to eksperymentalne ciężkie brzmienia z dodatkami elektroniki i motywów barokowych. …


In Ale Gasn / Daloy Politsey - cover w wykonaniu Monsieur Jack [Socjalistyczny Jidysz folk]

Żydowskie “Fuck the police” z przełomu wieków XIX i XX popularna wśród Żydów z terenów polski i rosji. Ta wersja jest kombinacją dwóch utworów (stąd tytuł jest łamany), a autorem oryginału jest Zalmen Mlotek. Po polsku tytuł brzmiałby “Gdziekolwiek Spojrzysz / Obalić Policję” (tłum. własne) …
Ed Troyer, szeryf hrabstwa Pierce, 27-go stycznia tego roku spowodował ogromną reakcję sił policji w trakcie konfrontacji z czarnoskórym mężczyzną. Na 911 zgłosił groźby śmierci skierowane w jego stronę. W trakcie przesłuchania odwołał te słowa. …


image
6
image

Chciałem Was poprosić o "Kryzys bezdomności 101" dla ignoranta. Istenieje takowe albo zestaw artykułów warty przeczytania? Krócej = lepiej ale rozumiem że problem jest złożony.

Po pierwsze chciałbym zrozumieć problem bo większość wytłumaczeń dociera do mnie jednak od strony kapitalistycznej i raczej mało empatycznej. To bym chciał zrozumieć tak dla siebie, jak i na potrzeby tłumaczenia innym czemu osoby w kryzysie bezdomności nie są po prostu "zapijaczone na własne życzeni…


Czy planowane jest sortowanie listy społeczności?

Czy szanowne osoby deweloperskie planują ficzer w postaci sortowania na szmer.info/communities? Jakbym sobie np. chciał zasubować odpowiednio aktywne szmerki (czy jak tam się oficjalnie nazywają społecznośći :) ), a nie tylko po liczbie subskrybentów. …


Co myślicie o Signalu pod względem bezpieczństwa?

Z tego co wiem sam algorytm jest przezajebisty i trudno o coś lepszego, szczególnie że najpopularniejszą konkurencją do tej pory są fejsbuk (messenger + whatsapp) i telegram pozostawiajace bardzo wiele do życzenia w kwestiach bezpieczeństwa. Ostatnio jednak trafiłem na krytykę Signal choćby tutaj: …


Jakie macie porady nadające się na haktowe 101 i więcej?

Osobiście jestem przekonany że w technologii jestem trochę lepiej ogarnięty niż przeciętna osoba i coś tam nawet zakodzę za pieniądze lub nie (raczej C#, od biedy JS), rozumiem niezbędne podstawy TOR i VPN, używam Signal, mam w miarę mocne hasła do bazy haseł + sporo mocniejsze z generatorów - wydaj…


[Pytanie] bo jestem raczej cishet i trochę nieogarniam, a ostatnio jest o tym głośno - czemu lesbijka w związku z osobą o konwencjonalnie męskim wyglądzie to lesbijka?

Pozwoliłem sobie zadać pytanie skoro jest to miejsce także na zadawanie pytań. W razie gdybym robił coś niespoko wywalcie posta i dajcie mi znać że tak się nie robi. Jak coś piszę źle, to niespecjalnie …