• 17 Posts
  • 186 Comments
Joined 10M ago
Cake day: Jul 28, 2020

#

“Our job was to solve whatever problems we were given, not to question what problems we should be solving in the first place.

Mam wrażenie, że to dobrze podsumowuje całe korporacyjne IT i nie tylko. Tylko uważam to za przedłużenie kapitalizmu i piętno odciskane przez niego na edukacji - problemy związane z technologią rzadko kiedy (jeśli w ogóle) znajdują się w sylabusie. Ludki z IT są uczone IT jakby nic poza nim nie istniało, a krytyką zajmują się osoby spoza IT lub jeśli same się zainteresowały tymi pobocznymi tematami.

No i uważam, że to samo tycyz się wielu innych branż jak np finansów i podatków, co pięknei widać w polityce zaciskania pasa i traktowania wszystkiego jak firm maksymalizujących zysk.


w sumie dalej nie odpowiada mi na pytanie co im zrobili ludzie z IT :D Ale jeśli faktycznie chodzi o konkretną podrgupę osób z IT to miałoby sens


Niech rzuci kamieniem ten, kto nie zna takich gości w sektorze IT, ale też oczywiście nie wszyscy odpowiadają tej charakterystyce :)

Niestety znam tak bardzo, że zamist rzucać wręcz przyciągam kamienie.


Tak jakbyśmy nie byli piwniczanymi przegrywami /s

A co konkretnie im zrobili ludzie konkretnie z IT i co to w ogóle za oburzona grupa?


Myślę że platformy ma dość bo nie jest niszowym politykiem spoza mainstreamu Możemy najwyżej zrobić sobie przyjemność udając że nie istnieje.


Znowu się dowiaduje o ważnych wydarzeniach z memòw. Chociaż z tego co czytam to list bandy emerytowanych dziadów

Chociaż może i dobrze że z memòw bo jak w liście niby winą obarczają cancel culture to iksde


Opcja jest ale wiemy o niej my którzy siedzimy na szmerze. Skąd czytelnik strony się dowie jak na górze ikonki do korpo? Ma sobie zgadnąć że w ogóle istnieje szmer i jest na nim autor?


Denerwuje mnie to naklejanie plastrów w postaci rad. Kolejna rzecz spierdolona od samych fundamentów, a jakaś rada bez jakiejkolwiek mocy sprawczej ma być akterm rewolucyjnym? 130 mln dolców żeby powiedizeć to co wielu nawet tuaj mówiło od dawna za darmo. Zresztą nawet jakby miała to im też bym nie zaufał :)

Raport New Economics Foundation opublikowany przez Public Services International w 2019 krytykujący UBI

Post linkuje do pełnego raportu, ale komu by się chciało czytać? Dlatego macie też dokument w wersji podsumowującej - dużo bardziej przystępny i krótszy :) …


Generalnie z XR mam ten problem, że cele mają nawet szczytne tylko metody i całą otoczkę ideologiczną od czapy.

Sprawdziłem na ich stronie i jednak ma to być losowe.

Citizens are chosen using a random selection process, followed by a sorting process to ensure that the sample accurately represents the population as a whole (this is called ‘sortition’)

A następny krok

Point 2 is essential: everybody should know about the citizens’ assembly and how it has been organised, so that the public trust it. Otherwise, governments may smile, nod, and agree with a CA, then ignore its recommendations. If the nation is aware of the recommendations however, they will be harder for the government to ignore. More pressure equals more action.

Czyli jak rozumiem dużo zachodu żeby stworzyć komitet a potem zmusić rząd do słuchania się go. Jak dla mnie to wygląda jak trochę bardziej demokratyczna demokracja niż cokolwiek w pobliżu anarchii, chociaż propsy sa wolę tworzenia komitetów (bo nie chcę tego nazywać zgromadzeniem/assembly) opartych o wiedzę ekspercką.


No pamiętam ale najwyraźniej znów się dogadali bo od dłuższego czasu sprawa stawiania się ucichła :)


Mam tylko dwie uwagi

10% najbogatszych ludzi odpowiada za ponad połowę emisji CO2.

No to jest blisko miliard ludzi czyli nie tylko bogacze ale generalnie cała UE + USA + kilka innych państw tzw. zachodu

I trochę te losowe osoby jako eksperci mi nie leżą. Brzmi jak marna próba stworzenia merytokracji?


Niesamowite, instytucja pod kierownictwem osoby z nadania partii rządzącej nie zauważyła uchybień ze strony rządu. Szok i niedowierzanie.


Widziałem że politykom nie można ufać ale chyba pierwszy raz widzę tak żałosny przykład zrzucenia masek przez liberałów. Zazwyczaj chociaż lepiej udają


Którego własnie słucham i jest µut.
Gojira <3 Dzięki za przypomnienie, sam utknąłem (w pozytywnym sensie) na albumie From Sirius to Mars


Chociaż o tyle miło że w GW się taki tekst pojawił


Rykłem o wiele bardziej niż sytuacja opisana memełem na to zasługuje. Aktualnie brakuje tylko SK dołączającego do uczty.


In Ale Gasn / Daloy Politsey - cover w wykonaniu Monsieur Jack [Socjalistyczny Jidysz folk]

Żydowskie “Fuck the police” z przełomu wieków XIX i XX popularna wśród Żydów z terenów polski i rosji. Ta wersja jest kombinacją dwóch utworów (stąd tytuł jest łamany), a autorem oryginału jest Zalmen Mlotek. Po polsku tytuł brzmiałby “Gdziekolwiek Spojrzysz / Obalić Policję” (tłum. własne) …


To mam wrażenie że w dużym stopniu się zgadzamy tylko używamy innych słów. Cholerne słowa jak zwykle wszystko utrudniają!

Jednak jestem też pesymistą jeśli chodzi o wytrącanie broni z ręki rządu i policji. Nie wiem, może to już nihilizm :P
Ed Troyer, szeryf hrabstwa Pierce, 27-go stycznia tego roku spowodował ogromną reakcję sił policji w trakcie konfrontacji z czarnoskórym mężczyzną. Na 911 zgłosił groźby śmierci skierowane w jego stronę. W trakcie przesłuchania odwołał te słowa. …Chciałem Was poprosić o "Kryzys bezdomności 101" dla ignoranta. Istenieje takowe albo zestaw artykułów warty przeczytania? Krócej = lepiej ale rozumiem że problem jest złożony.

Po pierwsze chciałbym zrozumieć problem bo większość wytłumaczeń dociera do mnie jednak od strony kapitalistycznej i raczej mało empatycznej. To bym chciał zrozumieć tak dla siebie, jak i na potrzeby tłumaczenia innym czemu osoby w kryzysie bezdomności nie są po prostu "zapijaczone na własne życzeni…


Czy planowane jest sortowanie listy społeczności?

Czy szanowne osoby deweloperskie planują ficzer w postaci sortowania na szmer.info/communities? Jakbym sobie np. chciał zasubować odpowiednio aktywne szmerki (czy jak tam się oficjalnie nazywają społecznośći :) ), a nie tylko po liczbie subskrybentów. …


Co myślicie o Signalu pod względem bezpieczństwa?

Z tego co wiem sam algorytm jest przezajebisty i trudno o coś lepszego, szczególnie że najpopularniejszą konkurencją do tej pory są fejsbuk (messenger + whatsapp) i telegram pozostawiajace bardzo wiele do życzenia w kwestiach bezpieczeństwa. Ostatnio jednak trafiłem na krytykę Signal choćby tutaj: …


Jakie macie porady nadające się na haktowe 101 i więcej?

Osobiście jestem przekonany że w technologii jestem trochę lepiej ogarnięty niż przeciętna osoba i coś tam nawet zakodzę za pieniądze lub nie (raczej C#, od biedy JS), rozumiem niezbędne podstawy TOR i VPN, używam Signal, mam w miarę mocne hasła do bazy haseł + sporo mocniejsze z generatorów - wydaj…