Kraków
!krk
help-circle
rss


cross-postowane z: https://szmer.info/post/243679 > >Krakowski sąd nadal bada sprawę fortu N-10 "Prądnik Biały" przy ul. Wybickiego - zabytku, który ponad cztery lata temu nagle został zrównany z ziemią. Kolejna rozprawa odbędzie się w lutym. Tymczasem na terenie, z którego "zniknęły" relikty ponadstuletniego obiektu pod ochroną konserwatorską, wyrosły już pokaźnych rozmiarów bloki mieszkalne. Przypomnijmy, że deweloper może tu wznieść siedmiopiętrowe bloki, ale musi też odbudować fort. Na razie jeszcze go nie widać.


Na lekcje religii Kraków wydaje 30 mln złotych rocznie. Przestanie? Będzie rezolucja
>„Rada Miasta Krakowa apeluje o zaprzestania finansowania lekcji religii z budżetu centralnego i samorządowego” – o rezolucji tej treści będą wkrótce dyskutować krakowscy radni. – Będę zbierał pod nią podpisy w środę na sesji Rady Miasta Krakowa – informuje radny Łukasz Wantuch, inicjator rezolucji zakończeniu finansowania religii w szkołach.


 • WFA
 • 8 miesięcy
Dzięki wielkie Antyfaszystowskiemu Krakowowi za zorganizowanie potańcówki, było mega!
10
>52 kapliczki zostaną odrestaurowane w tym roku dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa małopolskiego. Na prace przy zabytkowych obiektach zostanie rozdzielone 550 tys. złotych. Listę kapliczek, które otrzymają dotacje, zatwierdzi w poniedziałek (30 maja 2022) małopolski sejmik.Styczeń ZOZZ w Spółdzielni Ogniwo
W styczniu zapraszamy na Smolki 11a na cztery wydarzenia. W czwartek, 13.01 o godz. 18.00 na czerwonej kanapie usiądzie Joanna Ostrowska, autorka książki "Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej" (wyd. Krytyki Politycznej). Joanna Ostrowska, która jako rezydentka literacka przebywa w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. O książce: Homoseksualnych mężczyzn aresztowano i więziono w Rawiczu, Międzychodzie, Wronkach, Strzelcach Opolskich, czy Tarnowie. Wywożono do KL Sachsenhausen, KL Buchenwald, KL Mauthausen, KL Gross-Rosen, kompleksu obozowego Auschwitz-Birkenau-Monowitz oraz na Majdanek. Ginęli w jednostkach penitencjarnych na terenie Rzeszy a jeśli udało im się przeżyć, wracali do domu. Ich groby można odnaleźć na polskich cmentarzach. Opowieść o nich nie składa się wcale z pojedynczych śladów. Nawet jeśli ich biografie są niepełne, często urwane lub pozbawione finału, to tworzą rozbudowany wielogłos. W piątek, 14.01 o godz. 18.00 Kolektyw Podżegaczki zaprasza na wykład dr Karoliny Rak "Feminizm muzułmański". Organizatorki zapewniają, że podczas wydarzenia zdekolonizujemy feminizm i posłuchamy o walce feministek muzułmańskich! W piątek, 21.01 o godz. 18.00 będziemy gościć autora głośnej książki "My, trans". Piotr Jacoń w rozmowie z Witem Kanią opowie o pracy nad książką, historiami jej bohaterów i bohaterek oraz o tym, jak we współczesnej Polsce żyje się osobom trans i ich bliskim. O książce: Stale towarzyszy im lęk, samotność, poczucie zagubienia. Cierpią na depresję, a nierzadko podejmują próby samobójcze. Boli ich brak tolerancji i zrozumienia w społeczeństwie. A pragną tak niewiele: żyć normalnie. Oto poruszający zbiór wywiadów z osobami transpłciowymi, a także ich rodzicami, psycholożką, adwokatką, aktywistką i… księdzem, przełamujący tabu i otwierający oczy na potrzeby drugiego człowieka. W sobotę, 22.01 o godz. 19.00 zapraszamy na drugą Noc Debiutantek! Dziewięcioro autorek i autorów spróbuje swoich sił w różnych formach i gatunkach literackich. Wszystko to na żywo i przy udziale publiczności, która będzie mogła zagłosować na ulubiony utwór! Wydarzeniu patronuje Korporacja Ha!art Przypominamy, że wydarzenia w lokalu dostępne są dla osób zaszczepionych. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zapraszamy!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/14162 >Kraków ma rok na wprowadzenie Strefy Czystego Transportu (SCT). Od wigilii Bożego Narodzenia 2022 ma ona objąć centrum miasta. Niektórzy mieszkańcy obawiają się nowych regulacji, choć urzędnicy obiecują im wsparcie.

Dziś wyjątkowy dla nas post 🥰 bo pierwszy raz zapraszamy Was do naszej grupy! Jeśli masz już za sobą swoje pierwsze kroki w aktywizmie, masz ciekawe pomysły na akcje i wydarzenia antyfaszystowskie, chcesz zmieniać rzeczywistość społeczną w naszym mieście - napisz do nas 💌 Mail: antifakrk@riseup.net Facebook: facebook.com/161krk Odezwiemy się na pewno!

dawna stolica p*laków

 • 0 users online
 • 1 user / day
 • 1 user / week
 • 1 user / month
 • 4 users / 6 months
 • 46 subscribers
 • 54 Posts
 • 30 Comments
 • Modlog