Koszmar, którego się spodziewałem. Patrząc na wzrost nastrojów antyukraińskich i popularność Tik Toka i na to jak Mentzen robi tam furorę. Do listopada obstawiam, że będą mieć kilkunastoprocentowe poparcie, bo zamiast walić papajem jak PiS podejmują tematy, które interesują ludzi jak mieszkalnictwo i głoszą libkowe tezy, które przecież nie różnią się wiele od tego czego uczą polskie szkoły na lekcjach “przedsiębiorczości”. To wszystko powoduje że brzmią wiarygodnie, zwłaszcza od kiedy ich twarzą jest Mentzen. Faszyści w garniakach są niebezpieczniejsi niż bojówki.

 • @truffles
  link
  71 year ago

  Aż nie chce mi się wierzyć, że 10% społeczeństwa wstaje i myśli “tak, przydałoby się jeszcze więcej prawicowego zamordyzmu”.

  • makeM
   link
   41 year ago

   Codziennie wstaję i nie chce mi się wierzyć, że ludzie w polsce zaakceptują kolejne absurdalne wydarzenia, i wiecie co? Za każdym razem okazuje się, że tak.

 • @LukaszWyrakOP
  link
  61 year ago

  Sytuacja z nastrojami antyukraińskimi jest bardzo podobna do tego co działo się w Wielkiej Brytanii po wejściu Polski do UE o czym wspomniano w tym świetnym tekście o brytyjskiej katastrofie mieszkaniowej. Napływ kilku milionów migrantów doprowadził do katastrofy mieszkaniowej, co spowodowało że ludzie zaczęli obwiniać migrantów o spowodowanie wzrostu kosztów życia. Tam do w konsekwencji doprowadziło do brexitu. Obstawiam że a jakieś 2-3 lata i u nas realne będzie wyjście z UE.

  • kwj
   link
   4
   edit-2
   1 year ago

   W Brexicie ogromny udział miały też m.in. Facebook i Google. W Polexit zaangazuje się dodatkowo Tiktok.

 • Deykun
  link
  fedilink
  4
  edit-2
  1 year ago

  popularność Tik Toka i na to jak Mentzen robi tam furorę

  Mentzen też robi furorę na LinkedIn, ale łatwiej się wali w chińską apkę dla dzieci i młodzieży.

  @LukaszWyrak

  • @Pajonk
   link
   31 year ago

   Kurwa, jakie to jest przykre, jak raz czy dwa razy widziałem na Linedinie mencela i jego brednie. Dawniej ten portal był poważniejszy, ale chuj go już strzelił.

   Szkoda, bo dawniej pomagał w znalezieniu lepszej roboty, a dziś jest zalany hektolitrami szamba, pseudo doradców rozwoju osobistego, ekonomistów i guru którzy mają genialnie proste rozwiązania na wszystkie problemy.

 • @Pajonk
  link
  31 year ago

  10% wyborców uważa że puste obietnice niskich podatków (w końcu konfa w budżet nie umie, ani gospodarkę) jest lepszym argumentem ZA, niż argumenty PRZECIW typu prorosyjska propaganda szczucia na naszego sojusznika, antypolska propaganda szczucia na osoby nie tylko innej orientacji ale i innej płci, antynaukowy fanatyzm religijny, czy ogólny brak kompetencji, w końcu góra konfy to nie jest grono znane z dobrego wykształcenia i sukcesów na polu naukowozawodowym, tylko ludzie jak bosak, korwin, braun, i tak dalej i tak dalej.

  • harcM
   link
   41 year ago

   Myślę, że to wabik na idiotów, ale sporo ich zwolenników świadomie głosuje na faszystów wiedząc, że jest to społecznie nieakceptowalne więc kłamliwie podają inne uzasadnienia.

   • @Pajonk
    link
    31 year ago

    Ciężko mi powiedzieć, bo w zasadzie nie znam nikogo kto by otwarcie mówił że popiera konfę. Może ludzie się tego wstydzą. Może to wynika z niewiedzy i chęci zemsty? Zła sytuacja podobno przepycha ludzi w stronę autorytaryzmów.

 • @lemat_87
  link
  11 year ago

  Po prostu nie wierzę, że ludzie są tak głupi. Ta zjebana partia to mem. Wystarczy obejrzeć hashtag #bekazkonfederacji na wykopie

  • @miklo
   link
   41 year ago

   No i to jest błąd, żeby faszystów obracać w memy i bekę. To taka miękka normalizacja ich obecności. Lepiej ludzi konfrontować z samą esencją, którą bez żadnej żenady właśnie Mentzen sformułował: “Nie chcemy Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE. To trafia do wyborców” https://oko.press/program-konfederacji-zydzi-geje-aborcja

  • kwj
   link
   3
   edit-2
   1 year ago

   Ludzie są niewyedukowani, nikomu od 30 lat w tym kraju nie zależy na edukacji społeczeństwa. Zbieramy tego żniwa, niestety.
   A Wykop to portal sponsorowany oraz zarabiający na kliknięciach, nie dziwi mnie, że pozwala tam się na promowanie nienawiści.
   [edit]
   Chodzi mi o główną Wykopu. Mikroblog jest mniej eksponowany, co dopiero poszczególne tagi mikrobloga.

   • @lemat_87
    link
    11 year ago

    Zgadzam się, zarówno co do edukacji (moja branża) jak i do wykopu. Wchodzę na niego tylko dla beki z k0nfederacji i #bekazprawakow. Takie strony jak jbzd omijam szerokim łukiem żeby nie nabijać kliknięć, w sumie wykop to też takie zbiorowisko kuców i odchylonych na prawo motzno