• 15 Posts
  • 8 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Jul 29, 2020

help-circle
rss

Petros, to jakie jeszcze podejścia decentralizacyjne? Staram się zrozumieć Waszą wymianę zdań tutaj z Ryśkiem, ale jedyne co mi wychodzi to że stawiasz znak równości między Fediverse a Mastodonem (?)


No ten loginwall jest spowodowany właśnie tym, że nie masz reklam i całość jest finansowana z wpłat - oko.press potrzebuje zarówno informacji o ludziach, którzy je odwiedzają, jak i zgód RODO na komunikację elektroniczną, żeby mogli targetować darczyńców i zbierać fundusze. Za pomocą listy mailingowej mogą budować sobie informacje kto czyta maile, kto klika w to, co jest w tych mailach i kto wrzuca hajs - w ten sposób prowadzi się kampanie fundraisingowe, to standardowy model NGO w kapitalizmie, nikt jeszcze nie wpadł jak to skutecznie na dłuższą metę robić fundraising w non-profitach bez takiego mechanizmu.

Coś za coś, gdyby robili to na pałę jak kolektywy anarchistyczne, to nie byliby w stanie utrzymać zespołu, infrastruktury i wysyłać reporterów na miejsce akcji. Jak ostatnio gadałem z Piaseckim to mówił, że mają już ~40 osób pracujących na stałe. Rozrastają się i ten model w takim razie musi się im jakoś sprawdzać.

Nie jest to takie proste, że sam sposób finansowania powinien ustalać licencję materiałów, IMHO jeśli organizacja nie ma na celu rewolucji i szybkiego zastąpienia kapitalizmu inną formą organizacji społeczeństwa, to niestety musi wejść w jakąś dynamikę rynku. C’est la vie.„ Nie będzie emerytur, nie będzie rent, nie będzie tarcz dla przedsiębiorców, nie będzie niczego – taka perspektywa czeka Polaków, jeśli rząd nie spełni oczekiwań pracowników ZUS i dojdzie do bezterminowego strajku powszechnego. Postulat jest prosty: urzędnicy chcą otrzymać podwyżkę 60 procent, taką…
Bandcamp umożliwia crowdsource’owanie projektów wydania fizycznego nośnika, nie trzeba kickstartera. Jeśli chodzi o to co jest wegańskie i etyczne to nie ma w tym momencie nic lepszego od Bandcampa, o ile nie chce się zakładać własnego labela, albo podpinać się pod działający microlabel.

Jest względnie wegański :)

https://bandcamp.com/vinyl
image
4
image

Biden o Izraelu [1986]

„Izrael to nasza najlepsza trzymiliardowa inwestycja. Gdyby nie było Izraela USA musiałyby go stworzyć.” - Joe Biden, 1986…


5
imageNo zdecydowanie jeśli chodzi mordowanie i wspieranie mordowania ludzi, to Chiny i USA są siebie warte. Po prostu rzadko Chiny mają okazję pocisnąć USA ich własnymi trickami na narrację :)[po śmierci]
image
3
imageKoniecznie z filmem…


Tekst jest dość długi i celowo napisany specjalistycznym naukowym językiem, aby był bardziej zwarty i precyzyjny. Zabrałem się do tłumaczenia, ale raz, że to spora objętość na mały projekt, a dwa, że po przetłumaczeniu abstraktu doszedłem do wniosku, że to wciąż może być mało zrozumiałe po polsku.

Cały artykuł opiera się na kilku motywach, w szczególności

  • prace Douglasa Hofstadtera “I am a Strange Loop” (stąd tytuł artykułu) i “Gödel Escher Bach”
  • cybernetyczny mechanizm pętli (feedback loops)
  • naśladowanie bodźców, aby stworzyć superboźce (przykładowo słodkie rzeczy są dla nas bodźcem, na który reagujemy mocno przez to jak ewoluowaliśmy kiedy była rzadka okazja na konsumpcję, natomiast rafinowany biały cukier jest superbodźcem i prowadzi do uzależnienia i innych chorób)
  • superbodźce w marketingu i reklamie istnieją w “dziwnych pętlach” (zwrot stworzony przez Hofstadtera, aby modelować sposób, w jaki w organizmach pojawia się (wyłania się) świadomość) i oprócz wpływania na “odbiorców” mogą też oszukiwać “nadawców”

Postaram się jakoś niedługo wrzucić opracowanie i szerzej opisać co i jak. Bardzo ciekawy tekst.