• 2 Posts
  • 27 Comments
Joined 8 miesięcy temu
cake
Cake day: kwi 16, 2022

help-circle
rss

Uch, no dobrze, to zostaje użycie tego samego “backendu”, ale z interfejsem graficznym, np. z tym: https://jely2002.github.io/youtube-dl-gui/ (Electron, ale przyjazny chociaż)

[edit: borzu pewnie było trzeba tak od razu ;__;]

[edit2: poniżej screen, jak widać można i pojedyncze wideo, jak i kanał/playlistę]


Masz windowsa :P A poważnie to nie ma yt-dlp w zmiennych środowiskowych u Ciebie, dlatego “nie widzi”. Najprościej byłoby gdybyś wyszukała sam plik yt-dlp.exe, zrobiła w tym terminalu:

cd ścieżka_do_katalogu_ytdlp

i dopiero uruchomiła program.Aaa, na Windows, ok. Bo odpaliłaś yt-dlp.exe kliknięciem pewnie. Klawisz z “windowsem” + R, wpisujesz cmd. Otwiera się okno jak na screenie, ale “czyste”. Potem robisz to, co w “instrukcji”. (PS dzięki, przynajmniej nauczę się tłumaczyć ludziom jak robić rzeczy :P)


Instalacja: https://github.com/yt-dlp/yt-dlp#installation Jak już zainstalowane, wpisujesz w linię komend/terminal to co wyżej wrzuciłam wg instrukcji.@vicunatozapytajszmerPython - pomoc
link
fedilink
1
edit-2
7 miesięcy

@vicunatozapytajszmerPython - pomoc
link
fedilink
17 miesięcy

@stella@szmer.info, jeśli potrzebujesz garści ebooków pythonowych, to służę pomocą.


Na lemmy.ml nawet wśród tamtejszych “natywnych” użytkowników jest niestety sporo niefajnych osób postujących różne dźwigowe g*wnowzięcia. Mnóstwo tego.


Anna Borges - “The more or less definitive guide to self-care” [EN, epub]
cross-posted from: https://szmer.info/post/27117 > Od wydawcy: > > > Some days you need a pick-me-up, some days you need a life preserver. > > > “For most of us,” writes Anna Borges, “self-care is a wide spectrum of decisions and actions that soothe and fortify us against all the shit we deal with.” You may already practice some form of self-care, whether it’s taking an extra-long shower after a stressful day, splurging on a ~fancy~ dinner, or choosing Netflix over that friend-of-a-friend’s birthday party. But when life gets so overwhelming that you want to stay in bed, some more radical care is crucial to maintain your sanity. > > > The More or Less Definitive Guide to Self-Care is here to help you exist in the world. Borges gathers over 200 tips, activities, and stories (from experts and everyday people alike) into an A-to-Z list—from asking for help and burning negative thoughts to the importance of touch and catching some Zzz’s. Make any day a little more OK with new skills in your self-care toolkit—and energy to show up for yourself.

Anna Borges - “The more or less definitive guide to self-care” [EN, epub]
Od wydawcy: > Some days you need a pick-me-up, some days you need a life preserver. > “For most of us,” writes Anna Borges, “self-care is a wide spectrum of decisions and actions that soothe and fortify us against all the shit we deal with.” You may already practice some form of self-care, whether it’s taking an extra-long shower after a stressful day, splurging on a ~fancy~ dinner, or choosing Netflix over that friend-of-a-friend’s birthday party. But when life gets so overwhelming that you want to stay in bed, some more radical care is crucial to maintain your sanity. > The More or Less Definitive Guide to Self-Care is here to help you exist in the world. Borges gathers over 200 tips, activities, and stories (from experts and everyday people alike) into an A-to-Z list—from asking for help and burning negative thoughts to the importance of touch and catching some Zzz’s. Make any day a little more OK with new skills in your self-care toolkit—and energy to show up for yourself. Link jest na 30 dni, ale może później gdzieś w bardziej trwałe miejsce wrzucę.

To jest pytanie? :)

Podzielę się ebookiem, “The more or less definitive guide to self-care” https://upload.disroot.org/r/NXwHyuQ1#XoqRQCcz7mvv9jODcf6zqsRLDzLdePEQxVJFaQ34joc= Autorką jest Anna Borges. Trafiłam na nią z tego artykułu: https://theoutline.com/post/7267/living-with-passive-suicidal-ideation?zd=5&zi=ecdz7ypo na temat “chronic, passive suicidal ideation”, więc TW: myśli samobójcze, “przewlekłe ruminacje” na temat samobójstwa itp.Polecam yt-dl czy yt-dlp (nieco rozszerzony fork): https://github.com/yt-dlp/yt-dlp

Przykładowe wywołanie:

yt-dlp -f ‘bv*[height=720]+ba’ --embed-subs --sub-langs “en.*” --download-archive downloaded.txt --batch-file=list.txt -o ‘%(channel)s/%(title)s.%(ext)s’

  1. Pobierze najlepsze audio z nagrania, wideo - maks. 720p i osadzi w pliku napisy po angielsku, jeśli będą.
  2. list.txt -> Twoja lista linków, mogą to być playlisty, kanały, pojedyncze filmy. Nie tylko z youtube (https://github.com/yt-dlp/yt-dlp/blob/master/supportedsites.md).
  3. downloaded.txt -> wynikowa lista ID pobranych filmów (po to, żeby drugie wywołanie pobierania tej samej listy (list.txt) nie spowodowało ściągania tego, co już masz na dysku.

Są jakieś interfejsy graficzne do yt-dl, ale ¯_(ツ)_/¯.

source: https://write.corbpie.com/downloading-youtube-videos-and-playlists-with-yt-dlp/


Skoro sam przechodziłeś przez depresję, to nie ogarnąłeś, że nie jest dobrze używać chorób psychicznych jako obelg w stosunku do kogoś, z kim się mijamy politycznie? Tak, JKM to obrzydliwa kanalia, ale umniejszanie innym chorym mówiąc, że jego wypowiedzi to efekt zaburzeń psychicznych nie jest fajne. No ale to śmieszny mem, 90% ludzi będzie zadowolona.


Rzuciłeś jakiś gruby pomysł publicznie, to rozwiń trochę, może wtedy ktoś zrozumie dokładniej, co masz na myśli i kogo potrzebujesz.


…z dyskursu, co… co? serio???


Po prostu nie używa się takich określeń jako obelg, to aż tak trudne? Kolejny dowód na to, że w Polsce zdrowie psychiczne to temat, którego ludzie naprawdę nie ogarniają


“Tworki”? Serio? Nawet tutaj używa się chorób psychicznych i hospitalizacji w związku z nimi jako obelg?


Lol, wojsko to broń, strzelanie, wiesz, tym się ludzi zabija, ale co ja tam wiem!…co?

Borze szumiący, co za hottake, aż się oparzyłam. Drogi dj1936, mam nadzieję, że już naszykowałeś wiatrówkę w celu eksterminacji srok, bo zabijają wróble.

Ciekawe też, czy uznasz opiekowanie się uratowanymi zwierzętami “hodowlanymi” za przesadę.

Jeśli tak jest to pytanie czym się różni szczur od kota i czy to po prostu nie jest gatunkowizm.

Przeczytaj to jeszcze raz i zastanów się. Koty trzymane w domach, niewychodzące, są wg Ciebie niebezpieczne tak jak szczury “miejskie”?

Zakładam, że chcesz napisać, że jesteś też przeciwko mordowaniu szczurów. Ale chodzi mi tu o głębsze spojrzenie całego społeczeństwa.

Jeśli będzie tak głębokie, jak hottejki powyższe, to strach się bać - może zaraz zaczną chodzić bojówki eliminujące zwierzęta domowe, szczególnie te jedzące mięso, w tym psy.