Samochodoza
!samochodoza
help-circle
rss
>W tym roku zakaz obejmie już 168 ulic. Na 114 z nich zakaz obowiązuje od 2020 r., co było podyktowane potrzebą zachowania dystansu w związku z pandemią COVID-19. > >Celem zakazu jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego dojścia do szkół, szczególnie dzieciom ze szkół podstawowych, a także zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Robi się to przez ustawienie przeszkód utrudniających przejazd, ale tak by zapewnić przejazd służbom miejskim, pogotowiu, straży, itp.

>Producent należący do Toyota Motor Corporation fałszował dane dotyczące emisji spalin od… 2003 r. Komisja śledcza oskarża firmę o brak kontroli nad procedurami i zafiksowanie na punkcie harmonogramów pracy i wyników spalania. Japońska spółka to kolejny duży gracz na rynku motoryzacyjnym, który został przyłapany na kręceniu w sprawie regulacji środowiskowych.
>Mapa strony facebookowej Auto w fontannie, gromadząca doniesienia o autach, które zaparkowały w fontannach.
6

cross-postowane z: https://szmer.info/post/68132 > >Mimo, że Masa przejechała Puławską w godzinach szczytu, zablokowanie jednego pasa ruchu nie sprawiło, że ruch na ulicy się zatrzymał. Jakich jeszcze dowodów potrzebuje Zarząd Dróg Miejskich i władze miasta, żeby w końcu zlikwidować ten rowerowy absurd, jakim jest brak infrastruktury rowerowej na tym odcinku Puławskiej?

 • harc
 • 4 miesiące
cross-postowane z: https://szmer.info/post/62644 > >DOSYĆ TEGO. CHCEMY BEZPIECZNIE PRZEJŚĆ I PRZEJECHAĆ PUŁAWSKĄ!🚶‍♀️🚶🚴 > > > >Chcemy móc normalnie przemieszczać się po dzielnicy. Chcemy móc swobodnie dojechać i wrócić z centrum. Chcemy być mobilni i bezpieczni. > > > >✅ Uczyńmy Puławską przykładem dla innych miejskich autostrad, niech stanie się początkiem zmian. Chcemy Puławskiej zielonej, odtrutej z nadmiaru spalin, przyjaznej wszystkim grupom rowerzystów oraz pieszym. > > > >👉 Pojedziemy tam, gdzie dróg rowerowych nie ma, a rzeczywistość o nie krzyczy. > > > >Dołącz do nas!
1

cross-postowane z: https://szmer.info/post/60430 > gdyby jeszcze zagłosował za tym, żeby transport publiczny był sensownie zorganizowany....

Jeśli dzięki Krajowemu Planowi Odbudowy toksyczność polskiego transportu samochodowego chociaż trochę spadnie, to nawet bez tej góry pieniędzy warto będzie ten plan wprowadzić. Dla dziwaków, którzy chcieliby żyć w czystszym, mniej hałaśliwym i bezpieczniejszym kraju, zatwierdzenie KPO jest informacją doskonałą. Unia znów zamierza zaproponować Polsce pewne elementy cywilizacji. I jak zwykle, sporej części Polaków to się niespecjalnie spodobało.

>Kiedy Olga Gitkiewicz zaczęła pisać Nie zdążę, sprzedała samochód. Żeby mnie nie kusiło – powiedziała w wywiadzie. Po półtora roku musiała jednak ponownie kupić auto, aby książkę dokończyć. Do wielu rozmówców inaczej by nie dotarła. > >Nie zdążę jest zapisem podróży. Autorka wylicza: 2200 km busem, 34 000 km pociągiem, 3000 km na piechotę, 3400 km samochodem osobowym. I jak w podróży zmienia się krajobraz za oknem, tak w tym reportażu migają nam przed oczami miasta, miasteczka, wsie. Sołectwa, gminy, powiaty, województwa. Czasem inne państwa i inne kontynenty.


>Tomasz Matuszewski: Zmiana systemu szkolenia i egzaminowania kierowców w Polsce jest nam potrzebna jak tlen do oddychania! Nie jest to przypadkowe, że międzynarodowa organizacja zajmująca się konstrukcją egzaminów na prawo jazdy – CIECA – dostrzega, zresztą już nie tylko w Polsce, ale generalnie – problem egzaminów teoretycznych, czyli pytań. Ktoś słusznie zauważa i potwierdza to też moja intuicja, że część teoretyczna egzaminu na prawo jazdy ma duży wpływ na późniejsze zachowania na drogach. Dlatego ulepszenie systemu jest nam bardzo potrzebne.


::: spoiler spojler ani trochę :::

>Dlaczego Europa nie jest połączona pociągami? Dlaczego nie da się kupić przez internet biletu z Warszawy do Madrytu? Dlaczego zniknęły nocne pociągi, które na krótszych trasach mogły zastąpić samoloty? https://justpaste.it/7nlee

Społeczność ludzi wkurzonych miejską samochodozą. Dzielimy się jej licznymi objawami oraz tworzymy sposoby na jej zwalczanie

 • 0 users online
 • 1 user / day
 • 1 user / week
 • 1 user / month
 • 7 users / 6 months
 • 31 subscribers
 • 48 Posts
 • 17 Comments
 • Modlog