komunistyczny anarcholski anarchokomunistyczny lewak

  • 23 Posts
  • 68 Comments
Joined 1Y ago
cake
Cake day: Oct 22, 2020

help-circle
rss

A więc te wszystkie mało znane idee i postaci, jeszcze przez długie dziesięciolecia stanowiły o żywotności ruchu i jego unikatowości na mapie coraz bardziej autorytarniejącego i kostniejącego świata polityki lewicowej.

Oba te ruchy są dla mnie ciekawym obszarem rozważań i poszukiwań inspiracji w celu rozwiązania pytania „czy inna polityka i gospodarka jest możliwa?”. Owszem, jest możliwa jeśli zrzucimy z sobie skorupę XX-wiecznych dogmatów i spróbujemy odszukać prądy dawno zapomniane

Myślę, że trochę demonizujesz XX wiek. Mimo wszystkich złych doświadczeń, jakie miała lewica, był to wiek dosyć intensywnego rozwoju wielu prądów na poziomie intelektualnym.

To, co dziś może być dla nas inspirujące, to fakt, że w Komunie nie dominowali siłą rzeczy robotnicy wielkich fabryk, ale rzemiosło i robotnicy mniejszych warsztatów. Jako żywo przypomina to dzisiejsze czasy bardziej rozproszonego kapitalizmu.

Akurat dzisiaj kapitalizm mamy ultraskoncentrowany w rękach paru megakoncernów. Chyba miałeś na myśli to, że przynajmniej w Polsce kapitalizm jest mocno zoutsourcingowany, do tego zarządzanie firm często opiera się na stworzenia rozproszonych łańcuchów zarządzania, przez co czasem trudno dostrzec tą dychotomię między burżuazją i klasą pracującą - nad sobą masz więcej poustawianych szefów jednego nad drugim niż pracowników w twoim zespole. Do tego dorzucają różne systemy premiowe, parę groszy więcej jak zdecydujesz się pracować na śmieciówie, przez co w kontekście odpolitycznienia i otumanienia zawsze znajdzie się głupi, który poczuje się wielkim paniskiem, bo zabiorą mu prawa z kodeksu pracy a za to podwyższą mu pensję o 600 zł No i świat nie kończy się na Europie. W Azji oraz innych częściach świata bardziej peryferyjnych nadal mamy gospodarki z większymi fabrykami, w których wyzyskuje się tanią siłę roboczą.Wklejam za https://t.me/s/gdziecowwa


Jakby grzebania w macicach im nie wystarczało, PiSiorskie zapędy nekrofilskie dają o sobie znać przy zapowiadanym przeoraniu w czasie nadejścia wiosny i zmiękczenia gleby, warszawskich Powązek. …

2
image


Grubo :D…


W odpowiedzi na post Xaviera: …Wywiad z Kuczyńską

Czy mógłby ktoś podrzucić tutaj całe artykuły albo jakiegoś dobrego bota do omijania paywalla wyborczej? …zrobi się testy, zobaczymy


No proszę proszę, nie wiedziałem że taka opcja odoczojebnienia jest dostępna w FF.

Dla tych co też nie wiedzieli co to jest: tutaj jest przycisk

Szmerowe lekcje informatyki :P


Xavier off-topic

Gdybyś zmienił czcionkę albo skórkę w swoim Wordpressie na coś lepszego, dużo łatwiej by się czytało. Ja sobie przeklejam do Wordpada, bo inaczej można oczopląsu dostać.


Protest to ma być kuźwa protest a nie Apel Jasnogórski.


Nie wiem skąd masz informację że Pierogi są lewicowe. Uczestnicy tego MUCa twierdzą że to apolityczna sala


nie wiedziałem że można to ustawić w about:config


Jak (w miarę) bezpiecznie przeglądać pliki PDF

Ze względu na to że dokumenty PDF mogą zawierać potencjalnie niebezpieczne elementy z javascriptem, zaleca się wyłączenie tej opcji lub zainstalowanie opensourceowego czytnika Sumatra (link poniżej) …


W momencie kiedy klikamy na link, strona internetowa do której przekierowuje widzi że przychodzimy ze szmeru albo innej strony. Aby tego uniknąć autorzy powinni umieszczać link bez aktywnego hiperlinku umieszczając link w “pojedynczym tylnym cudzysłowie” (nie wiem dokładnie jak to się nazywa)

zamiast szmer.info umieszczamy `szmer.info`

tutaj widoczna różnica:

zamiast szmer.info umieszczamy szmer.info

Aby zamknąć link w “tylny pojedynczy cudzysłów” zaznaczamy go i klikamy na znaczek <> podczas pisania komentarza albo ręcznie wpisujemy (znajduje się nad klawiszem Tab w klawiaturze z amerykańskim layoutem)

Oprócz tego, jako czytelnicy, możemy zainstalować smart referer dostępny dla firefoxa, w celu ukrycia naszej nawigacji (trzeba mieć na uwadze że blokada ta może czasem nie działać)

addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/smart-referer/


W Unii Europejskiej w latach 2011-2018 skala występowania zjawiska utrzymywała się na stabilnym poziomie nieznacznie przekraczającym 28%. Dane pochodzące z badania reprezentacyjnego realizowane są jednak na zbyt małej próbie, by umożliwić przedstawienie skali zjawiska i charakterystyki roszczeniowych lamusów na niższych poziomach agregacji terytorialnej.

Nawet brzmi lepiej niż to szkaradzieństwo zastosowane w oryginale :D


Tak swoją drogą, czy ktoś się orientuje czy pokraczny termin “gniazdownictwo” stosowany w raporcie istniał wcześniej czy to jakaś nowa aberracja językowa?

Dobrze że autorzy raportu się nie rozpędzili i nie wstawili zamiast tego terminu “roszczeniowe lamusy” albo “leniwe kurwy”


Według ostatniego raportu GUS, 36% osób w wieku 25-34 lata zmuszona jest mieszkać z rodzicami. Jak zaznaczył raport, osoby te często pracują na pełnym etacie, lecz ich średnie dochody [roczne?] nie przekraczają stawki minimalnej 2100 PLN brutto w przeliczeniu miesięcznym. …


Wszystko co kupisz łącznie z produktami wytwarzanymi przez różne spółdzielnie, jest produkowane w kapitalizmie, więc żaden wybór nie będzie nam gwarantować w 100% etycznego produktu.

Jeśli chodzi o kryteria począwszy od najważniejszych to szedłbym w tym kierunku:

  1. Unikać państwa stosujące ludobójstwo, w których występują pogromy, apartheid, będące wyjątkowo autorytarne albo finansujące takowe państwa trzecie, finansujące różne prawicowe grupy terrorystyczne (zarówno muzułmańskie, chrześcijańskie oraz inne - typu Daesh i różne grupy paramilitarne w Ameryce Łacińskiej). (Mjanma/Birma, Izrael, Indie, Pakistan, różne państwa w Ameryce Południowej i Środkowej, Meksyk, Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny, kraje GCC, Iran oraz wiele innych)
  2. Produkty wolne od GMO oraz nabiału i mięsa ze zwierząt karmionych tymże.
  3. Unikać ze względów ekologicznych w zasadzie wszystkie produkty rolnicze pochodzące z Brazylii oraz Indonezji.
  4. Kraje represjonujące migrantów i spychające ich przez to do pracy na zupełnie niegodziwych warunkach (Cała Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Szwajcaria, Japonia, Australia)
  5. Bez oleju palmowego (ze względu na to że bardzo często jest uprawiany na obszarach, gdzie wycinane są lasy równikowe)
  6. Najlepiej kupować krajowe i sezonowe warzywa i owoce - jabłka, gruszki, marchewki, buraki, itd.

Ponieważ trochę się rozpisałem pozwoliłem sobie na nowy post. …

6
image

Albo nawet na własną stronę www niech wrzucą, chociaż w tym przypadku chodzi o szybką reakcję


Może być szmer, lista mailingowa, sala xmpp przykładowo


Przydałoby się rozpowszechnienie informacji w większej ilości miejsc, aby wpadło na blokadę więcej osób. Nie każdy korzysta z mediów społecznościowych.
W przeciwieństwie do różnych dziwnych osobistości uprawiających liberalny i neokonserwatywny entryzm w strukturach polskiego ruchu anarchistycznego - przy okazji proponowanego podatku od reklam - Jerzy Urban ma jasno określone poglądy…

5
image

Wrzucanie plików? (PDF, itd)

Przydałoby się np w komentarzach czy nowych postach jako załączniki…


Nadchodzące wydarzenia Warszawa

Podaję dalej za t.me/s/gdziecowwa


Z artykułu oko.press: …

2
image

Za wybiórczą: …

3
image


xmpp zamiast matrixa

Czemu za kanał do czatowania nie może posłużyć stary i sprawdzony XMPP (Jabber). Matrix stosuje WebRTC, więc na pierwszy rzut oka jest średnio bezpieczny…


Bojówki narodowców z nożami, pałkami i gazem atakują protestujące wrocławianki. Pobiły relacjonujące protest dziennikarki

Strajk kobiet. W kilku miejscach Wrocławia kiludziesięciu ubranych na czarno i ogolonych na łyso mężczyzn napada na uczestników protestów bijąc ich i uciekając. …


CACEROLAZO

22:00 cacerolazo uderzamy w garnki podaj dalej jebac kaczynskiego…


Wydarzenia

Warto nadchodzące wydarzenia gdzieś w wyróżnionym miejscu…


DEMONSTRACJE PRZECIWKO ORZECZENIU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W SPRAWIE ABORCJI

Piątek 23 października - g. 19:00 - Dom J. Kaczyńskiego - ul. Mickiewicza 49 - Warszawa …