• 2 Posts
  • 9 Comments
Joined 2M ago
cake
Cake day: Sep 07, 2021

help-circle
rss

Wynika z tego, że odpływ użytkowników zaczyna być zauważalny, a zagrożenie dla hegemonii Facebooka realne.


Kolektywny self-hosted

Na Mastodonie ktoś podrzucił mi linka przy okazji dyskusji o self-hosted. W skrócie - francuska inicjatywa nauczycieli, którzy zaczęli się zbierać w grupy i wspólnie pokrywać koszty serwerów czy narzędzi, z których korzystają. …


Cały pomysł z celibatem jest w ogóle kretyński. Niestety tłumione potrzeby odbijają się później niezdrową fascynacją seksem, strachem względem kobiet, instrumentalizacją popędu czy, w najgorszym przypadku, również pedofilią.


Tak, to z całą pewnością jest problem. W ogóle mam wrażenie, że w Polsce komuś się dość mocno pomyliło do czego służą platformy takie jak Facebook czy Twitter - z jakiegoś powodu nastawiona na zysk amerykańska korporacja wydaje im się dobrym miejscem do prowadzenia społecznej debaty albo do publikowania oficjalnych oświadczeń.


Jak najbardziej, nigdy nie warto ufać nikomu na ślepo, zawsze warto posprawdzać :) Dzięki za podrzucenie raportu!


Zakład w ostatnich latach zrobił ogromny krok do przodu, stał się nowoczesnym urzędem i otworzył się na potrzeby klientów. ZUS nie zapomniał przy tym o swoim podstawowym kapitale jakim są pracownicy. Stawiając na elektronizację i automatyzację, zadbał zarówno o klientów (ułatwiając im załatwianie formalności i przyspieszając procedury), jak i o dobre warunki pracy i płacy wszystkich naszych pracowników, odciążając ich od najbardziej powtarzalnych obowiązków. Ten kierunek rozwoju jest kontynuowany i przyśpieszył w czasie pandemii.

Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie…


Kiedyś podesłany mi przez znajomego, część linków jest niestety martwa, ale można znaleźć sporo wartych uwagi alternatyw dla tych powszechnie wykorzystywanych rozwiązań…


Tak na dobrą sprawę powszechna dostępność darmowych środków antykoncepcyjnych i zabezpieczających przed ewentualnymi chorobami to też nie taki głupi pomysł. Na pewno mądrzejszy niż udawanie, że problem nie istnieje, a dzieciaki czekają z seksem do ślubu (i to obowiązkowo kościelnego ;) )


TLDR; jakkolwiek “od kuchni” używanie alternatywnych mediów społecznościowych do aktywizmu jest fajne, tak aktywiści i tak w jakimś stopniu muszą funkcjonować w tych mainstreamowych mediach - tak mi się przynajmniej wydaje.

Szczerze mówiąc, to jest to dość trudny temat. Dlaczego?

  1. Zasięgi - nie ma co się oszukiwać, Facebook czy inny Twitter ma znacznie więcej użytkowników niż całe Fediwersum razem wzięte. Nie do końca wierzę w to, że to się zmieni w jakiejś możliwej do przewidzenia przyszłości. Aktywizm nic nie zmieni, jeśli nie będzie widziany.
  2. Typ odbiorcy - bądźmy szczerzy, z Fediwersum korzysta specyficzny odbiorca, do którego najczęściej nie trzeba już jakoś specjalnie docierać, wręcz sam często jest aktywistą. Kiszenie się we własnym sosie niekoniecznie jest dobrym sposobem, żeby przekonywać ludzi do swoich racji.
  3. Widoczność - to może być dyskusyjne, ale w praktyce wszystkie Facebooki czy inne Twittery zarabiają na konfliktach i nie są zainteresowane całkowitym usunięciem skrajnych poglądów ze swoich portali. Z drugiej strony mnogość instancji Fediwersum może utrudniać znalezienie istotnych informacji.
  4. Kontakt z rzeczywistością - tak długo, jak długo Facebook pozostaje głównym medium społecznościowym na świecie tak długo odcięcie się od niego będzie wiązało się z brakiem informacji na temat przeciwnej strony. Wyobraź sobie sytuację, że próbujesz trafić do ludzi z przekazem; “Globalne ocieplenie to skutek działalności człowieka”, a tu nagle się okazuje, że denialiści zmienili już narrację i zamiast tego mówią “Tak, ale to wynik akcji środowisk lewicowych, bo nie pozwalają skutecznie rozwijać chowu przemysłowego”.

Właśnie się zastanawiałem na ile to legitne. Ostatecznie; “There is no cloud it’s just someone else’s conputer”. Ale jeśli są godni zaufania to zdecydowanie warto markę zapamiętać :)


Obraza uczuć religijnych to taki uniwersalny paragraf, który pozwala władzy ścigać każdego, kto nie podziela katolicko-narodowego światopoglądu partii. Nie tak dawno temu głośno było o sprawie, w której jakiś koleś wszedł zimą do kościoła w czapce i został z tego powodu pobity przez proboszcza i paru pomagierów. Zarzuty postawiono ofierze, za obrazę uczuć religijnych właśnie, bo przecież żaden sąd w Polsce nie skarze proboszcza.

Gdy jednak w którymś kościele pojawił się wizerunek Maryi z rękawicami bokserskimi - i parę osób złożyło zawiadomienie o rzekomej obrazie uczuć religijnych - sąd nie widział już podstaw do reagowania. Taka religijna sprawiedliwość.

Źródła:

https://k-mag.pl/article/teczowa-maryjka-obraza-a-matka-boska-bokserska-nie-jest-zawiadomienie-do-prokuratury

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Gora-Igliczna.-Wszedl-do-kosciola-w-czapce.-Zostal-oskarzony-o-obraze-uczuc-religijnych