• 8 Posts
  • 43 Comments
Joined rok temu
cake
Cake day: lis 22, 2021

help-circle
rss
  1. Nie “narzekam”, ale krytykuję, pytam zespół moderatorski, chcę wywołać dyskusję i zdanie osób, które zakładały szmer i co o tym dziwnym kierunku myślą. Rozumiem, że wyłącznie moją rolą jest teraz rozwiązanie problemu, który ośmieliłem się dostrzec.
  2. Moja krytyka nie równa się posiadaniem zasobów czasowych i psychicznych do użerania się z trollami, mam ograniczony czas i energię.
  3. To, że założę sobie społeczność nic nie zmieni w pozostałych.

To sobie pogadaliśmy, powodzenia.Chciałbym, żeby ktoś z założycieli tej instancji się wypowiedział. Potem mogę próbować dołączyć jako mod do którejś społeczności, choć przestaję widzieć w tym sens, skoro - jak wyżej - nawet same osoby moderujące nie widzą problemu. To byłoby jak walka z wiatrakami, brakuje spójności w rozumieniu szkodliwości komentarzy i postów tego rodzaju.


Apeluję o nieużywanie chorób i zaburzeń psychicznych jako metafor… Choć pewnie zaraz ktoś przyleci i napisze, że się “dopierdalam”, a język jest elastyczny i trzeba go dostosowywać do poziomu przekazu partii rządzącej.


Nigdy się nie dowiemy ;)


To Twoje stwierdzenie, więc sam je rozwiń. Ja uznałem to za bagatelizację wyraźnego problemu.


Czyli zamiatanie pod dywan zamiast krytycznego przyjrzenia się tej małej społeczności zżeranej przez jad?


Tak jest, nie dajmy się zwariować, przecież to tylko publiczne wyrażanie chęci morderstwa lub rynsztokowy język nienawiści :)


I nastąpi nieistniejąca narada, a potem stwierdzenie, że może lepiej założyć sobie własną instancję. :))


Szanowną osobę od wdółgłosu zapraszam do wymiany zdań, o ile jest w stanie napisać coś więcej niż np. “jak ci nie odpowiada to tam jest przycisk do wylogowania”.


Potrafisz napisać to zdanie inaczej czy to taki Twój edgy-kontrowersyjny styl?


Warto rzucić okiem, zdecydować się na wrzucenie choćby złotówki i choćby drobną pomoc.

https://szmer.info/post/12643 https://szmer.info/post/12539 https://szmer.info/post/12707 Głębiej zajrzałem, ale i z brzegu da się wiele rzeczy wyciągnąć. Czy osobom moderującym zależy na tym, żeby taki język był tutaj? Czy to jest to docieranie do przeciętnego odbiorcy, jak to @harcesz@szmer.info ujął? https://szmer.info/post/12920

edit: to nie jest “atak”, to jest zasadne pytanie. O co tu chodzi? O reddito-twittera, tylko w wersji zdecentralizowanej? Zastanówcie się, jak takie komentarze odbierze osoba wchodząca “z zewnątrz”, jeszcze nieprzekonana, ale chcąca zajrzeć do społeczności okołolewicowych i być może właśnie się przekonać do idei, akcji, pomysłów…


Uprzejme pytanie do osoby, która dała wdółgłos o wypowiedź, bo miło byłoby wiedzieć, o co chodzi, z czym ma problem, z zakupami samymi w sobie, z zakupami w internecie czy z koniecznością zachowania dobrych nawyków przy tym?Niestety na !antifa się nie zatrzymało, praktyki rodem z korposociali od czasu tego wątku nie zniknęły. No cóż.


cross-posted from: https://szmer.info/post/13000 > tl;dr: > Osoba autorska zwraca uwagę na problem prywatności i bezpieczeństwa przy zakupach, z naciskiem na te dokonywane drogą internetową i proponuje dodatkowe środki ostrożności czy podnoszące poziom prywatności: > - płacenie gotówką, osobiście, > - używanie "maskowania" danych karty, przy użyciu np. Revoluta, > - maskowanie swojego prawdziwego adresu e-mail (w podlinkowanym artykule jest wymieniony serwis AnonAddy, ale równie dobrze można skorzystać z [erine.email](https://erine.email/) lub, jeśli ktoś samodzielnie hostuje swojego maila, z ręcznie ustawionych aliasów. > > Pytanie do szmerających: jakie macie podejście do fintechowych wynalazków w rodzaju Revoluta? Jak chronicie swoje dane podczas zakupów w internetach? O ile już to robicie.

Szmer a korposociale
Zauważyłem, że od jakiegoś czasu, zanim dołączyłem, na szmer zaczęły docierać te gorsze strony scentralizowanych, korporacyjnych social mediów - język, "kultura" dyskusji, wypowiedzi, memy na poziomie SilnychRazem... Czy na pewno to tak miało wyglądać, a jedyną cechą pozytywną ma być decentralizacja i federacja z kilkoma innymi instancjami lemmy? Wiele osób wydaje się zapominać, że to jest... publiczne miejsce w internecie, dostępne dla każdej osoby. Na pewno chcecie, żeby tak to wyglądało?Nie jestem z Poznania, ale - Rozbrat, Trojka, Zemsta - tam na pewno są ludzie zainteresowani
Uczestniczysz w jakimś konkursie na komentarz stylizowany na trolla z Twittera? :|


Łódź: Food Not Bombs i inne
cross-posted from: https://szmer.info/post/13048 > Drogie osoby szmerujące z Łodzi! Czy da się dołączyć do jakiejś oddolnej inicjatywy łódzkiej, typu lokalne Food Not Bombs, bez konta na fejsbuku?

Łódź: Food Not Bombs i inne
Drogie osoby szmerujące z Łodzi! Czy da się dołączyć do jakiejś oddolnej inicjatywy łódzkiej, typu lokalne Food Not Bombs, bez konta na fejsbuku?

URL Redirect Checker | WhereGoes
Narzędzie do sprawdzania przekierowań z linków: skróconych, fałszywych, reklamowych... Przydaje się bardzo, polecam.

tl;dr: Osoba autorska zwraca uwagę na problem prywatności i bezpieczeństwa przy zakupach, z naciskiem na te dokonywane drogą internetową i proponuje dodatkowe środki ostrożności czy podnoszące poziom prywatności: - płacenie gotówką, osobiście, - używanie "maskowania" danych karty, przy użyciu np. Revoluta, - maskowanie swojego prawdziwego adresu e-mail (w podlinkowanym artykule jest wymieniony serwis AnonAddy, ale równie dobrze można skorzystać z [erine.email](https://erine.email/) lub, jeśli ktoś samodzielnie hostuje swojego maila, z ręcznie ustawionych aliasów. Pytanie do szmerających: jakie macie podejście do fintechowych wynalazków w rodzaju Revoluta? Jak chronicie swoje dane podczas zakupów w internetach? O ile już to robicie.