Redukcja CO2 na razie odbywa się głównie za sprawą lasów i gleba, a nie ludzkich technologii - ustalili naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie. I albo to szybko zmienimy albo o ustaleniach Porozumienia Paryskiego możemy zapomnieć.
@Pajonk
link
fedilink
55M

Najlepsze jest to, że ona w zasadzie mówi rzeczy stosunkowo podstawowe i banalne, coś co teoretycznie prawie każdy po szkole powinien wiedzieć. A i tak wzbudza to ogromny ból dupy.

A najlepsze i tak są libki i podobne świry wg których “ekologia tak, ale nie kosztem wzrostu gospodarczego”, żeby kurwa oni jeszcze doświadczali na własnej skórze tego wzrostu. Wzrost jest, ale coraz większa jego część trafia do grona super bogatych, a zwykli ludzie czy nawet jako tako zamożni stają się coraz biedniejsi, a wszystko w imię “wzrostu gospodarczego”.

@didleth
creator
link
fedilink
25M

szerszy problem, a przez twittera czy inne tego typu serwisy daliśmy się wtłoczyć w szufladki i polaryzację. Wśród osób od “ekologia tak, ale nie kosztem wzrostu gospodarczego” będziesz mieć i prezesa korpo, i pracownika tejże korpo zasuwającego za najniższą krajową. A największy ból dupy, poza władzami, i tak będą mieć zwykłe trolle, dla których ekologia=lewactwo=LGBT i Putin.

@Pajonk
link
fedilink
25M

Smutne że internet stworzył tych "echo chamber"ów, więc ludzie żyją sobie w swoich bańkach gdzie potęguje się swoje paranoje. A potem analfabetyzm wtórny króluje.

@Mitro
link
fedilink
55M

“Może i Greta Thunberg jest bezczelną smarkulą ze Szwecji, która zamiast chodzić grzecznie do szkoły, poucza cały świat.” ja pierdole- ona ma 20 lat!

@didleth
creator
link
fedilink
45M

to akurat standard w retoryce krytykujących protesty. “Młodzież”, “gówniarze” itp. Największy miałam ubaw, jak rzecznik policji pierdolił coś o “młodzieży” czterdziestoparoletniej - a w tamtych czasach policjant w tym wieku mógł już odejść na wcześniejszą emeryturę. No i dla równowagi warto dodać, że ucząca się dorosła młodzież też jest nieraz krytykowana (już nie w kontekscie protestów) za to, że uczy się, zamiast “brać się do roboty” (i to niezależnie od tego, czy krytykowana osoba oprócz studiów ma też pracę zarobkową, czy nie)

@rysiek
link
fedilink
25M

Nie ma co zmieniać, trzeba sadzić więcej lasów, i ograniczać emisje!

make
link
fedilink
45M

jeszcze odtwarzać mokradła, zapobiegać osuszaniu i pożarom tych istniejących

Papinian
banned
link
fedilink
-35M
 • najpierw zarabiać pieniądze, żeby mieć za co je sadzić, zamiast czekać aż “ktoś coś zrobi za nas”.

@didleth @rysiek @makemoshnotwar

@Mitro
link
fedilink
35M

Po co pieniądze? można zbierać kasztany - są zajebiste, szybko rosną i nie są bardzo wymagające. Jeszcze lepsza jest brzoza - pod każdą brzozą znajdą się siewki, które można przekopywać w inne miejsca - brzoza w zasadzie nie potrzebuje niczego - rośnie na piaskach, balkonach, dachach, na betonie. Brzoza jest szczurem miastXD polecam!

@truffles
link
fedilink
25M

Znajoma zabiera sadzonki drzew i krzewów z miejsc, które są przeznaczone pod zabudowę

Środowisko naturalne i inne zielone sprawy
!srodowisko
  • 0 users online
  • 2 users / day
  • 4 users / week
  • 18 users / month
  • 45 users / 6 months
  • 248 subscribers
  • 1.2K Posts
  • 880 Comments
  • Modlog