Poniżej wprowadzenie do szmerowych społeczności, jednak na starcie przedstawiamy te dotyczące serwisu:


Jeśli szukasz aktualności, informacji, newsów, wiadomości, posortowanych według lokalizacji, to znajdziesz je w następujących społecznościach:

najbardziej obszerne i tematyczne

lokalne

zagraniczne

pozytywne

śmieszne

format

wydarzenia

edukacja i rodzicielstwo

monitoring władzy

zwierzęta

natura

technologie

praca

kultura

zdrowie

jedzeniowe

koncepcje

ekipowe

Jeśli macie chęć i możliwość, będę wdzięczna za docenienie mojej pracy: https://liberapay.com/ada.lowicz/

Przypominam też, że utrzymanie serwisu nie jest bezkosztowe, tworzymy go pro bono, jednak są opłaty niedoprzeskoczenia, dlatego Szmer można donejtować: https://pl.liberapay.com/szmer.info/

 • kolektyw SzmerMA
  link
  Polski
  2
  edit-2
  10 months ago

  Piszemy wprost, że widzimy te problemy. Nie jesteśmy webdevloperami, nie zajmujemy się rozwojem interfejsu i ze względu na zajmowaniem się serwisem i resztą życia z którego wyrywamy na to czas - nie mamy go, żeby się tego uczyć. Jeżeli znasz się na tym; serdecznie zachęcamy do dołączenia do publicznej, otwartej pracy: https://github.com/LemmyNet/lemmy-ui jeżeli nie, możesz dorzucać się na hosting; https://liberapay.com/ - jeśli pieniędzy zacznie na niego wystarczać, może będziemy mogli zacząć finansować rozwój. W innych wypadkach, prosimy o uwzględnianie, że mówisz do grupy osób, które z własnej nieprzymuszonej woli poświęcają wiele pracy, czasu, nerwów i wystawiają się na potencjalną odpowiedzialność karną, żeby zaoferować coś czego ruch nie był w stanie z siebie wykrzesać od co najmniej dziesięciu lat. Robimy to na miarę naszych możliwości, umiejętności i zasobów. Nie oczekujemy bicia brawa, ale fajnie by było pamiętać, że to DIY.

  • obywatelle (she/her)
   link
   Polski
   010 months ago

   Nie znam się na tym wcale i nie umiem napisać pół linijki. Po prostu widzę, co nie działa i wiem od pierdyliona osób dlaczego nie przesiadły się na szmer. Po co pytasz o feedback skoro jedyne co masz do zaoferowania to defensywa i zaganianie mnie do narożnika? Jak dla mnie Szmeru może nie być wcale. Jego istnienie lub nieistnienie kompletnie mi zwisa.

   • kolektyw SzmerMA
    link
    Polski
    3
    edit-2
    10 months ago

    Mówisz z kolektywem, nie jedną osobą. Za odpowiedziami w tym wątku stoją już 3. Nikt z kolektywu nie rozwija Lemmiego (softu napędzającego Szmer), poza zgłaszaniem poprawek, tam gdzie jest w stanie. Żeby uniknąć dalszych nieporozumień zachęcamy do robienia tego bezpośrednio; https://github.com/LemmyNet/lemmy-ui/issues

   • makeOPM
    link
    Polski
    110 months ago

    a co kolektyw może zrobić poza odniesieniem się? to, że nie jest w stanie wdrożyć oczekiwanych zmian, nie znaczy, że ma to w dupie i nie zrobi tego w przyszłości. feedback jest ważny, bo wiadomo na co zwrócić uwagę i poprawić to, na co starczy zasobów, a to na co nie zapisać sobie na przyszłość. to nie jest tak, że nikt nie chce tworzyć wizji jakby ten serwis mógł wyglądać, tylko żeby ją zrealizować, trzeba mieć czas i umiejętności albo komuś za wykonanie pracy zapłacić, więc nie będzie to pstryknięcie palcami.

    nie rozumiem tego ofensywnego charakteru wypowiedzi, wydaje mi się że naszym wspólnym celem jest aby ta przestrzeń była możliwie przyjazna dla każdej osoby. w ogóle mam wrażenie, że chorobą ruchu, jest to, że przestaliśmy zakładać u innych dobre intencje i zamiast się wspierać, tylko sobie dokładamy. i żebym nie została źle zrozumiana, uważam że konstruktywna krytyka jest super, jest ważna i potrzebna, i pozwala na zmianę :)

    • obywatelle (she/her)
     link
     Polski
     110 months ago

     Charakter wypowiedzi jest ofensywny bo za każdym razem kiedy pisałam o tym, co jest nie halo, byłam traktowana ofensywnie – przesadzasz, to nie jest żaden problem, to tylko kwestia przyzwyczajenia, interfejs jest super, dla chcącego nic trudnego etc. Czuję się jak w latach 90.