Poniżej wprowadzenie do szmerowych społeczności, jednak na starcie przedstawiamy te dotyczące serwisu:


Jeśli szukasz aktualności, informacji, newsów, wiadomości, posortowanych według lokalizacji, to znajdziesz je w następujących społecznościach:

najbardziej obszerne i tematyczne

lokalne

zagraniczne

pozytywne

śmieszne

format

wydarzenia

edukacja i rodzicielstwo

monitoring władzy

zwierzęta

natura

technologie

praca

kultura

zdrowie

jedzeniowe

koncepcje

ekipowe

Jeśli macie chęć i możliwość, będę wdzięczna za docenienie mojej pracy: https://liberapay.com/ada.lowicz/

Przypominam też, że utrzymanie serwisu nie jest bezkosztowe, tworzymy go pro bono, jednak są opłaty niedoprzeskoczenia, dlatego Szmer można donejtować: https://pl.liberapay.com/szmer.info/

 • kwj🌐🇺🇦 ⚪🔵🟡⚪
  link
  fedilink
  Polski
  36 months ago

  Dlaczego tubjeszcze jesteś, skoro tak bardzo ci się nie podoba? Doceń fakt, że to zrobili ludzie ZA DARMO, poświęcając swój WOLNY CZAS. Pamiętaj, że zawsze możesz wesprzeć projekt finansowo, żeby rozwój był szybszy.

  • obywatelle (she/her)
   link
   fedilink
   Polski
   06 months ago

   Bo wszyscy marudzą żeby być tu, bo rzekomo kiedy tu będę to cokolwiek zmieni się na lepsze? Bo jestem masochistką? Bo nie mam nic ciekawszego w życiu do roboty? Ja też robię rzeczy w życiu za darmo poświęcając swój wolny czas i nie oczekuję od nikogo że będzie mnie za to głaskał po główce i opowiadał że to świetnie że to robię.

   • kwj🌐🇺🇦 ⚪🔵🟡⚪
    link
    fedilink
    Polski
    36 months ago

    No ale nie musisz być tu, piękno fediwersum polega na tym, że możesz być tam (na innym serwerze) i sobie zasubskrybować dowolną społeczność. W ogóle nie musisz być w Internecie, przecież nikt z nas nie ma nakazu żadnego, świat poza Internetem też jest ultra ciekawy. Zamiast bezsensownie narzekać, to idź coś sensownego porobić.

    Od tutejszych ekspertów dowiesz się że user experience to wymysł szatana który sprawia że ludziom ODECHCIEWA SIĘ MYŚLEĆ

    Czemu w ogóle tak atakujesz i skąd wzięłaś taką wizję?

    Może po prostu trzeba trochę wyluzować. Jak chcesz idealne narzędzie to idź sobie do jakiegoś reddita, tiktoka, czy instagrama, tylko później nie płacz, że masz problem ze skupieniem dłuższym, niż 3 minuty i z podzielonym społeczeństwem na pół. Skoro sama robisz rzeczy w życiu a darmo poświęcająć swój wolny czas, to chyba bardzo dobrze wiesz, jak ogromny niedobór ludzi i środków jest w wolontariacie. Trochę wyrozumiałości, nie wsyzstko da się zrobić od razu bez pieniędzy od państwa albo korporacji.
    Masz serduszko na resztę dnia <3

    • obywatelle (she/her)
     link
     fedilink
     Polski
     16 months ago

     undefined> Czemu w ogóle tak atakujesz i skąd wzięłaś taką wizję?

     Czemu w ogóle tak atakujesz i skąd wzięłaś taką wizję?

     Z rozmów z ludźmi odpowiedzialnymi za portal, zarówno tu jak i na fb? Powtarzam jak zdarta płyta: niczym złym jest powiedzieć, że mamy mało czasu/środków itp i dlatego nasza inicjatywa wygląda jak wygląda. Gorszym jest postponowanie innych i wmawianie im, że wasza wizja jest świetna, tylko ludzie nie dorośli.

     • kwj🌐🇺🇦 ⚪🔵🟡⚪
      link
      fedilink
      Polski
      26 months ago

      Więc będę tym głosem, który mówi, że z braku środków wygląda to tak jak wygląda. Nie mamy świetnego, uzależniającego UX, nie mamy superwygodnych aplikacji, ale nie mamy też algorytmów wzmagających emocje oraz nie śledzimy i nie sprzedajemy danych użytkowników. Niech każdy wybierze to, co mu odpowiada.

      • obywatelle (she/her)
       link
       fedilink
       Polski
       16 months ago

       Ale wiesz że dobry UX nie musi być uzależniający? Podałam przecież kilka przykładów rozwiązań, a ty dalej w tej oblężonej twierdzy. Nie każde rozwiązanie pomagające użytkownikowi to zaraz narzędzie szatana, serio.